Daňové priznanie

Príspevok v téme: Daňové priznanie
purblanka

Prosím poraďte,čo robiť:Potrebujem podať daň z príjmu za minulý rok,a kedže bývam skoro 5OO km od bývalého zamestnávateľa mám problém,aby som ho dostala.Myslím,že dnes posledný termín k podaniu dani z príjmu.Čo mám robiť???Budem platiť pokutu?Volala som bývalej vedúcej,a ona že ok pošle.Potom,že nemali tlačivá,ale že ok vybaví to.Dnes má dovolenku,a ja neviem,čo mám robiŤ.Poradte mi,prosím.Ďakujem.

mate59

purblanka - DP sa podáva do 31.3.2010, máš čas ešte.Zuzanama ti odpovedala správne a vyčerpávajúco.Do DP zahŕňaš aj príjmy z ÚP.
S vyplnením DP ti môžu pomôcť aj na DÚ, závisí od ochoty úradníčky a zložitosti tvojho problému, alebo ten, kto spracúva DP, ale to je platená služba.

mate59

zuzi23 -áno,podávaš DP tvoj príjem pokial nebol vačší ako 1/2 z nezdaniteľnej časti základu dane t.j. polovica z 4025.70 eur.

zuzi23

ja by som sa tiež chcela spýtať ohľadom danového minulý rok som robila 3 mesiace a to na dohodu, študujem externe musím si aj vtedy podávať danové?

purblanka

zuzanama-dakujem......vieš,ja celkom tomu nerozumiem...a ešte som bola nezamestnaná od júna do novembra-to potrebujem aj niečo z úradu práce??

zuzanama

Nie, dnes nie je posledný deň podania dani z prijmu, dnes je posledný deň, kedy máš požiadať svojho zamestnávateľa, aby ti urobil ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Neboj sa žiadna pokuta ti nehrozí, ale ak si do dnešného dňa o to nepožiadala, tak si budeš musieť podať daňové priznanie sama do 31. 3. 2010. Všetci tvoji zamestnávatelia, ktorých si mala za minulý rok by ti mali poslať potvrdenie o výške prijmov a zrazených preddavkov.