Prekonala som potrat ...nedokazem prestat na to mysliet

Príspevok v téme: Prekonala som potrat ...nedokazem prestat na to mysliet
sylvinkaz

viem ze nie som jedina, co si tymto presla...ale neviem ako tie pocity zo seba dostat..tak pisem sem
pred mesiacom som zistila ze cakame babatko...manzel nebol nadseny (kvoli peniazkom-hypo na krku) a 3 tyzdne som neriesila nic ine len ho presvedcit ze pre mna neexistuje ziadne ine riesenie len si babatko nechat (potrebovala som citit,ze za mnou stoji aj ked sa toho boji)....
konecne sme sa zacali z babatka tesit obaja....a v nedelu som potratila...je to ako uder pod pas....cez to vsetko si prejst a nakoniec aj tak prist o babatko....neustale na to myslim, na to dietatko co by vyrastlo...(hlavne ked som si ho doslova vymodlila) boli to....velmi to boli......

datelinka1

sylvinka, tak to teraz ani neriešte, materica sa potrebuje zotaviť niekoľko mesiacov, neskôr sa uvidí. netráp sa, nepozeraj do kočiarov, neľutuj sa. ber to z pozitívnej strany, ešte si môžete dovoliť nejaké zábavy, cestovanie, športy... to čo bude ťažšie zvládnuteľné, keď bude dieťatko na svete :-)
držím palce.

sylvinkaz

dakujem...ja viem ze to casom prejde....
teraz mam vsak pocit ze len dalsie babatko mi pomoze....a preto sa bojim este viac..viem ze si manzel asi skor vydychol...ze to takto dopadlo ....a asi si bude davat vacsi pozor...(aj ked urcite mu nie je jedno ze ma vidi smutnu....nevie ako mi ma vtedy pomoct a drzi sa stranou...a ja mam potom pocit ze o tom radsej nemam hovorit).....

datelinka1

sylvinka, je mi ľúto čo sa stalo, chápem ťa, zažila som to isté. bolí to, ale ber to z tej stránky, že všetko je dobré tak ako sa samo vyvinie. plod, ktorý nebol dostatočne životaschopný odumrel. nechcem aby to znelo cynicky, ale je to tak lepšie. príroda si vybrala.
budete mať ďalšie dieťatko a budete sa z neho čoskoro tešiť. ja som zistila, že som znova tehotná práve v čase, keď sa malo narodiť to prvé.
každopádne, porozprávajte sa s partnerom, či chcete v najbližšej dobe dieťa. trochu ma zarazil protiklad v tvojom príspevku, na jednej strane, že manžel nebol nadšený a na druhej, že u teba to bolo vymodlené. dieťa ovplyvní oboch partnerov a preto by ste ho mali chcieť obaja.

linkata

je to velmi bolava tema,vela zien si tym fakt preslo a naozaj je to riadna supa respektive uder pre kazdu jednu zenu,ci uz to babo bolo alebo nebolo chcene...ale podla mna je to sice velky uder,ale ver mi ze sa da prekonat...budete mat dalsie deticky...najma tomu ver :) drzim ti velmi palce:)