Nadcha - domace recepty

ANGEL-DEMON

ja ked citim ze na mna niečo lezie.. dam si 2 tbl paralen, tresnem si varene červene vino za pohar pred spaním.. a ráno sa zobudim a som FIT :-D

samka 8

ja ked citim ,ze nieco na mna lezie, to clovek citi hned .necakam kym to prehupne do choroby . hned si dam panadol zeleny proti nadche , cmulam strepsils a hlavne si dam rano a vecer domaci cesnak .. na dalsi den ani neviem ,ze na mna nieco liezlo ,proste choroba nema sancu prepuknut , som chora nebola uz vyse roka . cesnak je velmi dobry aj na zachvaty drazdiveho kasla ,to mam osvedcene .. :) a hlavne vela tepeho caju z citronom .. :)

Stelka77

Zázvorový čaj s citrónom, nastrúhaná cibuľa s medom, cesnaková polievka, chren s medom, kyslá kapusta - niečo z toho doma určite máte a postaví vás to na nohy

ťapa..

mám taký problém..nemám doma skoro nič z toho čo sa tu spomínalo a tak by som bola rada kebyže mi poviete čo možem použiť miesto alpy

Deee

biolampa

minuly tyzden ma bolelo ucho plus nadcha, myslela som si, ze pre bolest poletim na pohotovost, ale dva dni som sa nasvecovala a bolest ustupila, postupne sa mi uvolnili dychacie cesty a po tyzdni nasvecovania som uz bola fit

Peto T

kiq: Vitamín C v efektívnych dávkach (povedzme od 3g každé 2h vyššie) nielen uvoľní nos, ale aj nádchu vylieči.

Ale ak chceš len uvoľniť nos, na to je dobrý aj zázvor. Dá sa kúpiť normálne ako koreň v Tescu, z kúsku urobíš čaj, a pomaly piješ :-)

kontra

len sa trapis,domace recepty mozu byt velmi setrne k telu,ale ak si zdrava inak/nemas astmu, chore srdce, oblicky, pecen, radsej siahni po ucinnom a overenom,ak nechces pretrpeit celu nadchu. zbehni do lekarne, dobry je napr nurofen stopgrip, obsahuje ibuprofen-pozor nevhodny pre astmatikou, ludi alerg.na acylpyrin a ludi s historiou zalud.vredov!!/a pseudoephedrin-uvolnuje zapchaty nos, znizuje produkciu sekretov ako sopliky a uvolnuje tiez priedusky.ak kasel, vlhky-ambrobene,na stekutenie ,suchu robitussin uchy.alebo su rozne kombinacie vkde je vsetko uz dokopy.

AdamKrt

Chces uvolnit nos ? Na to je jeden velmi sikovny trik. Zober si napr. vatu a na nu si nakvapkaj normalne kvapky, co su urcene do nosa. Alebo mozes miesto nich nakvapkat ALPU, LESANU, ci nieco eterickeho - napr. s nejakou mentolovou vonou. Miesto vaty mozes pouzit aj papierove vreckovky. Urobis si dva sulceky /na ktore nakvapkas tie tekutiny/ a zasunies do kazdej nosnej dierky jeden sulcek. Potom sa priprav, ze kazdu chvilu budes kychat, ako o zavod. Nechaj si to tam 10 minut a ked to po 10tich minutach vytiahnes, priprav si kopec vreckoviek. Uvidis, kolko hlienu polezie z nosa...