Lichen ruber planus

coco

Všimnite si, že takmer všetci začínate s touto chorobou v zime a na jar. Je to dôsledok nedostatku svetla-slniečka , ktoré sú podmienkou tvorby hormónu serotonínu, v ktorom období s vo zvýšenej miere prejavuje smutná nálada, niekedy až depresie. K zlepšeniu tohto stavu dochádza zvýšenou produkciou hormónu serotonin, ktorý sa nachádza v mozgu.Potrebujete zvýšiť hladinu tohto hormónu /hovorí sa mu aj hormón šťastia alebo dobrej nálady/. Skúste sa na túto temu porozprávať s psychiatrom. Na rozlúčenie sa s Lichenom R.P. vám pomôžu skupiny liekov, ktoré sa nazývajú selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu a kortikosteroidy /inj.,tablet. a pod./. Dosť málo účinné sú kortikosteroidné mastičky - krémiky, pretože pôsobia len lokálne. Jedno zmizne, druhé sa objaví. Recidíva však sa opäť objaví.

monini72

Ahojte lichenaci:) Ja som sa prvykrat s tymto ochorenim stretla pred 8 rokmi. Bola som cela vyhadzana vodnatymi vyrazkami, najviac trup, clenky, vnutro ruk. Zabral mi vtedy beloderm a pigmentove flaky, ktore ostali po vyrazkach, sa nastastie do roka odhojili. V nemocnici mi vtedy histologicky potvrdili lichenoidnu dermatitidu. Potom bol 8 rokov klud. Tento rok vo februari som sa znovu zacala po celom tele vyhadzovat. Zo zaciatku na kratky cas zabral beloderm, ale po jeho vysadeni sa vyrazky znovu vyhodili. Nabralo to hrozne obratky, cez leto som sa uz hanbila aj von chodit, kupalisko bolo uplne vylucene. Vyrazky som mala vsade okrem nastastie tvare (ani v ustach nie). Nechcela som si dat nasadit kortikoidy(tabletkove), tak som sa rozhodla skusit akupunkturu. Po prichode z akupunktury (chodila som cca 3-4 krat tyzdenne) som sa vzdy velmi vyhadzala - vraj sa mi cistil organizmus. Po troch tyzdnoch spolu s dodrziavanim diety mi vyrazky uplne ustupili. Teraz po 4 mesiacoch mi zase zacala recidiva. Fakt je to, ze mam stres a dietu nedodrziavam:(( Podla informacii, ktore som si doteraz pozhanala, najviac na tuto chorobu pomaha dieta (to je samostatna tema:) - ale hlavne s obmedzenim sacharidov ako bolo vyssie spomenute - ziadne sladkosti, sladene napoje, biele pecivo, zemiaky apod. Ziadne antibiotika a ine tazke lieky, alkohol a podobne... Vraj ma toto ochorenie prepojenie s pankreasom a je to autoimunne ochorenie - podobne ako psoriaza...

marjam

Pred 12 rokmi som sa vrátila z jednej akcie v Rumunsku a zistila som po čase, že ma svrbia chodidlá. Myslela som, že mám plieseň a keďže som sa hanbila ísť k obvodnému lekárovi-že zo špiny, išla som za známym /riaditeľom nemocnice/, ktorý mi doporučil kožiara, podľa neho najlepšieho. Prešla som kompletne vyšetreniami, aj mi vybrali vzorku kože a dozvedela som sa diagnózu-lichen ruber planus. Nastúpili ATB, Prednison a mastičky, UV lampa, ale chodila som asi mesiac na procedúru, pri ktorej mi sestra natrela chrbticu nejakým olejčekom a prechádzala mi pozdĺž nej nejakou tyčou. Kožiar príčiny veľmi nerozoberal,vyjadril sa jadrne o nejakých šamanoch,ale vyliečil ma. Mám za sebou psychicky náročné obdobie/a to som mala aj vtedy/ a pri pobyte v kúpeľoch, kde som si mienila poriadne oddýchnuť, som zistila návrat diagnózy. Už viem, že nemám plieseň, ale keďže môj doktor pred pár rokmi umrel, váham, na koho sa mám obrátiť, či to najskôr neskúsiť s doporučovanými liekmi dr. Michaelsa vo vlastnej réžii.Za mlada som totiž bola liečená kožnou doktorkou na hrče na nohách nejakou masťou z gaštanov a keď som mala od nej takmer rozožratú kožu, priateľka internistka zistila, že mám kožnú reumu-erythema nodosum/?/.

dunuš

Tiež som sa začala liečiť na LICHEN tento rok v máji, vo februári som bola ešte darovať krv, všetko OK zdravá a zrazu LICHEN. V živote som nepočula o tejto chorobe. Mám to na zápästiach nohách aj na trupe vpredu aj na chrbte, v ústach.Pomaly si zvykám že to mám, brala som cetirizin, elocom mastičku, teraz Medrol 4mg a triamcinolon na ústa. Po Medrole chvíľu dobre, po znižení dávky zase nové. Teraz som začala chodit na foto UVB, bola som len 2x dnes tak neviem či to pomôže.
Nebrali mi histologiu ale teraz ked beriem Medrol nedá sa. Popri tom som preliečená na pozitivnu Boreliozu. Neviem čo robit ako si pomocť. Držať dietu? Lekárka mi doporučila nejesť kyslé, pikantné. V ustach mi pomáha ten Triamcinolon. Poradte niečo čo Vám pomohlo.Je málo informácii o tejto chorobe.

Darro

Som rad ze som nasiel ludi s rovnakym problemom, aj ked to neprajem nikomu... prisiel som k tomu presne po uzivani antibiotik Medociprin... na moje 28 narodeniny... uzivam Prednison 20mg denne a maste ako beloderm a teraz predpisany nejaky Belosalic (mast) musim povedat ze som vyzeral horsie ale zapestia sa pekne zahojili aj paze, mam to aktivne uz len na litkach (starsia jazva) a loziska na nartoch, neviem ci ma na to zaber aj druh jedla ale kym nejem vela sacharidov mam pocit ze to ustupuje (mozno len myslienka).

1973antonia

Ľudkovia ja mám lichen 5 rokov, najskôr zanedbaný pre tehotenstvo a dieťa. neskôr 2 roky delagil a nič. teraz kožný predpísal náplaste pod krotými to mokvalo, zapáchalo a príšerne svrbelo. v taliansku pri mori OK, bola som tam u doktora - rany sa vyhojili po masti phucicord, a teraz advantan. ale mam to veľke, svietim biolampou, ale pokroky malé. tha neviem čo to mam to na dvoch predkleniach príšerne veľké. ak niekto niečo má napíšte.

body

ahoj lidicky..existuje na to lek,ale je to zakazane....delaj to samani.pristi rok bude jeden snad ve skotsku.taky tim trpim..

majklselso

Ja to mám už asi 15 rokov a na začiatku to bolo najhoršie, fleky som mal po celom tele(ale nie tak že by to bolo na každom centimetri :) aby ste sa nepreľakli že to môže byť až tak hrozné).Bol som aj v nemocnici aj u ľudového liečiteľa, ale ak môžem odporučiť, tak najlepšie mi asi pomohli kúpele Smrdáky a more. K šťastnému koncu je ale potrebné mať aj dobrého kožného lekára(prvý na kt. narazíte nemusí byť dobrý)No z mojich skúsenosti na to vplýva aj stres. Nepodarilo sa mi to vyliečiť úplne(ostalo mi jedno ložisko na členku),a keď som v stresovom, tak sa mi to zhorší, naopak keď som v pohode, tak vidím zlepšenie. Takže hlavne asi veľa optimizmu prajem :) a dúfam že sa nájde liek na tu pliagu.

vilafialka

Chcem sa spýtať,Miriams,ako to dopadlo,či si sa celkom vyliečila,ja to mám už 2 roky,a moje telo je fľakaté