v-penicilin

Príspevok v téme: v-penicilin
luckaaaaaaaa

ahojte:) vcera som bola u doktorky s tym, ze mam horucku a opuchnute hrdlo.. na to hrdlo mi dala v-penicilin 750mg = 30 tabletove balenie... su to antibiotika, mam ich uzivat kazdych 8 hodin... pocula som, ze antibiotika sa maju uzivat vzdy cele balenie, ale nieje to vela uzivat 10 dni take silne lieky? nestaci napr. 5 dni, ked mi to po prvom preslo?

aluska

no ja som mala jeden tazky zapal ..ved ja viem...ale luckaaaa si mysli ze ked je v baleni 30 tabletiek tak je to strasne vela...a ja sa jej snazim povedat ze asi doktor vie co robi..ale ved je to jej vec..ked chce aby sa jej zapal vratil nech ich vysadi po 5 dnoch

llek

Liecba antibiotikami tak ako kazda liecba ma svoje pravidla. Antibiotika sa- zavisi od toho ake, podla toho o aku infekciu a tiez aku bakteriu ide, kde je ta infekcia lokalizovana - uzivaju rozne dlho. Bezne infekcie (zvycajne hrdlo ci horne dychacie cesty)sa liecia aspon 7 dni. Preco, ked tazkosti ustupuju uz po 1-2 dnoch? Preto lebo cielom je odstranit bakterie, ktore to zapricinuju. Ak sa liecba ukonci prilis skoro hrozi, ze tam este zostava zvysna populacia bakterii, ktore este zotrvali a mozu byt pricinou recidivy infekcie a vzniku rezistencie, t.j necitlivosti na dane antibiotikum. Rovnako je dolezite pri antibiotikach dodrziavat intervaly, kedy maju uzivat (á8 hod, á 12hod, a pod), ich nedodrziavanim vznikaju podmienky pre vznik rezistencie na ATB. Aluska - neviem preco si dostavala ATB ty, ale su niektore typy infekcii, ktore sa musia preliecovat aj 5-6 tyzdnov.

aluska

ja som brala antibiotika aj 1 a pol mesiaca a co som mala robit???povedat doktorovi ze sa mi to zda vela???kopol by ma do zadku

aluska

ano, antibiotika sa maju uzivat cele balenie..cele balenie je kompletna liecba ...to nevadi ze ti to po prvom preslo...ked to budes uzivat hocijak tak sa ti to vrati..pocuvaj doktorku