Problemy s ucenim-naucim sa a po chvylke zabudnem

Príspevok v téme: Problemy s ucenim-naucim sa a po chvylke zabudnem
pepo930

Zdravim mam mensie problemy s ucenim som druhak na nadstavbe a idem pomaly maturovat moje problemy zacali s ekonomikou kedze tu musite vediet odborne vyrazy a skoro vsetko naspamat. Ucivo sa horko tazko naucim-take 2-3 strany ktore sa ucim hodinu dam si pauzu taku pol hodinku a ked si to idem uz zopakovat tak zrazu neviem prist na odborne vyrazy popripade poucky ktore som sa naucil naspamat. co sa tyka ostatnych predmetov s nimi nemam problem pretoze tie viem povedat vlastnymi slovami taktiez nemam problem si zapametat rozne pesnicky a ich slova u mna nastanu vzdy problemy ked sa mam nieco ucit co ma nebavy a naspamat aj ked sa mi nieco ako tak podari naucit vzdycky na to zabudnem. inak som normalny sikovny chalan s nicim inym problemy nemam. podla mna moze za to aj to ze som nikdy necital knihy - nebavilo ma citat pritom som na 1 stupni maval jednotky s citania a ucil som sa malo kedy pred pisomkami alebo odpovedou som si precital ucivo a vzdy to bolo bud za 3 alebo za 4 a dalej aj moje poznamky malo kedy viem po sebe precitat a ked si predstavym ako by som to mal lustit tak sa radsej na to vykaslem:( neviem ako sa mam zacat ucit na maturity alebo akym stylom :( poradi mi niekto?

adusa15

ahojte ja chodim do 9 triedy a nemozem sa naucit ucim sa nieco do skoly hodinu. potom si dam prestavku a idem si to precitat a povedat si to cele no len problem je ze ztoho viem asi 2vety a je ich tam 16... uz newiem ako dalej stale sa len ucim pridem zo skoly ucim sa cez vikend sa ucim je to strasne a strasne obdivujem ludi ktory si to precitaju a hned to vedia. u mna to je jedno ci sa ucim 3hodky alebo 1 stale viem rovnako mozno o jednu vetu viac. ale potom mam taky zly pocit ze som neni naucena... a mozes skusit aj pri hudbe mne to troska pomaha naprwww.youtube.com
alebo si vyvetraj pred ucenim miestnost mozno pomoze.Drzim palceky

mnamka257

musis si najst system.bud sam alebo existuju aj take skola alebo co to je co ti s tym pomozu.mozno sa to nevies nyucit preto, lebo tomu vyrazu nechapes a nevies co znamena.no a pis si prehladne poznamky, hlavne v tom co si nevies zapamatat-pouzivaj farebne pera a zvyraznovace, kresli si pri text-pokial mas vizualnu pamat, vybavi sa ti obrazok a neskor aj text.len sa na to nevybodni, lebo potom ti tu radim nadarmo :)