ako zvladnut priberanie?

Príspevok v téme: ako zvladnut priberanie?
pytam sa

ako zvladat, nenervit, po pripade nevsimat si priberanie? ide ma z toho urvat a pritom viem ze musim ist dalej, chcem ist dalej, idem dalej...a ved mam len 1kg navyse, ale uz to na sebe vidim, citim, pocujem :(
nervy, hnev :(
ako ste prezuvali to ze vam puchne cele telo? tvar, ruky, nohy, celo, brucho...ano viem ze mozno to je len moje pokryvene videnie - niekedy som sa citila ze som pribrala a pritom vaha ukazala opak
a teraz mam len 1kg navyse, ale ajtak to uz vidim...ako to zvladnut a nevsimat si to?

Bublla

presne viem ako sa citis.ALE pozri sa spat ci to byt o jedno kg chudsia stalo za to
ja som cista pol roka,pribrala som 7kg a vobec to nie je vidno nejak,pretoze som si to v hlave musela upratat a za ten cas co som tam mala neporiadok som sa snazila nevazit(co je zaklad!!prestat sa tym zaoberat,pokusit sa nemysliet),neprezerat v zrkadle naha a hlavne si vraviet aka som nadherna!
a ty si nadherna!uz len preto ze to zvladas,ze CHCES zit!dychat!
nenechaj si zivot zobrat nejakym obycajnym pocitom
mozno sa citis tazka.pritom cely zivot sa snazis menej vazit byt lahsia..no az ked sa z toho uplne dostanes pochopis co je lahkost:):)velmi drzim ti place

katja10

Tieto tvoje pocity doverne poznám a myslím si,že sú známe každému, čo sa snažil ,,dostať" sa z PPP. Sama viem, aké ťažké je vyrovnávať sa s novými proporciami. Na jednej strane vieš, že to takto už ďalej nejde (telo ani psychika to už nezvláda), no na druhej strane Ťa chytá panika z pribúdajúcich kíl, ktoré sú nevyhnutné. Zdanlivo ,,jednoduchá rovnica", ale naozaj je ťažké sa s tým vyrovnávať a ovládať tie pocity úzkosti a paniky. Univerzálna rada, ktorá by bola účinná pre každého neexistuje. Mne pomohlo vyhýbať sa váham a úpenlivému sledovaniu v zrkadlách. Snažila som si racionálne opakovať,že je to potrebné,aby som dokázala normálne fungovať. Pravdepodobne máš teraz skreslené vnímanie a ako sa hovorí ,,strach má veľké oči", tak Ti aj jeden kg pripadá ako ohromný nárast hmostnosti. Skús sa v takých slabých chvíľkach (keď Ťa chytajú také pocity paniky) s niekým blízkym o tom porozprávať. Prajem pevné nervy, drž sa.