Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Škrípanie zubov počas spánku

Patres500

Ano to uz vieme ze kazdy kto sem napiseme mame asi ten isty problem skripanie zubov ale treba sem napisat ako to liecit urcite existuje nieco nato okrem spominanej dlahy ...to je len ochrana ...treba na to liek v dnesnej dobe a nic na to neni???

Ssshh

Keď mám psychicky vyťažujúce dni veľa krát sa pristihnem pri zobudzaní sa, tým že škrípem zubami a to sa nedá ovplyvnovať

Vika (22)

Zdravím Vás, ľudia zamyslite sa trochu, nie každý človek má príčiny rovnaké... Niekto to robí zo stresu, niekto z psychologických dôvodov, niekto to má už ako zlozvyk. Ja som kedysi okusovala nechty a prestala som to robiť doslova na lúsknutie prstov. Proste som si povedala nebudem to robiť, trochu to trvalo, stále si opakovať "nerob to, nerob to" ale dalo sa to zvládnuť. No v tomto prípade so šrípaním to nedokáže ovplyvniť každý. Ja som okusovala nechty a zubami som neškrípala, prestala som okusovať nechty, no a nedlho potom som začala škrípať zubami. Robím to noc čo noc, už pár rokov a dokonca to robím už aj vo dne. Čítala som knihy od najlepšieho psychiatra všetkých dôb Sigmunda Freuda. Tento človek položil základy psychológie, psychiatrie, psychoterapie a hypnózy. V týchto knihách mi jasne ukázal čoho je človek nevedomky schopný, napríklad ak zažil niečo čo ho traumatizovalo, v podstate si to ani sám neuvedomuje ale v takýchto prípadoch traumy, to pramení práve tam. + samozrejme každodenný stres v práci (v mojom prípade v škole). Človek ak je nervózny tak isto to má veľa podôb. Ja som stále nerozhodná, neviem akým smerom sa uberá môj život, nemám žiaden cieľ, len tak tápam životom, aj to môže byť príčina škrípania., Lebo stomatologické opatrenia žiaľ často zodpovedajú len zabráneniu poškodeniam a nie odstráneniu príčiny. Treba sa na to pozrieť z blízka. A mimochodom to že Vaše deti sú mladé neznamená že nemôžu mať stres alebo psychologické problémy. Netreba ignorovať nič čo môžu byť príznaky hlbšieho významu. Ja som tiež bola mladá, mala som 11, alebo 13 už si ani nepamätám, a rodičia si mysleli že ma nič netrápi, a verte mi, že trápilo ma :)

Alli

Ja tiež skripem zubami odmalička, ale naucila som sa s tým žit. Zubar Vám nepomoze len Vám povie ze sa to máte snazit ovládat pokial to robite aj poca dna. Na noc Vám moze na mieru vyrobit priesvitnu dlahu na zuby ktoru budete nosit v noci. Ja som si svoju kupovala v Profimede - bola velmi draha a ked ju mám tak vyzeram ako opica ale je to lepsie ako si nicit zuby. Liecit sa to neda takze treba robit len protiopartenia.

rudoooolf

Ahojte,

Zacal som skripat zubami asi lred dvomi mesiacmi a neviem to odstavit, cely den ma potom bolia zuby uz nejaky cas a nevedel som si tu bolest ziadno vysvetlit, nechcem si pokazit zuby, ja som ani netusil ze skripem, ale nakolko ked s niekym clovek zije a spava, tak ta osob si to vsimne, bol som koli tomu zobudeny uzz niekolko krat, teraz sme sa rozisli a dnes vnoci som sa zobudil nato ako skripem. Pocujem lom zubu, celkovo som citlivy n zuby, momentalne soms nervami uplne v prdeli, tak rozmyslam ci to nieco sposobuje alebo co, asi sa skusim skontaktovat so zubarkou a tiez si dam na urobit tu nasadu na zuby, lebo dnes ma to teda naozaj. Ystrasilo, a zubar nie je lacna zalezistost, a este ktomu ta bolest.
Som rad ze existuje nieco taketo a nKolko z mojho okolia nemA nikto iny taky problem, tak som rad ze niekto mi dokazal poradit kedze sa zubara bojim jak cert kriiiiza

mirkass

Ja škrípem zubami už dlhší čas vôbec si to v noci neuvedomujem ..niekedy sa v noci zobudím na tlak na zuby..:( Je to hroznéé a nedá sa to zastaviť.. :D :D Neviem čo mám robiť..:(

klok

...ja som zacala skripat zubamy ked som sa rozisla s mojim priatelom. Nerozisli sme sa najlepsie a strasne vela veci zostalo medzi nami nevypovedanych neukoncenych. Po nejakom case sme sa zacali rozpravat a stazoval sa mi, ze ho strasne bolia zuby nakolko v noci zacal sktripat zubami a strasne sa poti. Je to podmiene psychikou, nechce si to prisznat, ja som sa uz so vsetkym vyrovnala, zuami v noci neskripem ale par mesiav im dalo zabrat, mam ich pekne zhladene. Je to podvedomi stres a horsie je ak sa clovek ktomu nepostavy a zacne to riesit.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Škrípanie zubov počas spánku - Fórum - ZDRAVIE.sk