90.Dnovka od 15.2 (Pondelok), Hladam partacky..

Príspevok v téme: 90.Dnovka od 15.2 (Pondelok), Hladam partacky..
Sesi

Caute bambulky..Nechce sa k vam neaka ku mne pridat??Od pondelka zacinam..Viacerim nam to pojde lepsie..Ja som tuto dietku uz drzala z babami z tohto fora.vydrzala som viac ako 2 tyzdne..dala som dole 4Kg..ale potom prisli narodeniny a torta a tak ved chapete ma..takze ak mate niektora zaujem sa pridat..tak smelo mi napiste..budem len rada..uz sa na vas tesim.Inac mam 18 rokov
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

kvetinky

MP
ahojky,no dakujem,vzali ma do cestovnej agentúry.:) tak dnes mam po odbere krvi,hodne mi vzali :( ak sa výsledky ukážu negatívne že somv poriadku,tak potom pojdem za jeho mamou pre tú diétu ale stále dodržiavam 90dňovku..pokial ju dostanem do rúk a bude vyzerať super,tak to skúsim..ale zatial sa nič nemení a mesiac dokončím ako mám...
som mimo musím ísť do postele,odkrvená ako blázon :(((

Baronka

no tak asi začnem :)
Komenského mám daleko a Terasu tiez, ale teraz je pekne vidno dlhšie, takže ked popoludní skončím v práci, tak v podstate mám este pár hodín na nejakú aktivitu mimo, a kedže pomaly bude pekne teplucko, tak snád sa osmelím...možno už zajtra... ako skúsim :) najprv možno len 10 minút ale skúsim, mám tu to ihrisko, aj bezeckú dráhu...drž palce, aby som sa teda osmelila a nevymyslala vyhovorky :)))

M.P.

Baronka pomáha, lebo základ je spáliť tuky a až potom posilňovať určité svalové partie. Keď máš napr pneumatiku okolo brucha, nepomôže ti ani keď urobíš 500 brušákov denne, najprv musíš spáliť tuk aeróbnou aktivitou. Na to je práve beh, byciklovanie, rýchlochôdza či plávanie, aerobic atď. Proste športy kde sa mierne zadýchaš, kde má telo prísun kyslíka na pálenie tukov.

Ja tu mám blízko tiež bežeckú dráhu s antukovým povrchom, ale nechodím tam, lebo tam chodí strašne veľa ľudí, aspoň oproti minulým rokom, keď tam chodilo len zopár bežcov a keď je tma už sa tam nedá, lebo to nie je osvetlené. Radšej chodím/sem tam aj behám normálne po chodníkoch, veď tu v KE sa dajú nájsť miesta na behanie, napr. ja chodím na Komenského, tam je po celej dĺžke nový chodník pre korčuliarov, cyklistov a tiež tam dosť ľudí beháva, alebo po celej Terase po cyklist.chodníku, okolo Nemocnice od amfiku pekne smerom do kopca atď. To je jedno, ak keď sa len budeš prechádzať po sídlisku :) Ale nebehaj dolu kopcom, to je strašná záťaž pre kolená. A pre kolená je tiež vhodnejšie behať po ihrisku, ako po betóne, ale keď nemáš kde, nenavyberáš si. A ja navyše neznášam ten monotónny pohyb po ihrisku stále dookola doblba, proste ma to ubíja.

Baronka

M.P.,
a taká otázka, pomáha Ti ten beh tvarovať postavu?
Niekedy fakt pozerám na tú dráhu, resp. na bežcov, niekedy mám fakt šťastie, stále ked pozriem z okna, tak tam niekto je :)
Stále si vravím, že to musím aj ja skúsiť... tak teraz premýšľam či to neskúsim aj ja.... :)

M.P.

Baronka, na začiatku nikto nevládze. Veľa ľudí má veľké oči a predstavu, že na prvý krát zabehne hodinu vkuse. Omyl. Najprv si treba vyhliadnuť trasu, pár dní po nej chodiť normálnou chôdzou (už len z toho bude mierna svalovica), o pár dní zrýchliť krok, prejsť na rýchlochôdzu a postupne striedať beh/chôdzu, pridávať beh, skracovať chôdzu. Postupne príde kondička sama od seba. A keď sa nechce behať, tak ta rýchlochôdza je skvelá, na tvarovanie postavy stačí každý druhý deň polhodinka. Ja chodím každý deň okrem dní keď prší minimálne na hodinku. A prevádzkujem to už takmer druhý mesiac, takže žiadne skoro :)

Baronka

panbozko ti chce naznacit, ze este je skoro na taky beh :))) co ja viem? ja leniva na beh a v podstate nevladzem :))

M.P.

Baronka super :) to bola len taká prehánka. len neviem prečo vždy prší tesne predtým ako sa vyberiem behať :D

M.P.

no v podstate áno, niečo také ako posúchy :) alebo cesto na pizzu. proste aby som mala zmenu, lebo stále jedávam len cestoviny.

chodievam behať, ale skôr len rýchlochodzu prevádzkujem, keďže ma z behu bolí kĺb v kolene, ale keď mám chuť, tak si aj zabehám. nesilím sa do toho, behám len vtedy keď vyslovene cítim, že rýchlochôdza mi nestačí a telo si pýta ten beh. okrem toho rýchlochôdza je porovnateľná z behom, čo sa týka chudnutia. a som z Košíc :)