Škrípanie zubov počas spánku

mango

Ahoj, čo sa týka škrípania zubami-trpim rovnakym problemom ako Tvoj priateľ. Odporúčam nech určite navštívi zubného lekára. Je pravda , že škrípanie je psychického pôvodu /stres/, ale je priam nevyhnutné zaobstarať si špeciálny strojček. Môj zubný lekár mi ukázal fotografiu "zubov" muža , ktorý dlhšie škrípal a bolo to hrozne-skoro nič mu z jeho zubov neostalo. Tak som sa aj ja rozhodla, že si strojček zaobstarám-je vyrobený zo špeciálneho materiálu-niečo ako silikón...a nosím ho každú noc. Vytvoril mi ho zubný laborant presne pre moje zuby podľa odtlačku.

martin2114

myslím, ze škrípanie zubami ako prišlo, tak odíde. ja som škrípal zubami tri noci a potom to prestalo. podľa mňa to nie je psychická porucha, možno len prílišné psychické vypätie alebo zaťaženie.

jamesko

podľa mňa ak tieto problémy pretrvávajú treba vyhľadať odbornú pomoc, lebo ja mám už 24 rokov a škrípanie neprestáva a myslím že ak niečo nepodniknem ani neprestane.neviem však za kým mám ísť,pretože si nemyslím že som v nejakom strese,práve naopak.

dandy8

podla mna to nie je psychicka porucha.Ja som tiez skripala zubami, ale potom som mala fixny strojcek a so skripanim som prestala, lebo sa mi tym posunula aj sanka.Potom som sa docitala, ze to zavisi od polohy zubov alebo teda sanky, alebo co.

tiny

ahoj z toho si nič nerob to prejde ja som tiez skripala ked som bola mensia , a teraz mam 21 a neskripem ,neboj urcite to nieje žiadna porucha ,to by nas bolo asi dost takych narusenych:-)pekny den

lalala

Cafte..........podla mna to nieje porucha ....poznam vela ludi ktori skripu zubami aj moja sesternica a bratranec skripali zubami ale to ked boli mensi .......a mam aj kamaratky.....to nieje porucha je to ako ked niekto hovori zo sna alebo sa smeje ani to nieje porucha......to sa casom strati

ag

Doporučujem masírovanie ušných lalôčikov a hlavne kĺbu okolo sánky pri uchu bližšie k tvárovej časti. Uvoľní sa tlak na kĺb a svaly povolia. Skúste. Krásne snívanie prajem.