Ako na vas posobi hadka?

Príspevok v téme: Ako na vas posobi hadka?
usiko

ahojte,

chcela by som sa opytat tych zien, ktore uz maju trvaly dlhodoby vztah. Mozu aj muzi.....som s priatelom/manzelom viac ako 3 a pol roka a casto sa hadame. kvoli somarinam, samozrejme. potom sa udobrime, ale na mna kazda hadka posobi strasne destruktivne, proste mam pocit ze zase som zlyhala, nas vztah zlyhal......ten pocit ma vedie k tomu, ze uz je fakt lepsie sa rozist, lebo zase sme/som to nezvladla....

......problem je mozno v tom,ze moji rodicia sa nehadali, lebo otec nemal o nic zaujem riesit, takze som sa nenaucila ako sa v takej situacii spravat.....

.....v hadke....ja proste mu vysvetlujem ako sa citim, ale vraj mam vsetko nechat tak, lebo veci este vac pokazim...ale mna to tazi, takze ja stale vysvetlujem, az sa obaja nastveme a povieme veci, ktore su nie pekne...potom je den dva ticho, alebo ja odidem a ked sa vratim o den-dva, tak je vsetko ok.....ale nie je lebo najneskor o mesiac je o tu znova.....neviem....

...ako beriete hadky vy? ja mam strasny pocit zlyhania, proste sa tazko spamatavam.....mamm niekedy pocit, ze sme sa za cele roky nikam nedostali v tomto...aj ked on vravi za sa to omnoho zlepsilo.....

....mozno potrebujem naucit sa ako sa hadke vyhnut.....ale neda sa to vzdy.....ja uz neviem.....

.....dakujem za rady....

usiko

dievcata,

no, teraz si uvedomujem ze este nikdy nevyprovokoval hadku moj drahy...vzdy len ja chcem nieco riesit....takze by som asi mala byt stastna.....ci?

...a tiez si tu postupne uvedomujem, ze nikto to nema ruzove, teda skoro nikto...pretoze dvaja rovnaki ludia sa len velmi zriedka stretnu....takze trenice budu vsade asi......

....a preco sa radi zenam, ako sa spravat? jednak preto ze nam hormony skacu a jednak preto ze my rozmyslame zlozitejsie a prekombinovane...muzi maju myslenie jednoduchsie, takze oni prehodia za hlavu a je to ok, kym my sa vnutri zozierame.....

....som teraz sama mudra, ze?:-)))) ...ale nie, teraz som geroja lebo mame doma klud, lebo som si povedala, ze sa musim hadkam vyhybat ako cert krizu...a vtedy mame na ruziach ustlane...robim si co chcem a ako chcem .....ved pockajte, ak to zase zvoram, budem tu zase zufala pisat....uz teraz viem....joj ale sme take nevyspytatelne dakedy....

džejn

HNedoocka kedže si iba človek je logicke, že si to pripuštaš a nemožeš sa nad to preniest,.
Ja som dnes prišla z prace a nemožem si sadnut za pc alebo iba sadnut, že proste sedim a nie som pri detoch ale som snimi--no on bol sam doma cely den a mna bolia nohy..
a k tým hadkam je to to iste, snažim sa byt ticha, trpeliva, ale ked je nervozny a tak a len provokuje tiež ma to prestane bavit a rozkričim sa

bodynka

apodiv chlapa to tusim rychlejsie aj prejde :D Takze byt ticho a nechat ho.. Lenze hneva ma trosku ze furt sa radi zene aka ma byt a ako sa ma k nemu spravat a nie naopak, pretoze zeny su tie co maju hormony ako na lodi...

Hnedoocka30

Ja som vydata 7 rokov a s manzelom sa hadame 300 dni v roku ;) A ako to na mna posobi? Zle. Ked sa hadame je to preto, ze ma k tomu zvycajne vydrazdi. Zacne do mna rypat, starat sa ako veci robim alebo nerobim...Ja sa mu snazim vysvetlovat veci potichu, ak to nepomoze kricim lebo uz neviem, ako s nim "zaobchadzat" Potom mi zacne busit srdce a sama viem, ze mi to skodi. Lenze su situacie ked dokaze tak zabrnkat na spravnu notu, ze sa nezdrzim...Na druhej strane, on nema problem pouzivat vulgarizmi a ironicky smiech (nie je nic horsie). Velmi by som sa chcela naucit ovladat ten svoj hnev a nedat sa vyprovokovat, pustat pripomienky jednym uchom dnu a von, lenze mi to este staaale nejde...Ak mate niekto navod - sem s nim ;)

usiko

no.....teraz som vsadila na to, uplne sa hadke vyhnut....neviem este ako...ale vyhnut sa jej....proste asi sa odidem prejst, alebo si pojem nieco kupit, alebo si to zapisem.....

...je to zlozite. ked sa nehadame, tak som stastna sko v siedmom nebi...ale ked vyvolam hadku , tak by som sa rozisla...co je blbe, kedze planujeme rodinu...ale ja viem, ze ho strasne milujem preto, aky je, ze sa mozem na neho spolahnut a tak....ale proste ked sa s nim pohadam /pretoze neviem kedy prestat/, tak je to strasne.....

mnamka257

ked sa hadate pre somariny, tak je to este v pohode-ale ked sa najneskor o den udobrite.ked to udobrovanie trva dlhsie ako den ,tak to preco ste sa hadali uz asi niesu somariny.skus to nebrat tak katastrofalne..

shakti1

nie si na vine, teba naštve, to že ti povie "prestaň" to ti vyjadrí vlastne nezáujem riešiť a diskutovať o danom probléme. možno ho nezaujíma aký máš názor, alebo to nechce počúvať, aby ti nemusel dať zapravdu. do vzťahu ty vkladáš viac energie, si asi energickejšia. máte komunikačný blok - vzťahový. keď pôjdeš spať sa uvoľni a predstav si ako sa v pokoji a v radosti rozprávate a ako prúdi energia od neho k tebe a súčasne od teba k nemu. doplň si tam že je to láskavé a určite si pozozumiete. pamätaj si, že keď na seba kričíte, sa od seba vzďaľujete....