štúdium medicíny- nedôvera v seba samú- izolácia od ľudí

Príspevok v téme: štúdium medicíny- nedôvera v seba samú- izolácia od ľudí
tisha

Ahojte, možno sa Vám môj problém nebude zdať ako vážny, oproti iným, ktoré sú vo fóre.Ale dosť sa trápim a neviem nájsť východisko z môjho začarovaného kruhu. Chcela som ísť na medicínu, čo sa mi aj podarilo a vybrala som si Česko. Mám však veľmi uzavretú povahu a vôbec si neverím. Veľa nocí na intráku som preplakala, áno možno to bolo aj tým,že som prešla zo strednej ne výšku,ale je som sa nedokázala už z ničoho tešiť,rozprávala som sa iba s málo ľudmi. Dokonca ma obťažovalo, keď za mnou prišiel jeden chalan z intráku viackrát za deň. Chcela som byť sama, plakať,nikoho nevidieť. Teraz sa to trošku zlepšilo,lebo som bola doma cez skúškové. A skúšky sú môj ďaľší problém. Neverím si a už vopred sa trápim,že ich nespravím. Spravila som,ale jednu až na druhýkrát. No okamžite som sa začala trápiť tými,čo prídu. Lebo predsa budú ťažšie a podobne...neviem,či si mám vybrať inú školu,ale neviem,nejak inú nájsť na druhej strane sa bojím,že to nevydržim a skúšky nespravím...rodina sa trápi so mnou,ale myslia si,že to zvládnem, lebo som múdra, no ja si to nemyslím...ťažko sa mi uči a chce sa mi pritom plakať...no a k tomu,to že si držím od ľudi odstup, lepšie povedaná sa skrývam,to ešte zhoršuje..zažil to niekto z vás? a ako ste to riešili? ďakujem

poliewoocka

Tisha..to je pravda..ja radsej precestujem ten cas, vo vlaku sa mi dobre uci:) Ja chodim do Prahy na 2.LF..uplne viem, ako sa citis..z ktoreho mesta si?

tisha

ďakujem Vám všetkým za povzbudenie...naozaj..
pre poliewoocku: ja som chodila domov každý druhý týždeň, ale tie víkendy tam boli pre mňa dosť veľkým utrpením...potom som začala ku koncu semestra chodiť každý týždeň a asi to tak aj ostane...doma sa mi aj lepšie učí...ja chodím do na MUNI do Brna a ty?

poliewoocka

Ahoj tisha..
aj ja som prve noci preplakala, a aj teraz sa mi tazko odchadza. A este po dlhom obdobi doma..s priatelom, rodicmi.Ano, som velmi naviazana na domov, rodinu:/ nie som ten typ,ze by som vyhladavala spolocnost, byvam na private s dvoma babami. Kazdy tyzden chodim domov..tak sa vzdy tesim..a mam aj dost stresy, ale to asi kazdy, je to vsetko narocne..ale clovek to zvladne, sme silne:)
Ozaj, na ktoru fakultu chodis? Mohli by sme niekedy pokecat..ak by si chcela..nie si tu sama:)

jajka001_

najdi si tam kamosky, miesto depkovania si uzi studentsky zivot
mas na vyber
a s lahkou myslou sa ti bude lahsie ucit

delphia

tischa keby si nebola mudra, tak sa tam ani nedostanes! nenaylsj si hluposti. najidealnejsim riesenim by bolo prozpravat sa o tvojich pocitoch s odbornikom- psychologom. je to zrejme vela na teba- odstahovala si sa z domu, tazka skola, novy ludia okolo teba,... urcite hladaj pomoc a uvidis, ze bude vsetko v poriadku. drzim palce a hlavu hore! si sikovna, len si neveris a to sa da zvladnut za pomoci psychologa a psychoterapie.

will51

nechod na inu skolu urcite si mudra ked si sa dostala na taku skolu na akej si..len si ver ked si budes verit zvladnes to..nesmies si hovorit ze to nezvladnes...treba si verit..tak ti drzim palce a hlavu hore..a kazdy chce byt obcas sam niekto o trochu viac ale to je v poriadku a keby za mnou chodil furt jeden clovek tak by mi to tiez trochu liezlo na nervy tak mu povec nech nechodi tak casto ze chces byt aj sama on to urcite pochopi..drzim palce