Bakalárska práca

Príspevok v téme: Bakalárska práca
zuzka2454

ahojte budúci týžden sa chystám začať bakalárku. Chcela by som sa opýtať, nemám v tom jasno a nikto mi to poriadne nevysvetlil ohľadom citácií, nemôžem opísať povedzme stranu z knižky, ale je to tak, že si prečítam nejaký odsek, a to napíšem vlastnými slovami? A ked niečo z knihy tak to dám pod čiaru? Pod čiaru sa dáva odsek, alebo max. jedna veta. Dakujem. Dalej by ma zaujímalo ako ste na tom vy, či už píšete bakalárku, pripadne ako dlho vám to trvalo napísať dokedy ju máte odovzdať? Dakujem

Kolomanos

Na tému reagujem trošku neskoro, ale na druhej strane bakalársku prácu študenti píšu každý rok. Sú prípady, kedy študent skutočne nestíha a nemá inú možnosť než sa obrátiť na niekoho druhého. Ak je to váš prípad vyhľadajte túto stránku www.profipodklady.sk

ewelin2828

ja ked som citovala, tak som mala v poznamke pod ciarou takto:
Zákon o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov – zákon č. 131/2002 Z.z. [cit. 20-01-2012]. Dostupné na internete: www.minedu.sk

Pendžo

Ako mám zapísať zákon v bakalárskej práci čo sa týka použitej literatúry ale aj priamo v texte, napríklad na konci odseku ? Ďakujem

nikaroxy

aaa zabudla som :) bakalárku ide zbuchať bez výskumu aj za mesiac v pohode. Ja som ale na diplomovke mala narocny kvalitativny vyskum takze som to vsetko do kopy dokoncila za cca 4 mesiace. Ale naozaj teoriu ide napisat pokial mas dobre zdroje velmi rychlo.

nikaroxy

Ja som minuy tyzden uspesne odovzdala diplomku. Citat je doslovny prepis textu z knizky, casopisu, stranky, jedoduche od slova do slova. Ked preložiš z cestiny uz to nie je citat. Vtedy uz ide o prafrazu, ktora moze byt zlepenec aj z viacerych stran. Naša škola pod ciaru nerobi, ale opravovala som bakalarku kamoske a ich skola to ma tak, že napíšeš pod ciaru autora, rok vydania, názov práce šikmým písom a stranu odkial to más. Vzdau klasika ako na každej skole, aj s ISBN.