Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Tehotenstvo - prechod

Príspevok v téme: Tehotenstvo - prechod
zuuza

prosím o radu, mešká mi menzes vyše týždňa, naposledy mi tiež meškal 5 dní,ale prišiel. Mám 46 rokov. Doposiaľ som problémy nemala pred 3 mesiacmi som absolvovala prehliadku s dobrým výsledkom. Lekár povedal, že keď mám pravidelný menzes v prechode nie som. Mám teraz ísť znovu na vyšetrenie zakaždým keď mi bude meškat, chcem vylúčiť možné tehotenstvo, čo je pravdepodobné? Ako mám postupovať. Prechádzam roznymi depkami,neviem čo robiť?

Sara 23.9 &

Zdravím vás všetkých.Mam 46-rokov a menzes mám našťastie ešte dobrý. Asi tak 5 -rokov sa mi trosku zmenil ale taká maličkosť .Pride mi vždy každých 26-dni. I nac môj sexuálny život s manželom je stále dobrý. Najmladším dcéra má 11rokov. Manžel by chcel aby sme mali ešte dieťa.Co mám robiť ?Este vyzerám veľmi mlado?Je to pre mna riziko?Pred 2 rokmi som potratila dieťa.Inac som úplne zdravá!Cakam na vašu radu!Narodi sa mi zdravé dieťa ?

iiritka

anjane,tebe by vyborne posluzila hormonalna substitucia, ak nechces do hormonov, vyskusaj v lekarni kupit take sojove pilulky urcene zenam na zvladnutie menopauzy. Momentalne ma nenapada nazov.

anjane

Hejka, ja mám 52 r. a som v prechode 2 roky...stále návaly tepla vo dne aj v noci...už som z toho vyčerpaná...ak viete poradiť nejaké dobré prírodné produkty, tak prosím, napíšte ich a kde ich aj kúpim a za koľko...dakujem.anka.

Anita11

Ja mám tiež 46 rokov. Do minulého roku som mala pravidelný menzes. V júni som ho dostala na 35.deň, no a potom až na 79 deň. Tiež som zdravotne v poriadku. Dr.mi povedal, že aj keď som mala MS pravidelný, može to byť začínajúci prechod, ale že mi može prísť opať pravidelný MS, ale tiež aj vobec. Po tých 79dňovom cykle som mala zasa 4 mesiace po sebe pravidelný a teraz je 45 deň a nič. Ja sa ale celý život riadim meraním bazálnej teploty, teda prirodzaným pránovaním rodičovstva, sledovaním plodného hlienu, tak sa o to viac musím pozorovať, aby prípadné tehotenstvo nenastalo. Tabletky som nikdy nebrala. Podľa nameraných teplot by som MS mala dostať asi za 8 dní. Tiež som sa naskor vydesila, že som tehotná, mám už dospelé deti, no a čím sa človek viac stresuje, tým ten MS bude nepravidelnejší. Tiež píšeš, že máš depky, skús tehot.test a potom sa ukľudni, možno sa to upraví aj samo.
Dobrý je SARAPIS, je to prirodzený produkt z materskej kašičky. Ale je možné, že ho ešte nepotrebuješ, ja som ho tiež musela vysadiť, lebo som potom mala veľa plodného hlienu, takže vlastné hormóny ešte asi stačia aj keď MS vynecháva. Skor to budú tie stresy. Tento mesiac mal syn štátnice, tak som to prežívala s ním a už je tu opať meškanie. Prajem pevné nervy a trpezlivého manžela.

hejka

Moje skusenost, ak mi meskala doplnila som telo doplnkamim vyzivy ako prevencia menopauzy. Zakazdym uspesne menstruacia sa dostavila na cas. Na trhu je vela pomuk,ktore su ako ucinne mam vyskusane viac alternativ u mna tiez nastali prve priznaky po 45 r. Ukoncenie menstruacie v 52 r. bez vedlajsich stale uzivam na vyrovnanie hormonalnej rovnovahy prirodne doplnky, ak mas zaujem napis.

titi...

Ahoj ja mám 47,menštruáciu nepravideľnu,v poslednej dobe mi zvykne meškať.Už asi tak dva roky mi chodí nepravidelne.Raz za 20-23 dní,potom vynechá,mala som už aj 46,52 aj viac dní.Z gynekologickej stránky som v poriadku,tabletky som nikdy nebrala,moja gyn.veru tvrdí,už mi to robí prechod.Na preventívku chodím pravideľne,momentálne som mala menštr.13-ho jan.odvtedy nie.Takže zase mi mešká.Ja každu chvíľu neutekám za lekárkou,ked som mala také veľké odchýlky kupila som si test v drogérii.Však ceľkom dobrý test predávaju aj do 40 sk.Voľakedy ked som zostala tehotná aj vtedy som tak robila a ukázal mi test pravdu.Hned po vynechaní menštruácie.Gynekologičku mám od nás daleko,takže necestujem tam kvôli tomu každý mesiac.Tak asi do 70 kilometrov od nás.Meniť ju nechcem,ona sa odsťahovala do iného mesta.Takže ked mám niečo tak jej zavolám,ale pre vynechanie menš.hned necestujem.Podľa mna ani ty nemusíš,len ked máš problémy.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tehotenstvo - prechod - Fórum - ZDRAVIE.sk