Ovcie kiahne

hmmmmmmmmmmm

antihistaminika peroralne ako dimetinden/fenistil kvapky//len na predis alebo zyrtek prosti svbeniu ,z odomacich prostriedkov je vyborna soda bikarbona!!asi lyzicka dve do kupela.vyborne proti svrbeniu..takisto ak si zabalite ovsene vlocky do latky a vymocite v kupelovej vode,dalsi tradicnty,domaci a overeny recept!!

akinom007

jajaja1/ a epigen sprej ako casto? a nevadi ze na streidacku s tym koloidnym striebrom? rychlo to je podla teba kolko casove?:)

jajaja1

ja som to striekala najprv koloidnym striebrom na striedacku s Epigen sprajom na herpeticke infekcie-zabralo rychlo

Peto T

Moje deti som liečil vitamínom C, cca 1g každé 3 hodiny. Viac info v kapitole "Osobné skúsenosti" od str. 254 a kap. Ovčie kiahne str. 147.
rizikaockovania.sk

Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Veľa piť. Voliť prípravok bez umelých farbív a príchutí, napr. práškovú kyselinu askorbovú.

Vhodný je prídavok zinku, selénu, B-komplex.

Denz

V prvom rade je to pokoj na lôžku, najmä v prvých dňoch choroby. Keďže ovčie kiahne sú vysoko nákazlivé, je dobré, ak sa pacient izoluje. Pri vysokých horúčkach je vhodné podávať lieky na zníženie horúčky. Samozrejme, vhodný je prísun dostatku tekutín, zvýšiť prísun vitamínu C, najlepšie v prirodzenej forme (ovocie, zelenina). Proti svrbeniu sa môžu podávať antihistaminiká. O tom, či používať na vyrážky rôzne mastičky alebo púdre, sa vedú stále diskusie. Lepšie však je, ak sa vyrážky nenatierajú tekutým púdrom.