Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Podnikanie

Príspevok v téme: Podnikanie
bella1988

Som studentka vysokej skoly, mam 21 rokov a stale castejsie si kladiem otazku, co bude ked dokoncim skolu, ake zamestnanie si dokazem najst a ci nieco v zivote dosiahnem....V poslednej dobe mi v hlave stale beha napad, preco neskusit podnikat. Viem ake rozne rizika a starosti podnikanie obnasa, ale ako sa hovori risk je zisk.
Preto som sa chcela spytat Vas, ktori podnikate, ake boli Vase zaciatky, ako sa Vam dari teraz, v com podnikate, a ci vobec ludom, ktori o podnikani uvazuju, odporucate sa do toho pustat?

cukrarnicka

dakujem veľmi pekne, ale ešte by som chcela vedieť kde do majetku mam zaradiť logo firmy, myslim pri finančnom pláne... DHM......

david_24

1, urči si, či budeš mať cukráreň, kde budete a/ len predávať zákusky, ktoré budete mať od odberateľov
b/ budete aj vyrábať aj predávať na svojej prevádzke
c/ budete aj vyrábať aj predávať, aj dodávať iným (iné cukrárne, supermarkety)
2, predpokladané tržby vypočítaš ako cena surovín na jeden plech(líši sa od receptúr) + marža (nie pevne stanovená, ale na základe dopytu, konkurencie, zložitosti na výrobu, know how receptu..) + neskôr DPH
existuje veľa metód tvorby cien, ale zásadne by si okrem cien surovín mala brať do úvahy aj cenu práce a opotrebovania strojov, ceny za nájom a energie.
3, Predpokladané náklady
a/ poplatok za založenie živnosti, sro. Osobnostné náklady - mzdy a odvody za predavača/ky podľa otváracej doby ak bude otvorené od 10-18 stačí jedna, ak od 9-19, aj víkendy, budeš potrebovať dve, náklady na účtovníka-outsourcing, náklady za prenájom odbytových priestorov, energie - osvetlenie, chladenie, Investičné náklady(niektorí učitelia nie sú za, aby sa rátali do nákladov, ale ja si myslím, že je to potrebné aspoň ich rozpočítať podľa životnosti) za nábytok-stoly, stoličky, chladničky, chladiace vitríny, kávovar,...reklama, web
b/+náklady za zamestnancov vo výrobe, prenájom priestorov na výrobu, stroje, energie kvôli použitiu strojov, náklady na suroviny
c/+napr. chladiarenské auto+vodič, zalistovacie poplatky
Ak som na niečo zabudol, tak ma doplňte, len teraz som vstal:-)

cukrárnička

neporadi mi niekto?????
mam podnikateľský plán na Cukráreň. Treba mi vypočítať vstupnú cenu koláča, maržu, predajnú cenu ... toto chápem, ale ako z toho vypočítať mesačná náklad, výnos a ročný výnos ????

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.