MOja dcera pojedla lieky

Príspevok v téme: MOja dcera pojedla lieky
pipinapipina

Mame aj my doma problem..Mam dceru, ktora je dost problematicka od malicka.necha sa rychlo ovplyvnit druhymi, a co je zle tak to je pre nu akoby dobre.V poslednej dobe sa nevedela na nic sustredit, nic ju nezaujimalo, ked prisla zo skoly tak vraj na intraku len spala.Zistili u nej poruchy spravania a nejake depresie.Vie byt niekedy aj zlata a mila...Ale, ach ta dnesna doba...Nevedela si pomoct a pri nezvladnuti situacie s priatelom pojedla vela lliekov, z coho evidentne bola ako nadrgovana a skoncila na psychiatrii...Som ako matka z toho nestastna, ale ine vychodisko nebolo....Je to tazke...Mala sa liecit ambulantne, no kedze byvala na internate neliecila sa, lieky brala kadejako a preto sa to takto zhorsilo....Ked som ju tam niesla a videla ako zapasila a oni ju tam drzali bolo mi jasne ze je to velmi vazne,,,vlastne dieta...Uvazujem, som rozvedena, dllho sm s nou zila sama, starala sa o domocnost, a situaciu som nezvladla,,,,je to tazke vychovavat tinedzera sama a v tejto dobe...Teraz mam partnera ktory mi pomaha a snad to zvladneme.V jej zivote som mala byt na nu tvrdsia, prisnejsia.A hlavne dodrzat ked sa u nas povedalo nie, a nie ma ukecat to teda vedela ...myslim ze aj to je ten problem , druha vec je genetika, ktora sa dedi a z jej otca neni nic dobre, v zivote sa o nu nestaral, nezaujimal....A tak premyslam co bude dalej, ako to vsetko dopadne, mam zacat byt na nu od piky prisna,tvrda a samozrejme milujuca a to som bola vzdy ..Myslite ze to pomoze....Ako zvladnut situaciu....vie mi niekto poradit...::

will51

dione v tomto mas pravdu mala by som mysliet pozitivnejsie lenze ked uz si myslim ze je dobre vzdy sa nieco stane ze sa zas dostanem tam kde som bola pred tym

will51

zboznujem mamy ktore si myslia ze oni su tie chudatka a ze najhorsie su ich dcery..napr aj moja mama..nikdy ma nevie v nicom podporit vzdy ked mam problem tak ma len nervy ze z zas a nevie mi nikdy podporit len sa tvari jak jej velmi ublizujem..dokonca aj ked som sa dozvedela ze mam ist do nemocnice na operaciu tak len zacala ze si za to mozem sama a ze ci som uz spokojna..dakedy mam chut odist z domu a uz sa nevratit..tiez uz mam dost psychickych problemov a ked ma mama nevie podporit a stat pri mne mi to este zhorsuje..uz zacinam uvazovat o smrti a zacinam sa dokonca rezat..to ma aspon ukludnuje..kedze ma mama nevie vobec pochopit a len tvrdi ze ako jej velmi ublizijem..dakedy som aj ja si davala viacej liekov..len mi ich potom mama zobrala a dava mi ich..tak sa skuste s detmi porozpravat ale skor ako kamaratky nie ako rodic k dietatu lebo to napr u mna vzdy skonci hadkou..

f60.2

no ano..
pocuj will, ty sa tiez uz vzchop, lebo ked budes taketo tem vyhladavat , to je presny opak ako ked sa topiaci chyta slamky.
Viem o com vravim, robila som to iste a to ma potapalo hlbsie a hlbsie, vyzivala som sa v tom a potom to tak dopadlo.
Radsej hladaj pozitivne temy.
Kup si pekne knizky .. venuj sa sama sebe.

zuzanama

"Som ako matka z toho nestastna, ale ine vychodisko nebolo"
Hmm, Ty mas asi problem aj s tym, ze mas predsudky voci psychiatrii. Ak ano, odporucam ti ozaj navstevu psychologa a aj nejaku skupinovu psychoterapiu spolu s dcerou. Este sa opytam: Vies co je presne za tym, ze tvoja dcera pojedla tie lieky? Viem, koli priatelovi, ok, ale za tym bude nieco viac, mozno aj to, ze ty sama ju povazujes odmalicka za problemovu. Toto by si si mala ujasnit a inak nic moc neriesit, ziadne kde som urobila chybu, iba s nou trav co najviac casu, venuj sa jej, robte spolocne aktivity, trebars aj v kuchyni, rozpravajte sa, presne to mam na mysli, co ti tu uz odporucali ini. V kazdom pripade vela, vela lasky a pochopenie v kazdom pripade pomoze. Mozno tvoja dcera nie je presne taka, aku si ju chcela mat, ale je tvoja a navzdy bude...

f60.3

No boli obaja fajn, ale to s tym nic nemalo.
S maminou som castejsie kecala o smrti a vravela som jej to v takom zmysle ze je tam urcite lepsie a tak aby vedela ze som to velmi chcela. Potom by to az pochopila...
Doteraz mam sms od otca ako mi pisal ze ma lubi .
ale proste ide o to tie moje stavy nemali s nimi nic.

pipinapipina

Dakujem vam za vase prispevky, urcite som si z toho vela vzala...Viete ona ma 16 a ja jej fakt nemozem uz nic zakazovat, musim ju naviest na taku cestu, aby zistila co je spravne a co nie a co je dobre spravit a co nie...Chcem aby u nas pravidla boli a ja budem nad nimi bdiet aby sa dodrziavali.....No v pripade ak sa nebudu dodrziavat, tak bude mat zo svojich vyvhod odobrate aby pocitila ze tadeto cesta nevedie....Tej dievcinke dakujem F.60 dakujem za postreh, len by ma zaujimalo preco si sa aj ty dostala az do nemocnice, ked matka bola fajn a tato pridnejsi....Moja dcera tatu nemala a to sa vie patricne odzrkadlit..