Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Daňové priznanie

Príspevok v téme: Daňové priznanie
purblanka

Prosím poraďte,čo robiť:Potrebujem podať daň z príjmu za minulý rok,a kedže bývam skoro 5OO km od bývalého zamestnávateľa mám problém,aby som ho dostala.Myslím,že dnes posledný termín k podaniu dani z príjmu.Čo mám robiť???Budem platiť pokutu?Volala som bývalej vedúcej,a ona že ok pošle.Potom,že nemali tlačivá,ale že ok vybaví to.Dnes má dovolenku,a ja neviem,čo mám robiŤ.Poradte mi,prosím.Ďakujem.

purblanka

ale áno,mám za čo-človek sa učí celý život.Nič mi nevrátia moja,a prečo by mali:)ja som nezarábala veľa,ale to je jedno,pre mňa peniaze veľmi hodnotu nemajú,aj keď sú potrebné a nikdy ich nie je dosť.Ďakujem ešte raz.

neva

no tak potom je to OK. Donesieš jej to potvrdenie od bývalého zamestnávateľa, ktorý Ti poslal to potvrdenie. Na obdobie ked si bola na UP sa jej spýtaj, či jej bude stačiť čestné prehlásenie a zbytok spaví ona.
Ešte mysli na to, že ak máš zaplatené životné poistenie, alebo doplnkové dôchodkové poistnie aj toto sa dá čiastočne odpočítať zo základu, tak aj také potvrdenie jej odovzdaj, poisťovne takéto potvrdenia v tomto období vydávajú.

purblanka

ale ved práve ona na mzdovom mi povedala,že potrebujem od bývalého zamestnávateľa,vieš?takže možno to už ona dokončí.

neva

Napríklad našej účtovníčke stačí čestné prehlásenie. Možno niektorá vyžaduje potvrdenie z úradu práce. Tažko povedať, najlepšie sa je opýtať.

neva

Za obdobie, čo si bola na úrade práce ak si nemala príjem by malo stačiť aj čestné prehlásenie,o tom, že si nemala v tom období žiadny príjem. Poprípade si vyžiadaj také potvrdenie od úradu práce.
A v terajšom zamestnaní si požiadala o vystavenie ročného zúčtovania? Ak ešte nie, porozprávaj sa so mzdovou účtovníčkou. Ešte nie je neskoro. Pri dobrej vôli, Ti to môže spraviť.

purblanka

neva-tak dnes som sa dozvedela,že už mi poslali daň z príjmu za minulý rok,ale ešte teraz neviem,či treba aj z úradu práce.....???

neva

purblanka - máš 2 možnosti.
1/ požiadala si do 15.2. terajšieho zamestnávateľa aby Ti spravil ročné zúčtovanie (ak je ochota, dá sa požiadať ešte stále)a doložíš potvrdenie od zamestávateľa ktorého si mala v minulom roku a čestné prehlásenie, že z úradu práce si nedostala nič.
2/ spravíš si ho sama, nie je to žiadny problém, určite to zvládneš. Potrebuješ potvrdenie o príjme, ktorý si dosiahla v minulom roku, teda od bývalého zamestnávateľa, prípadne ak si mala ešte nejaké dohody.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.