Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Komplikácie po vytrhnutí zubu múdrosti

Príspevok v téme: Komplikácie po vytrhnutí zubu múdrosti
Lenka 14

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť.Pred 5 dňami mi vytrhli zub múdrosti vravo hore a potom mi zubárka nasadila antibiotiká. Na druhý deň ma však rozbolel úplne iný zub stolička vpravo dole.Je veľmi citlivá na dotyk.Ani po 4 dňoch bolesti neustali, sú síce miernejšie ale zato to stále dosť bolí, bolesť ma prebúdza aj ráno a už dva dni mám zvýšenú teplotu. Kamarátka mi povedala, vraj to môže byť komplikácia po extrakcii pretože vraj zuby sú nervovo prepojené. Zdá sa mi však divné, že bolesť neodchádza, hoci diera po zube múdrosti sa už pekne hojí.Prosím Vás, máte s tým niekto podobné skúsenosti? je to normálne aby to bolelo tak dlho? dakujem Lenka 14

pyrdo

mne 3 dni dozadu, vyberali spodnu osmicku, spolu s nou mi vysekavali cca 5cm cystu. robili mi to v celkovej anasteze v ruzinovskej nemicnice...
bolest je strasna, tabletky zaberaju tak max na 2 hodiny.....

merye

dobry den..v stredu mi trhali osmicku,a uz je sobota a stale ma boli ta strana aj jazva a cela lava strana,,aj zuby..je to normalne,preplachovala som is usta s vodkou aby mi stiahlo trosla tu ranu,aby som ju nemal a otvorenu,a kamilkou is preplachujem..poradte mi co mam robit..ja uz neviem ci to je normalne..ak viete piradit tak mozte aj na emailj..: meryen5@azet.sk dakujem

merye

dobry den..v stredu mi trhali osmicku,a uz je sobota a stale ma boli ta strana aj jazva a cela lava strana,,aj zuby..je to normalne,preplachovala som is usta s vodkou aby mi stiahlo trosla tu ranu,aby som ju nemal a otvorenu,a kamilkou is preplachujem..poradte mi co mam robit..ja uz neviem ci to je normalne..

jakub21

Dobrý den, Pred 5 tyzdnami mi trhali zub mudrosti vpravo hore, a 5 tyzdnov uz mam kazdy den zvysenu teplotu 37,3 maximalne.Robili mi aj rntgen ci mi tam nieco neostalo ale rana je uz skoro zahojena, vobec to neboli, akurat sa mi ta rana este uplne nezatvorila. Ale tie teploty stale pretrvavaju. Je mozne ze po 5 tyzdoch stale ta teplota trva? A este po vytrhnuti som bral aj antibiotika, ale aj pocas toho som maval stale zvysenu teplotu. Uz si s tym neviem rady, chodievam teraz na vselijake zdravotne testy ale vsetko je v poriadku.
Ak by ste mi vedeli prosim vas poradit napiste na email: jakub.mraz@post.sk
dakujem.

jakub21

Dobrý den, Pred 5 tyzdnami mi trhali zub mudrosti vpravo hore, a 5 tyzdnov uz mam kazdy den zvysenu teplotu 37,3 maximalne.Robili mi aj rntgen ci mi tam nieco neostalo ale rana je uz skoro zahojena, vobec to neboli, akurat sa mi ta rana este uplne nezatvorila. Ale tie teploty stale pretrvavaju. Je mozne ze po 5 tyzdoch stale ta teplota trva? A este po vytrhnuti som bral aj antibiotika, ale aj pocas toho som maval stale zvysenu teplotu. Uz si s tym neviem rady, chodievam teraz na vselijake zdravotne testy ale vsetko je v poriadku.

mate59

ak máš z 8 už len koreň, liečenie nepomôže,mal by sa ten zvyšok zuba odstrániř,záleží na tom, akoje zub umiestnený ak si zubárka netrúfa,treba ísť k stomatochirurgovi,ho extrahuje a budeš mať kľud.

hosto141

ahojte chcem sa opitat ci vas boli zub mudrosti ja ho mam uz len koren a este ho mam cely citlivy na dotik ale nasadili mi antibiotika este stale ho mam ale ked mi zacala doktorka trhat zub bolelo dalej a po inekcii asi je tam zapal co si myslim prosim vas odpiste co stim dakujem velmi pekne

Karina

Lucia ja som po vytrhnuti 4 zubov mudrosti, takze si myslim, ze k tejto teme mam co povedat. Vyplachovanie harmancekom/repikom/hocicim bylinkovym moze situaciu kludne aj zhorsit - bylinky byvaju casto zbierane pri cestach, su zaprasene a spinave, takze som ich aj napriek odporucaniam zubara na vyplachovanie v ziadnom pripade NEPOUZIVALA. Posli priatela alebo rodicov do lekarne po kloktaci pripravok od Tantum Verde + roztok na kloktanie JOX, jemne si tam kusok nalej a poprehadzuj hlavu z boka nabok vzdy po jedeni alebo piti niecoho sladkeho okrem vody. Co sa tyka antibiotik, tak to nepochopim. Mne trhali sice dva a dva naraz, ale antibiotika som mala vzdy. Druhykrat som mala tiez hnisavy vacok, takze to bolo samozrejme. Urcite by som isla na zubnu pohotovost, bez antibiotik ti hrozi vazny zapal, ktory moze prejst aj do dutin. A inak na bolest jedine uzivat parkrat denne Aspirin, Novalgin a Tralgit. Drzim ti palce, je to strasna bolest, ale treba vydrzat :(.

lucia 32

Dobry den,
dnes mi zubar vytrhol zub mudrosti, bol tam aj hnisavy vacok. Bolesti hlavy, resp. celej pravej strany su neznesitelne, ziadne antibiotika mi nenasadil, a teplota sa mi vysplhala uz k 39,5. Taktiez ma boli hrdlo a z nosa fukam hnisavy hlien. Jedine, co mi poradil bolo dodrziavat ustnu hygienu a preplachovat si usta harmancekom. Ja si len nie som ista, ci to staci. Viete mi prosim poradit ? Dakujem.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Komplikácie po vytrhnutí zubu múdrosti - Fórum - ZDRAVIE.sk