Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

chcela by som nieco usetrit

za8icka

AdamKrt to napisal velmi dobre. Ja ti len mozem mapisat co pomohlo mne ked sa mi zdalo ze nakupujem blbosti.

Spravila som si v exceli tabulku, kde som si zapisovala kazdu vec co som si kupila,polozku a kolko to stalo. Potom som sa na to kazdy tyzden dva pozrela a na cerveno som si vyznacila co sa mi zdalo ako blbost a to mi pomohlo. Hned som mala prehlad na co utracam peniaze.

Ale zase na druhej strane rozmyslam ci ti na vsetky vydaje staci 100eur. nerozmyslala si skor nad tym ze by si si nasla nejaku brigadu?

AdamKrt

Niekolkto tipov na lacne jedlo:
recepty.relias.sk

recepty.relias.sk

recepty.relias.sk

Alebo uplne jednoduche:
- pecene zemiaky na plechu, pokvapkane olejom, trochu osolene, posypane rascou. Ked sa upecu, podavame s kyslou sudovou kapustou.

Obdobna variacia sa da robit aj s ryzou, pripadne cestovinami.

Tusim aj nejake narodne nemecke jedlo su placky, alebo zemiakove placky, plnene dusenou kyslou kapustou. Kto si to chce osviezit, prida si do toho napr. udenu slaninku /skvarky/, alebo pecenu klobasku. Vyborne je to aj bez toho.
------------
Inak sa da robit krupicova kasa s kakaom, ci lekvarom. Cestoviny, mucniky plnene lekvarom, ci niecim dalsim. Kukuricna kasa miesto zemiakov. Zemiaky nakrajane pretlacatkom na hranolky, upecene na plechu. Granadirsky pochod. Lacne byvaju aj rizota a priprava ryze na X sposobov. Dobre sa ochucuje. Tak isto X variacii z cestovin sa da urobit...

Rychly obed, ci vecera:
- napr. 1cm hrube koliesko salamy ako je Gotaj. Nakraja sa na 1cm pruzky, alebo od stredu po okraj sa nareze. Na tanier sa prihodi 1 na pruzky nakrajana cibula. Posype sa vegetou alebo solcankou vsetko Pripadne stipkou chilli Pokvapka troskou oleja.Do mikrovlnky na par minut. Povedzme take 4-5 minut, az gotaj zacne byt take vypeceny. Pred podavanim lyzicka kecupu. K tomu bud chlieb, alebo zemiakova, ci kukuricna kasa. Ozaj staci len trocha fantazie a da sa varit aj lacno...

ojka

Adam, pekne si to tu rozpísal a pravdivo (: šetriť sa dá na viacerých veciach a nieje to na úkor zdravia a potom človek nie je nútený jesť polievky za 9 Sk,....a tá domáca pekárnička je vyborný napad, my ju máme doma a je to fakt domáci zázrak (:

AdamKrt

diagnoza:

ako citam, zjes polku chleba. Keby si mala domacu pekarnicku, tak si mozes piect vlastny. Muka, drozdie, voda, pripadne zemiak, rasca a vychadzas podstatne lacnejsie ako u kupovaneho.

Polievky za 9 SKK ? A z toho sa mas najest ? To si kup radsej 1kg muky, 1kg zemiakov a na liatinovej platnicke mozes upiect fajne zemiakove placky, alias podlesniky alias harulu. Z muky si mozes urobit knedliky, noky, sulance, halusky, ci domace cestoviny. Na osviezenie mozes dot klasickej psenicnej muky pridat trochu raznej muky, ovsennej, ci razne alebo ovsenne vlocky.

Zemiaky kupis napr. lacnejsie, ked sa predavaju 10-20kg vrecka. Ak to stihas zjest, tak je to v pohode. Hlavne na zimu sa predavali takto v prepocte po 4-4.50SKK zemiaky za kg. Ak je vas viac, co sa viete rozdelit, tym lepsie.

Lacno sa da vymysliet vselico. Otazne je, ci sa Ti to nepreje a kolko moc chces takto usetrit. Ale da sa robit X roznych kombinacii a vymyslat toho vela, ked ma clovek fantaziu.

AdamKrt

Setrit sa da, ale treba vediet co a z coho. Rada, ze najskor mas zistit co kupujes a kolko to stoji, bola VELMI dobra. Treba si urobit analyzu skutocneho stavu a od toho sa odvija vsetko ostatne.

Inak, ak chces rady, len tak bajocko. Tak mozes si piect chleba, muka je lacna. Mozes si varit sama. Zakladne potraviny sa daju lacno nakupit. Domov mozes chodit castejsie, ci vobec. Inak co sa tyka dopravy, mozes chodit aj peso, usetris este aj za posilovnu.

Co sa tyka potravin, tak COOP Jendota produkty, napr. kolienka su dobre. Su to prezlecene Cessi. Inak v Kauflande je dobry vyber cestovin za dobre ceny. Napr. NOE su dobre a aj za dobru cenu 500g, z kombinacie normalnej a tvrdenej psenice. Ale kupis tam aj este lacnejsie, polske. Ryza je tam tiez niektora dost lacna. Ak si navaris naraz na viac dni, usetris tiez.

Na obleceni mozes usetrit. Mozes kupovat v cinskych obchodoch. Dokoncna, keby si chcela moc setrit, tak existuje aj second hand, bazare.

Velke polozky byvaju aj napr. za telefonovanie. Tam mozes kopec usetrit zmenou programu, operatora, alebo obmedzit volania, ci nevolat.

Vselico sa da, ale vazne je najprv lepsie si zapisat, co a kolko kupujes, aby si vedela, kde mozes skrtat...

ojka

diagnoza, moje spolubývajuce tiež nie su najväčší anjelikovia (: tak im to nemaj za zlé, každý sme predsa nejaký .... možem sa spýtať na aku školu v BA chodíš? to len z čisto mojej zvedavosti.... (-:O

diaggnoza

ano,clovek nvie vychadaz s kazdym..a ? som ja ina,ze ma nebavi pocuvat same klebety,ko , s kym,kedy,kde ,ako ? same reci o chlapoch a nicom inom

datelinka

diagnoza, na izbe máš kravy? tak to potom bývaš v kravíne? nevozia vám tam seno zadarmo?
podľa toho, ako reaguješ na každý príspevok si skôr myslím, že nie je problém v tvojich spolubývajúcich, ale v tebe. namiesto ekonomických otázok by si mala v prvom rade začať riešiť otázku medziľudských vzťahov.

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

chcela by som nieco usetrit - Fórum - ZDRAVIE.sk