Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sezamove semienka

Príspevok v téme: Sezamove semienka
joni_

Ahojte, chcela by som vediet, ako sa spravaju sezamove semienka pri vareni, mate skusenosti? Robila som jeden recept (inak velmi dobry), kde sa semienka pridali az na koniec varenia a hned sa serviroval. Plati to tak vzdy, ze semienka davat az na koniac a hned zjest? Alebo mozem to jedlo aj napr. odlozit a neskor ohriat...
Aj po tepelnej uprave zostava v sezamovych semienkach vapnik?

marokanka

Pravda jak už je vyšej napsáno. V arabské kuchyni je sezam hodně pouzivan. A v marockych jidlech i na mase.Na facebooku mám stránky \\\\\\\\\\\\\\\" Arabská gastronomie a tradice\\\\\\\\\\\\\\\". Koho by zajímaly recepty kde se používá sezamova seminka a jiné zajímavosti o arabském světě . Připojte se ;)

mate59

Sezam často používajú v arabskom svete.Ja som sa stretol najčastejšie s jeho použitím skôr v cukrárenskom pečení na sladkom a v kuchyni najčastejšie so sezamovou omáčkou.Je nahorklá a mne osobne nechutila.Ale mám rád sezamové medové tyčinky,ktoré kúpim v obchode.

joni_

dik, lebo sezam mi chuti, ale zatial som to do varenia nedavala, az nedavno som robila jeden fajn recept kde isiel aj sezam a bolo to velmi dobre, budem to pouzivat castejsie, mnam
a nevies nahodou ako je to s obsahom vapnika, kolko ho je v sezame?

joni_

takze normalne do hociakeho varenia? kedykolvek v priebehu varenia, alebo az ku koncu, alebo je to jedno? nevadi ked jedlo odlozim a potom zohrievam... nikdy som ich nepouzivala tak neviem :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sezamove semienka - Fórum - ZDRAVIE.sk