Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

exekucia

Príspevok v téme: exekucia
marianka111

Mam otazocku, ako to je s predajom hnutelynch veci z titulu exekutora??..je to caste??....a pokial je dlznikom jedna osoba, ktora v mieste svojho trvaleho pobytu nebyva uz 6 rokov...moze prist exekutor a zhabat veci, ktore tejto osobe nepatria.?.(no ta osoba ma na tej adrese stale trvaly pobyt)..dakujem pekne za odpovede...

GiovanniX

najomny byt exekuovat nemozu,ale veci z neho ano,ak dlznik ma trvale bydlisko v tom byte tak moze pristupit exekutor ku exekucií aj v nepritomnosti spolubyvajucich!Ale take veci ako chladnicka,pracka,stol,stolicky,postel,hotovost do 100eur,obrucky,kancelarske vybavenie,naradie k praci... nemoze zobrat,len zbytocnosti napr.pc,domace kino a hlavne nato davajte pozor ze moze exekutor zhabat hocikoho veci napr.aj dlznikovych deti a samozrejme potom sa musi dokazovat,podavat daka ziadost o vratenie veci co nepatria do majetku dlznikovy.A teraz k zuzke222:s exekutorom je najlepsie jednat bud osobne,alebo telefonicky,ale ked mailom suhlasil tak ok,takze veritel posunul vec exekutorovy a ty uz len s nim mozes jednat,takze ak ti udobril splatkovy kalendar tak nemoze zhabat nic,ani prist nemoze k tebe,ale samozrejme bolo by dobre dostat papier o splatkovom kalendari od exekutora a uhradzat potom pravidelne splatky.

zuzka222

mam dotaz :)...cez e-mail doslo k dohode s exekutorom, napisal, ze udeluje suhlas na splatenie pohladavky v tej a tej sume mesacne.....viem ze sa da vytvorit splatkovy kalendar..ale musi s tym suhlasit veritel...ten mail mam chapat ako ze s tym suhlasi veritel..alebo to si zmyslel len exekutor??...neviem ci ho mam zas mailom otravovat a pytat sa nato....mam kusok obavy, ze pride a poberie nam vsetky veci...lebo viem ze pokial je splatkovy kalendar...exekutor inak nekona..ked su tie splatky hradene pravidelne...

Denz

ak su rozvedeni......fakt nevidim dovod preco by mali na nieco siahat.......to,ze tam ma trvale bydlisko nic nedokazuje. Ved niekde ho mat musi a on serie na zmenu,.....tot vsjo. Aspon podla mna.

marianka111

no je to tak....manzelia su rozvedeni...a on sa neukazal uz 6 rokov...ale ma tam trvaly pobyt.....moze ten exekutor teda nieco zhabat alebo nie?

Denz

no skor si myslim,ze ak sa dokaze 6 rocna nepritomnost dotycnej osoby .....je to podla mna pravne napadnutelne a tym padom nic sa exekuovat nemusi.Ved ak poviem ,ze je to moja telka,moj nabytok,moje neviem co......
Ci???

marianka111

ale predaj hnutelnych veci je len jedna z moznosti....a rada by som vediet ci je aj casty tento predaj...a tak dlh sa da splatit aj inymi sposobmi...splatkovy kalendar dohodnut s exekutorom (osobna skusenost)...zrazky zo mzdy a inych prijmov....ved ak rodina ma doma len to co potrebuje k zivotu..co im predaju??

cajik

no neviem, mozno sa da exekutorovi povedat, ze ten clovek tam uz davno nebyva, nie som si ista.. ale len tym ho asi "neodplasite" a neposlete prec.

cajik

ak osoba na tom mieste nebyva, napriek tomu ze tam ma TP, ale napr. je zrusene bezdopodielove vlastnictvo manzelov (napr. rozvodom), tak nemozu vymahat veci od "byvalej rodiny".
ale ak trebars muz narobil dlhy, nie su s manzelkou rozvedeni, ma stale v byvalej spolocnej domacnosti nahlaseny trvaly pobyt, a nebyva tam, moze exekutor prist a zhabat majetok.

hnutelne veci sa predat musia - je to logicke, ako by sa potom inak splatil dlh ???
idu na drazbu, predaju sa, zo ziskanych penazi sa splati dlznikovi dlh a je to vybavene.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

exekucia - Fórum - ZDRAVIE.sk