kriza vo vztahu..

Príspevok v téme: kriza vo vztahu..
lorry1

po roku a pol mam s priatelom krizu alebo ako to nazvat, dali sme si pauzu, lebo vraj chce zistit ci mu budem chybat a ci v tom chce pokracovat..vraj je v tom aj stereotyp, aj to ze to nieje uz take silne ako na zaciatku, nevie ci ma lubi...povedal mi ze mu mam dat cas a on sa mi ozve, ale dlho sa neozyval tak som sa ozvala ja a bavili sme sa uplne normalne oslovoval ma tak peknucko, tak preco to takto chce? ved by mozno stacilo si vydiskutovat vsetko co viedlo k tomu, ze to takto dopadlo, a vyriesit to, ale on to nechce, chce pauzu..on vravi ze je to v nom, ze ja zato nemozem a ja zase obvinujem seba..on sa chodi von odreagovavat a ja revem do podusky a cakam kedy, a ci vobec sa mi ozve...mate este niekto podobne skusenosti? ci odlucenie este viac upevni vztah, alebo naopak?? aj ked viem ze to je urcite individualne...ale neviem co mam robit, ako sa chovat, mal by sa snazit on, ale skorej sa snazim ja aj ked viem ze by som asi nemala..ale nechcem ho stratit:(

lorry1

ved prave to, este ste skutocne odluceni neboli...pokial nevyskusas neuvidis ake to je, mozno ti bude chybat a uvedomis si ze ho mas naozaj rada len to akosi nevies dat az tak najavo, mozno si jednoducho taka povaha ze nedavas city az tak najavo, lebo podla toho co pises mi to pripada tak ze ho mas rada, ale stale pochybujes...moznoze takto by si sa tych pochybnosti zbavila, alebo naopak by si prisla nato ze fakt nieste do seba zalubeny a ze to nema perspektivu:(...neviem moja, a jemu to takto vyhovuje? neciti z teba akosi menej naklonnosti, alebo nedostatok lasky, neznosti? alebo ak aj ano, jemu vyhovuje taky "kamaratsky" vztah? myslim ze on pozna ten tvoj postoj vie, ze by si ho neopustila lebo sa bojis ze si nikoho nenajdes a jemu to tak asi vyhovuje...vies ako by si ho prekvapila keby povies chcem pauzu a chcem zmenu? mozno by vam to pomohlo..a inak neviem vveru ani ja ako by som sa chovala k chalanovi co by siel najskor za byvalou a potom by sa chcel vratit..neviem ci by som to vedela odpustit:(

Lily.

Inak teraz si spominam, ze som podobne uvazovala uz vtedy, ked sme sa este len spoznavali a padli prve pusy. Ja som jaksi bloknuta uz od zaciatku a neviem co citim. Potom sa "musel" vratit k tej byvalej (ja mu to odsuhlasila s tazkym srdcom, bo som chclea, aby si to uz konecne raz a navzdy vyriesili) a mna to celkok rozhodilo, ale neviem ci preto, ze som ho mozno lubila alebo len preto, ze mohol byt konecne mojim prvym priatelom, lebo nik iny mi predtym nebol az tak blizko aj telesne. Ked som kukala nejaky film, vzdy som si predstavovala, ze je to o mne a o nom, a ze opusti tu byvalu a vrati sa ku mne. Potom ako som pisala, sme sa postupne zas dali dokopy, nakolko oni sa opat rozisli. Je to na mna akesi rychle, i ked sme spolu pomaly uz 2 roky. Proste mi chyba nejaky medzistupen, ktory sme mozno preskocili pri nasom spoznavani a vhupli do toho tak na mna prirychlo. On mi castokrat vravi, ze je to asi preto, ze sa vtedy vratil k byvalej a ze som mu mozno neodpustila a neviem mu verit. Mozno to tak je, ale ja jasne viem, ze to nebude len tym, mozno je to cimsi celkom inym. Nemam voci nemu vycitky, skor mam vycitky z toho, ze neviem co citim a ked to neviem, tak nie som pripravena ani na nic viac, lebo ak sa nieco VIAC udeje, tak to neviem prijat a ide to akoby mimo mna.
Pred Silvestrom som to chcela ukoncit, lebo si prial, aby som unho prespala aj, no akosi sa mu podarilo zas ma prehovorit. Ja sa bojim zmien a on vie ako na mna, aby mi tu zmenu podal tak, aby som ju spracovala a prijala, no v tomto sa mi to akosi furt nedari a furt si pripadam na akomsi mrtvom bode.
Viem, ze ak by sme sa odlucili, ja bduem furt doma, kukat telku a citat si. S nim idem aspon von, ked uz a zazivam nejaky prijemny ludsky dotyk. Riskla by som to, no ked som to navrhla, aj chcel suhlasit, ze si teda dame pauzu, no potom vravel, ze nevie jak to zvladne, ze ved by som mu strasne chybala. Mne je vsak zel z toho, z neviem ci chyba on mne:( preto to aj chcem. On by to zvladol, sak ma kamaratov a bratranca, ktory mu je blizky, len sa asi boji, ze ta pauza by sa zmenila v rozchod. Ja neviem co by sa udialo, u mna najskor nic, ale to neviem aj rpeto, ze sa tak zatial neudialo a neboli sme skutocne odluceni, iba ked som bola chora, ale to sme spolu boli v kontakte. U mna je to asi tak, ze som kludna, ked viem, ze sme spolu, aj ked spolu fyzicky nie sme, no ak sa mame odlucit, bojim sa, ze by som viac uvazovala o nom, nez teraz, ked sme spolu a viac uvazujem o sebe. No ked to ma prist, tak sa tomu nevyhneme, aj ked sa mame radi a vacsinou sa na vsetkom zhodneme.

lorry1

fakt vravis podobne ako ten moj...viem ze ma ma rad, ze mu namne zalezi, ale kebyze sa takto radikalne neozhodne aby sme boli bez kontaktu, tak by to podobne ako u vas..- urcite by sa to porusilo...A asi preto to takto chcel, az teraz nad tym tak uvazujem ked si to napisala ty..lebo keby ostaneme v blizkom kontakte, bolo by to ako predtym, boli by pusy, rozpravali by sme sa a nic by sa vlastne nezmenilo...a tak sa zatal a pevne rozhodol ze to chce takto, uplne bez kontaktu, chce vidiet ci unho nastane neaka zmena alebo nie...ale predtym mi tiez povedal ze si nezasluzim takeho chalana ako je on:(
a ty ak chces naozaj zistit co sitis, mozno by si to tiez mala skusit, vravim ti to sice prave ja, co som z toho nestastna, ale vyzera ze si na tom podobne ako ten moj, a mozno keby fakt uplne prerusis kontakty so svojim mozno zistis ze bez neho nemozes byt a vratis sa k nemu a bude to lepsie;) a mozno aj on sa zmeni lebo bude premyslat preco si odisla a ze to myslis vazne...ved aj pre toho mojho viem ze to bolo tazke sa takto odlucit ale ked chce vazne zistit ako je natom s citmi, tak to spravil aj ked s tazkym srdcom...a ja ako ta druha strana, myslim ze ma to zmenilo, a porozmyslala som nad tym a viem ze by som uz pri nom bola ina, lepsia..len ci to bude chciet aj on:(

Lily.

Ano, uz som uvazovala o odluceni par krat, aj to navrhla. Pre mna by to v istom zmysle bolo aj tazsie mozno, lebo ako kamarata by som ho chcela aj pocas toho "odlucenia", no ja viem, ze by zas zacal s bozkami atd. a ja zas nevedela jak to zastavit. Aj sme si par krat slubili, ze budeme sa drzat len za ruky a nechame to tak, maximalne sa objimeme a nebudeme spolu tak casto. Nejak sa to vzdy porusilo. Ja nas vztah furt vnimam viacmenej kamaratsky, cize ten sex mi do toho moc nepasuje, no je to intimnejsie nez kamaratstvo. Ja sa obavam, ze ina by mu toho dala viac, nez ja a tak mam vycitky. Dakedy si v navale svojho zufalstva prajem, aby si nasiel inu, aspon na ten sex.

lorry1

a hlave jeho myslienky...velakrat som mu vravela ze casto meni nazory:) jeden den mi cosi vravel, nieco z coho bol nadseny a na druhy den uz to tak nebolo:)..toto je samozrejme ine...neviem ci to mam brat ako dobre znamenie ked rozchod zrazu oznacil "len" za krizu a pauzu, ci to je dobre, alebo si zas namyslam...lily fakt vies cloveku dobre poradit, znies ako psychologicka:) len mi je luto ze s tvojim priatelom to tiez nieje ono..mozno by si mohla tiez vyuzit to co si radila mne;)

Lily.

Cize ste spolu rok a pol a teraz mate druhu pauzu? To nic, kludne pis ako to citis, ci uz kratko alebo dlho. Ono sa pocity dost menia z minuty na minuty. Myslienky su ako take rozutekane vtacata, ktore hladaju bezpecie svojho hniezda.

lorry1

dakujem ti, si strasne zlata..nieco taketo som potrebovala pocut..mne to z posledneho rozhovoru s nim tiez tak vyplynulo, aj kamoska ma ubezpecovala, ze ved to vyzera tak ze by to mohlo byt v pohode, len mu daj cas...ale presne ako si napisala, som netrpezliva, hned by som vsetko chcela vyriesit...my uz sme totiz raz mali pauzu, povedal mi uz vtedy ze jemu ten cas pomaha utriedit si myslienky, po tyzdni sa kumne vratil, porozpravali sme sa, uvedomili si vsetky chyby a bolo to ovela lepsie...nuz teraz to uz trva tri tyzdne a cim je to dlhsie, tym sa horsie citim a rozmyslam co robi, ci naozaj nad tym premysla, ci si nikoho nehlada (aj ked vravel ze nebude) ale ktovie, prepadaju ma vseliake myslienky a fantaazia sa rozviija...
neviem celkom ako si to predstavuje, pripada mi to ako by uz troska zmenil nazor, lebo ked mi to oznamil, chcel sa rozist..povedal mi ze chce rozchod a nie pauzu pretoze keby sa chce kumne vratit, tak nechce len tak prist ze pauza skoncila! ale ze on sa chce snazit o mna ovela viac a preto chcel uplne aby sme prestali spolu komunikovat...ale ja trubka som to nevydrzala a po tyzdni aj nieco som mu volala a znel tak v pohode, vravela som mu ze nemam chut ist ani von a on mi povedal, ze to ze mame momentalne pauzu a krizu vo vztahu si nemam tak pripustat k srdcu, ze nech sa idem kludne zabavit ze mi to pomoze...a popravde ma to troska potesilo, lebo mi to dodalo taku nadej ked mi to takto povedal,..ale neviem co si otom mysliet, raz si poviem ze vydrz vsetko bude fajn, potom zas pridu take pocity ze nie..a tak dookola..pardon uz som asi moc dlha:)

Lily.

Podla mna take odlucenie na istu dobu nie je nic zle, ked sa ti dvaja maju radi. Maju sancu si pocas tej doby vela toho uvedomit, ci uz sa k sebe vratia alebo ostanu kamaratmi. Niekedy sa musi stat este vela veci, aby si uvedomili, co pre seba navzajom znamenaju. V odluceni nehladaj zradu, ani tuzbu po inej zene z jeho strany.A uz ti aj vravel ako si to odlucenie predtavuje? Ci pocas tej doby ostene v kontakte alebo ho celkom prerusite? Mozno by stacilo len vo vztahu spomalit a vratit sa o par krokov dozadu. Ludi abyvaju netrpezlivi a chcu vsetko hned a teraz, odlucenie ich trosku zastavi-spomali a nahodia prirodzenejsie tempo vyhovujucejsie obom, myslim.

lorry1

ani my sme si to neak extra casto nevraveli...a obcas som bola na pochybach, ale clovek si take veci uvedomi ked sa cosi stane:( a teraz by som dala vsetko aby sme zas boli spolu, ale zostava mi len cakat

Lily.

Neviem, asi sa to tiez zvrtlo. Neviem ci ma lubi, i ked vravi , ze hej. My nie sme taki, ze by sme si to nejak casto hovorili, to netreba.
Neviem ci som ho lubila niekedy. On sa dost zavcasu pocas nasho spoznavania "musel" vratil k svojej byvalej a mna to dost nicilo. Potom sme sa po pol roku dali do kopy zas my dvaja...Zdalo sa mi, ze ho lubim, no neviem ci ozaj. Sex neviem, pripadam si jaksi asexualne, cize ma sex skor odpudzuje, nez by ma nejak zaujimal a ked sa k tomu schyluje, tak sa nejak vyhovorim. Proste mama tkayz pocit, ze to k zivotu uz nepotrebujem a ak on ma chut, tak si priapdam, ze sa musim premahat. Len ma to vysiluje. Ja som dost neskusena a po skusenostiach uz ani netuzim, takze asi tak. Chcela by som, aby to u mna bolo spontanne, no to sa asi nikdy nestane, pokial budeme cakat, ze ma to RAZ zacne bavit.