zub 6

Príspevok v téme: zub 6
ajnid

Mam uz dlhsie odumierajuci nerv v sestke dole. zubarka mi ho uz dvakrat vrtala a davala nejaku pastu, ktora ma napomoct tomu nervu odumriet. este stale ho vsak mam citlivy, takze ktovie kolkokrat by som este musela podstupit to vrtanie. zubarka chce zub zachranit, chce mi nasledne vyvrat az do korena a dat tam cosi, nejaky capik ci co, aby bol ten zub spevneny. ja uvazujem nad jeho vytrhnutim, pride mi to casovo aj bolestovo menej narocne,a aj financne. a mam pocit ze sa casto stava, ze i tak takyto mrtvy zub robi problemy a ide von. no na druhej strane, viem ze prist v 22 o zub nie je vyhra..
aky je vas nazor?

mylady23

Ajnid, ja som mala takisto problemy so 6tkou dole. Pokial u teba ide este stale o zivy zub, tak si ho trhat urcite nenechaj. Aj mrtvy zub s vyplnenymi korenmi ti moze sluzit este vela rokov. Mne ten zub odumrel sam a vytvorilo sa mi tam zapalove lozisko. Zubarka ho nechala najprv par dni uplne otvoreny aby mal hnis kde vytekat a potom davala vlozky. Potom som chodievala na precistovanie kanalikov, co sice nie je prijemna vec, ale da sa vydrzat. Nasledne mi urobila korenovu vypln a zub definitivne zaplombovala. Je to uz vyse dva roky a (musim zaklopat) doteraz bolo vsetko ok. Mrtve zuby su potom sice o nieco citlivejsie a reaguju napr. aj na zmenu pocasia a tlaku, ale zuvaciu schopnost maju. A 6tka je dost strategicky zub, takze urcite bojuj a vydrz. :)

terezia mojs

no ale na blizku neni uz ina zubarka pouzivam nocny strojcek ale ma strasne tlaci a zubarka my ho vzdycku zle obrusi a raz som si na nom jazyk pozezala tak ci nemate nejaku radu cjcem aby mi predne zuby isli do zadu

terezia mojs

dobry den prosim vas kolko stoji jeden porcelanovy zub lebo chodim ku zubarke a nic mi zo zubami nerobi mam predkus a co ku nej chodim este sa mi to zhorsilo a nemam zalozene dvojky predkus je dlhy az 9mm a mam len dvanast rokov

ajnid

myslim ze nie, klop klop, len ten nerv nie a nie odumriet :D vraj ked mi ho bude vytahovat (nerv) tak aby uz nebol zivy. a potom nejaka ta korenova vypln..ale viem, ze to treba riesit cim skor, aby ten zapal nevznikol, i tak je to uz asi casovana bomba, mam v nom vlozku uz asi 3 mesiace :(

ajnid

tak dakujem vam, zubarku mam fajn, skutocne, ved uz len keby mi ho silou mocou chcela trhat, tak to svedci o niecom. akurat je draha :D teda budeme zachranovat :)

lost

Ak stratis 6, tak 5 a 7 sa do seba "padnu" na miesto tej 6, nieco ako dve karty tvoriace domcek.

Ja som prehral boj so sestkou a je ho skoda.. i ked si tam dam nieco, nastastie je chrup siroky, cize by sa to tam malo dobre chytit.

Ale pokial je sanca, oplati sa bojovat, je ho fakt skoda. I ked viem ze ta bolest je kruta... Popripade, skus lepsieho zubara..