problémy sa v alkohole neutápajú, len množia..

Príspevok v téme: problémy sa v alkohole neutápajú, len množia..
morrena

Viac hláv, viac rozumu..tak idem na to..som študentka, končím SŠ...práve toho mám dosť v škole, pripravujem sa na ďalšie štúdium, často neviem kde mi hlava stojí..ale to nič, nie som tu preto...ide o to že moja mamina začala dosť piť..chodí domov v hroznom stave...utápa finančné ťažkosti v alkohole a ja som z toho zúfalá..hanbím sa za ňu, nenávidím ju, hnusí sa mi..neviem čo robiť...nemá zmysel jej nič povedať keď je opitá lebo si to na druhý deň nepamätá..a ked je triezva tak som tak psychicky vyčerpaná že vôbec nemám silu jej niečo hovoriť...otec je na tom rovnako...skúsila som jej niečo povedať ked bola triezva ale kričala som, čo bola chyba..vysmiala sa mi, že mám všetko čo potrebujem a ona nič zlé nerobí..asi jej skúsim niečo povedať pekne..zahrať na city...lenže sa obávam,že to nebude mať zmysel..pretože ona z toho že pije viní všetkých len nie seba...všetkým nám ničí životy, aj sebe...mrzí ju to, to je jasné..keď je triezva...je z toho smutná...ale aj tak to urobí zas...a mne sa už nechce žiť...nechce sa mi žiť v strachu aká zas bude...viem,že o pár mesiacov odídem z domu, ale trápi ma to pre otca...berie lieky na srdce tak mu niečo také neprospieva....a ona je tiež na liekoch takže by nemala piť...fakt neviem čo robiť...obávam sa ako budem zvládať školu v takomto prostredí keď som v maturitnom ročníku..ale to je to najmenej čo ma trápi..nechcem len aby zničila život otcovi...neviem ani čo hľadám tu..asi sa len vykecávam..ak máte s niečím takým skúsenosti a viete mi niečo poradiť, budem vďačná..ak nie, tak vás len chcem pekne poprosiť ľudia, nezapíjajte problémy... neničte životy svojím blízkym... :(

morrena

myslíš, že by to ešte mohlo pomôcť? lebo ke´d raz bola opitá tak povedala ocovi ,že sa s ňou nerozprávame..takže ju toto trápi...ale myslíš, že ešte by sa to dalo zachrániť tým, že by som sa rozprávala? ...lebo minule som sa s ňou týždeň vôbec nebavila a potom ma niečo veľmi potešilo ohľadom školy tak som sa s ňou aj začala baviť a hneď keď videla že je to už v pohode tak sa opila zas...takže neviem...ani neviem na koho by som sa mala obrátiť keby som to mala riešiť s nejakým odborníkom..

darika

viem o com hovoris.Oni prisli pre alkohol o byt.Nabehol exekutor a pa pa.Neplatili.Nemali na byt,lebo sa pilo.Teraz sa pije,lebo prisli o byt.Takze...alkoholik si vzdy najde dovod.Ja sama sa neviem pred alkoholikom pretvarovat.Svokrovi som nie raz za to nadala.Ja si servitku pri takych nedavam.Len mama je mama.Len som nepostrehla,ty s nou nebyvas,alebo ano?

morrena

darika ja viem..viem že by som mala...lenže myslíš, že mám chuť keď chodí domov ožratá? ja preto skrátka nemám pochopenie ako môže byť niekto taký slaboch a zapíjať problémy..keby išlo o niečo iné..ale ide o peniaze...a tie potrebuje na to aby mohla piť..tak neviem aká je to logika..keď pije tak ich logicky mať nebude...

morrena

tak ona taká pride cca raz za týždeň, ale taká že nevie chodiť, nevie o svete..a viackrát do týždňa pripitá....a viem, že ju to dosť mrzí keď je triezva lebo okolo mňa strašne skáče, stará sa o mňa...a plače...ale potom to urobí zas...tak neviem..skúsim jej dohovoriť ešte pekne...ja neviem..psychológom neverím..myslím si, že ak ju nedonútime prestaň my, jej najbližší, tak nejaký cudzí človek už vôbec...

darika

morena,tak musis zacat od seba.Nevies si predstavit pocit,ked sa zena citi sama,ma doma ludi,cloveka a akoby tam nebol nikto.Treba s nou zacat komunikovat.O vsetkom a o nicom.

darika

no,je to tazko.Moj svokor je strasny alkoholik.Vacsi neexistuje.Vytriezvie a opije sa aj 3x denne.Len prespi a ide dalej.U nas nepomohlo nic.Len na jednu dobu,ked sme sa mu vsetci otocili chrbtom.Zrazu nemal nikoho.Ostal sam aj na sviatky.Trvalo to par mesiacov a zacal zas.Tam nie je pomoci.A pokial maminu nedostanete ku odbornikovi,sami si neporadite.

morrena

ja si uvedomujem aj našu vinu..moju a otcovu..máme blbé povahy, nerozprávame sa spolu v rodine..a ona je celkom iná, ona sa chce rozprávať a tak..lenže ja nemám chuť sa s ňou baviť ke´d pije..aj keď je práve triezva..nenávidím ju...ale ak by to malo pomôcť..to že sa s ňou budem rozprávať..tak sa premôžem..a budem..nech mi je to akokoľvek neprirodzené..budem...ešte som to neskúšala..ani som jej neskúšala povedať niečo pekne..len som vybuchla a kričala...možno by pomohlo zahrať jej na city..slzičky, smútok a tak...zas nie je zlá...je dosť citlivá...tak možno by to pomohlo..ja neviem...obrátila som sa už aj na jej sestru a je ochotná mi pomôcť, ale ja matku poznám a viem, že ona VŽDY vidí chybu v iných nie v sebe..preto nevidím východisko

datelinka1

morrena, tak skúste ju nahovoriť aspoň na nejaké ambulantné sedenia u psychológa, možno by sa dala takto ambulantne nasadiť aj liečba tabletami. treba zistiť. ale každopádne, vy jej musíte podať pomocnú ruku, neodvrhnúť ju, sama to nezvládne.
vieš, darmo pracuje a zarába, keď zas všetko minie na alkohol....
moja svokra má rovnaký problém, len žije ďaleko od nás, viem však, že sa utápa v dlhoch a keď sme tam, vkuse nasáva, večer je to hrozné...

morrena

darika, otec to skúšal..natočiť ju..ale bol tak nervózny že sa mu ani nepodarilo, proste to v nervoch nevedel ani zapnúť...koreň..koreň je tam že nemá peniaze..lenže takto ich má ešte menej keď pije..kupuje si drahé lieky a ich účinok marí alkoholom..a navyše spôsobuje problémy...všetkým..je to ťažko to áno..ja už fakt často nemám chuť ani žiť...mám pocit,že to nemá riešenie..

darika

neskusali ste ju niekedy natocit a ukazat jej to,kked je triezva?Mozno by sa zahanbila.Ja by som ju asi fotila zakazdym a oblepila jej opitymi fotkami cely byt.Nech sa vsade vidi.Je to tazko.Treba najst koren jej pitia.Preco to robi.