kriza vo vztahu..

Príspevok v téme: kriza vo vztahu..
lorry1

po roku a pol mam s priatelom krizu alebo ako to nazvat, dali sme si pauzu, lebo vraj chce zistit ci mu budem chybat a ci v tom chce pokracovat..vraj je v tom aj stereotyp, aj to ze to nieje uz take silne ako na zaciatku, nevie ci ma lubi...povedal mi ze mu mam dat cas a on sa mi ozve, ale dlho sa neozyval tak som sa ozvala ja a bavili sme sa uplne normalne oslovoval ma tak peknucko, tak preco to takto chce? ved by mozno stacilo si vydiskutovat vsetko co viedlo k tomu, ze to takto dopadlo, a vyriesit to, ale on to nechce, chce pauzu..on vravi ze je to v nom, ze ja zato nemozem a ja zase obvinujem seba..on sa chodi von odreagovavat a ja revem do podusky a cakam kedy, a ci vobec sa mi ozve...mate este niekto podobne skusenosti? ci odlucenie este viac upevni vztah, alebo naopak?? aj ked viem ze to je urcite individualne...ale neviem co mam robit, ako sa chovat, mal by sa snazit on, ale skorej sa snazim ja aj ked viem ze by som asi nemala..ale nechcem ho stratit:(

lorry1

prezyvka, ja ho poznam, nie ty oki? ale to ostatne v tom bude urcitee
lady mame obaja cez 20 a ked sme sa davali dokopy, pacilo sa nam navzajom to ze predtym sme nic take nemali, len neake kratkodobe znamosti, nic vazne..ale takto dlho nemal ani on ani ja nikoho..no moja mama sa v mojom veku vydala tiez za prveho a klape im to dodnes, netreba hadzat vsetkych do jedneho vreca;)

lady24

Lorry, ked je to vas prvy vztah, predpokladam, ze ste obaja este velmi mladi. Nemozes od neho cakat, ze bude s tebou teraz a potom uz naveky. Takych pripadov, ze dvaja su si navzajom prvymi partnermi a skoncia aj v manzelstve, je velmi malo. Do manzelstva ludia vstupuju vacsinou vtedy, ked uz v zivote niecim presli a vyskusali toho viac. Ste v obdobi, ked sa este len hladate. A byt intenzivne spolu aj bez toho, aby ste sa navzajom zunovali, aj to sa da. Ale az vekom prides na to, ako to docielit.:) Neputaj sa na neho. Je to este prilis zavcasu.

prezývka :)

LORRY1 nebud naivnaaaaa...
kazdy chlap, ktory chce pauzu je ako MEATEAT.... ak chce pauzu, je tam tretia osoba, alebo ta uz nemoze vystat alebo pod...

lorry1

meateat, nie kazdy chalan je taky ako ty...ja som si toho mojho nasla po velmi dlhom hladani, lebo som stretavala len takych ako ty
lady, presne toto mi povedal, ze boli sme spolu velmi casto a dako to stratilo to caro a jednoducho ho to omrzelo, ja neviem, co by potom robil napriklad v manzelstve? ved predsa nemoze zakazdym ked ho nieco omrzi, od toho utiect...viem ze neni z tych chalanov ze by mal neaku druhu, my sme sa hned dohodli tak ze radsej si to narovinu povieme, lebo ani ja ani on nenavidime ludi co si klamu
shakti, ved to, prave chcem aby zistil ze ma este potrebuje ale ako to spravit? povedala som si ze aj keby som bola neviem aka na nervy tak sa mu uz prva neozvem ani keby co...lebo fakt takto vidi ze bez neho nemozem a mala by som mu asi naopak ukazat ze aj bez neho sa zaobidem..len ci mu to pomoze uvedomit sa...
proste povedal mi ze chce byt odluceny nacas aby zistil ci mu budem chybat a ci bude mat tu tuzbu byt somnou..ja neviem ako to funguje, skutocne si kazdy clovek musi denno denne uvedomovat ze aha jak mi hrozne chyba?? ved isla som s nim do toho a nerozmyslala som kazdy den nad nami ze ake by to malo byt...ja som jeho prva a aj on moj a povedal mi ze nevie ako sa ma dalej chovat..ale tak podla mna by sa mal chovat ako to citi a nie ako by mal podla niekohol.. nato nieje navod..proste sam je zmeteny a nevie sa este rozhodnut ani za ano ani za nie, zatial mu je fajn takto ze si mozme od seba oddychnut

shakti1

nečakaj moja, či sa vráti. tým, že naňho čakáš, myslíš, on ťa podvedome cíti, akoby bol stále s tebou. takže, nikdy nezistí, že ťa potrebuje. vyraz do ulíc, ako on. možno si bola naňho naviazaná, a možno ho to aj dusilo. neviem čo je to "dlho sa neozval", ak sa bavil s tebou pekne, je mu dobre aj bez teba, ak ti nenavrhol pokračovať. Určite sa netráp, ak máte spolu, tak určite raz budete, ak nemáte, ber to, že toto bol len predskokan..drž sa

meateat

No naposledy ked som si daval takuto pauzu, tak som ju travil s jednou uzasnou a hlavne prsatou slecnou.
Pauza na zistenie toho ci mu chybas neexistuje, skor je to pauza na zistenie toho, ci chce byt stale s tebou, alebo tou druhou. Jednoducho len potrebuje zistit, ktora z vas je lepsia.

lady24

Ak ti navrhol pauzu a vytrvava v nej, je jasne, ze laska to nie je. Predpokladam, ze vas jeden a pol rocny vztah vyzeral tiez tak, ze ste sa od seba ani nepohli. Skratka si mu prestala byt vzacna. A tie reci o pauze su len prejavom toho, ze je prilis velky srab na to, aby ti do oci povedal, ze je koniec. Ked som bola mladsia a hlupejsia, tiez som mala vztah, kde mi frajer navrhol pauzu, presne s tym istym odovodnenim, ze to nie je moja chyba, ale on musi najst sam seba a bla bla. Po tej pauze sme sa dali este dokopy, co som mu slepo uverila, ze nas dala dokopy laska. Chyba! On potreboval len poistku, nejaku babu, co na neho vzdy verne caka, a pritom sa zabaval s inymi, podvadzal ma veselo. Az ked som na to konecne prisla, nasledoval definitivny rozchod. Ale poucila som sa. Uz viem, ze na priatelovi nesmiem visiet, ale mat svoje zaujmy, svojich kamaratov, proste nikdy mu nedat najavo, ze bez neho sa nezaobidem. A to, ze si sa mu sama ozvala z netrpezlivosti, to bola obrovska chyba....Tym si ho len utvdrila v tom, ze bez neho nemozes ani len dychat. Tym ho naspat urcite neziskas.

lorry1

mam kamosky, vacsinou zadane, ktore sa nepohnu od svojich frajerov, takze s tymi sa ani tak moc nestretavam...ale mala som dvoch dobrych kamosov, ktorymi su vlastne JEHO sestra a jej frajer, boli sme taka stvorka, chodili sme spolu vsade...teraz, ak sa rozideme oni budu chodit von nadalej s nim samozrejme, somnou nie..takze ajtak ostanem sama. Ked som s nim zacinala chodit, este som mala dost kamosov, potom som sa s nimi prestala stretavat, lebo som vsetky volne chvilky rada travila s mojim zlatom...teraz ked o neho pridem neostane mi fakt nikto, on ma aspon super sestru a jej frajer to su dvojka ze s nimi je o zabavu postarane...

Lily.

Na istej urovni nam to obom vyhovuje, inak by nebolo mozne ani aby sme spolu ostavali. Mne to pride ako zazrak vobec sa s niekym na niecom spolocnom dohodnut a s nim sa to da. Jemu vyhvouej aj to, ze sa voebc nehadame, lebo s byvalou sa casto hadali a aj rozchadzali kvoli tomu. Mne su zas ini ludia dost vzdialeni a aj ja im. On mi je najblizsim. Ja som odmalicka zila skor vo svojich snoch a fantaziach, nezazivala skutocne lasky, ale len tie platonicke, vies, takze realita je ina a musim si zvykat asi. Realita je stereotyp a ked si to neuvedmi aj ten tvoj, ze sa to tyka vacsmi jeho nez teba, tak zbytocne bude verit v zmenu stereotypu s kymsi inym. Je fajn zdielat ten stereotyp aspon s kymsi blizkym a vazit si to, co mame. Ja sa to musim ucit, byt skromnejsia, nemam na vyber. Chcem byt vdacna za to, co mam, no rozkazat si to nemozem, to nejde. Tak sa zatial musim trapit, inak neviem, ked mi to pride tak rozporuplne.

Deee

pre mna je odlucenie koniec...drzim ti palce, aby to u vas bolo ine, ale ja to citim ako koniec, pretoze bud sme spolu a funguje to aj s mensimi chybickami, alebo to nefunguje, a ak by ste sa nahodou zobrali a on ti v manzelstve povie, ze potrebuje pauzu? mna by asi slak trafil...a navyse ak sa chodi odreagovat von...hm...jasne, ze po roku je uz laska ina...ale bud lubi alebo nelubi a pauzy su pre mna len take zastieranie problemov...aj tak DRZIM PALCE a bez sa odreagovat aj ty...na co su predsa kamosky?