Tehotenstvo a Citalec (Liek na depresiu)

Príspevok v téme: Tehotenstvo a Citalec (Liek na depresiu)
anuska33

Planujeme s manzelom babatko,ale mam problemy s chrbticou krcnou a bolieva ma velmi hlava a bolesti mi idu niekedy do ruk,prstov,oci,usi-proste od krku hore.Lekar mi povedal,ze som uzkostliva a predpisal mi CITALEC,ktory som neuzivala pravidelne je tomu asi 2 roky.Mozu tieto bolesti suvisiet aj s depresiu?Moze sa uzivat aj pocas tehotenstva a ako dlho sa uziva a prejde po nich uzkost alebo sa to vracia?Chodim aj na rehabilitacie a krk mam stale stuhnuty,moze to byt z depresie?

anuska33

Nancy288-ja som tiez uz bola na tolkych vysetreniach a nic.Ked uz mam neznesitelne bolesti idem k lekarke nech mi cosi pichne od bolesti,alebo na masaz,ale to vydrzi bez bolesti asi tyzden.Ked nieco robim a nemam cas mysliet na hluposti(rozne veci mi chodia po rozume)vela citam casopisy a manzel nema rad ked pozeram spravy,tak vtedy necitim ani bolest.Viem,ze je to podvedome rozmyslanie stale nad niecim.Len ked sa neviem rozhodnut ci ist k lekarovi teraz ked chcem babo,ale zas moze dlho trvat kym zostanem tehotna,nakolko po 3 mesiacoch este nic a ked sa zacnem liecit ako na potvoru zostanem a to zas celych 9 mesiacov rozmyslat ci bude babo zdrave.O nervy,ale asi zajdem za neurologom sa poradit.Dakujem ti a drzim palce aby si sa mala co najlepsie.

nancy288

Anuska, mne bolesti takto nevystrelovali, ja som skor mala problemy s trpnutim, mravcenim a bolestami svalov, tak som absolvovala kopec vysetreni, a kedze sa nic nenaslo, lekari sa zhodli, ze to bude psychosomatika, tak ma poslali k psychiatrovi, ten to zhodnotil ako uzkostno-depresivnu poruchu a nasadil liecbu. Vyzera to, ze mal pravdu. A kedze je som strasne zvedava, zacala som patrat po informaciach a zistila som, ze z psychiky mozes mat neuveritelne telesne stavy a pocity, tak som rada, ze som to takto skoro zacala riesit a som strasne vdacna za antidepresiva ;-). Ked Ti neurolog nic nenasiel, je dost pravdepodobne, ze je to psychika aj u Teba, porozmyslaj, odkedy mas taketo problemy, co ich spustalo/spusta. Mozno na nieco prides. Mne sa to zacalo 2 tyzdne po dost traumatickom rozchode, takze niet pochyb...

anuska33

Nancy288-dakujem.Ako dlho to uzivas?Ja chodim tiez na masaze.Teraz momentalne chodim na plynove injekcie.Trochu to povolilo,ale ziadna slava.Najhorsie je,ked tie bolesti vystreluju do usi,krku a oci.Tebe to tiez tak vystrelovalo?Mne ten CITALEC predpisal neurolog,ale asi si k nemu v pondelok zajdem a zacnem to riesit,lebo o babatko sa snazime 3 mesiace a zatial nic.Neviem co mam robit uz.To mi tiez na psychike nepridava.

nancy288

Ahoj Anuska, ja beriem Coaxil - zo zaciatku som ho dost zle znasala - unava, zavraty, nevolnost, ale psychicky som na tom bola tak zle, ze som si povedala, ze vydrzim za kazdu cenu a som rada, pretoze po par tyzdnoch telesne problemy ustupili a na dusi je to fakt pohoda...:-) Poznam ludi, ktori to prave v tych tazkych zaciatkoch nezvladli, lieky vysadili a trapia sa dalej. Pokial ide o tie svaly, boli to sice obcas dost, ale nie az tak, aby som si musela dat tabletku. Zacala som chodit na masaze a cvicit strecing - nastalo vyrazne zlepsenie. A k tomu babatku- ja by som to dopredu skonzultovala so vsetkymi doktormi, ktorych sa to tyka- psychiatrom, pediatrom a gynekologom, potom budes mat istotu. Drzim palce!

anuska33

Dakujem Nancy288.Som rada ze si mi napisala a velmi rada by som sa opytala ci nieco uzivas,alebo sa chystas k lekarovi.Niekedy je pohoda a niekedy bolesti jak fras a hlavne v zime.Asi sa vyberiem k tomu lekarovi nech mi poradi,ale ak by to malo ublizit babatku urcite by som pockala.Niekedy si dam tak 2 dni neurol a utlmi mi to trochu.Ako sa liecis ty ked mas bolesti?

nancy288

Tiez mam z uzkostno-depresivnej poruchy podobne problemy- extremne stuhnute a bolestive svaly v oblasti krcnej a hrudnej chrbtice s tlakom na nervy. Takze to moze byt z toho. O uzivani psychofarmak, ak chces otehotniet, sa bezpodmienecne porad s lekarom, nech sa Ti akokolvek nechce. To nie je ziadna sranda, predpokladam, ze postihnute babatko by si asi mat nechcela...

anuska33

dik,ale nerada chodim po lekaroch a ked som bola u lekara tak kazdy hovori nieco ine.Mozno niekto ma podobny problem a vedel by mi aspon trochu poradit akym smerom mam ist,ale dakujem