Denne ritualy krasy...

Príspevok v téme: Denne ritualy krasy...
Hnedoocka30

Davnejsie som kdesi citala, ze prehnana starostlivost o plet a telo - moze viac skodit ako pomahat. Nemam ponatie ako som na tom ja, co robim zle, co by som naopak robit mala a nerobim. Tak by ma zaujimalo, co su vase denne ritualy, a ako sa o seba starate, co nikdy nevynechate, ako casto si davate strihat, farbit vlasy, cvicite...
Viem, ze to moze vyzniet smiesne, ale niektorym nam ;) to moze aj pomoct a poradit. Uvadzajte prosim aj vek, pretoze starostlivost sa rokmi meni. Taaakze ja zacinam...
27r. Pri sprchovani - vzdy pouzivam sampon+kondicioner, gel na intim. hygienu, sprchovy a potom nivea tel. mlieko.
Odlicenie: zacinam odlicovacom na oci, vycistenim pleti, tonikom, ther. La roche voda, ocny krem, hydratacny na plet.
Peeling si robim 4-5x do tyzdna.
Vlasy si davam strihat kazde 2-3 mesiace, farbim cca kazde 2, pretoze mam problem s vymyvanim farby. Cvicim cca 3x tyzdenne 60 min.
To som ja, a co vy? Vopred dakujem za rady.

sydney

ahojte,zaujimava tema :) takze,ja mam 23 rokov.
vlasy: umyvam si ich tak dvakrat za tyzden,niekedy staci raz (mam melir,ktory mi taha mastnotu kusok od korienkov a preto mi dlho vydrzia v idealnom stave).pouzivam l´oreal elseve na farbene vlasy,k tomu maska,teraz sa chystam aj na kupu oleja na vlasy (chcem skusit mandlovy).a potom samozrejme vselijake tie vodicky,spreje a nevymyvatelne masky pre blond vlasy

telo: ja osobne mam najradsej panske sprchove gely od adidas :D (ked mne tak krasne vonaju!),plus gel na intimnu hygienu. peeling skoro vobec,lebobez toho mam extremne citlivu a suchu pokozku (mam ichtiozu),a na telo,co sa tyka kremov,som skonstatovala ze si musim kupit ten olej a premastit sa,lebo ked si dam akekolvek telove mlieko,tak som do hodiny sucha

tvar:na cistenie pouzivam ocny odlicovac od garnier,na tvar gafrovu vodu (je praobycajna a perfektna) a krem od Biodermy (Atoderm PO zinc). makeup Bourjois (nejaky ten ovocny 16h),na denne nosenie tiene malokedy,vacsinou alverde alebo bourjois,tekuta linka od rimmel (drzi fakt dlho) a riasenku od rimmel (taka ta ziarivo zelena,je perfektna,teraz mam na skusky od maybelline,false lashes,alebo tak nejak,taka fialova,a je hrozna),puder a licka
vona: pouzivam na striedacku lancome hypnose senses,lacoste inspiration,salvatore ferragamo - incanto shine a levandulovu vonu

Jahodka12345

Aj ja sa pridám aj ked táto diskusia je už staršia :)

Vek 17

Sprcha - šampon (Loreal) + kondicioner , sprchovy gel , gel na inmtimnu hygienu .

Pleť - pletové mlieko , pletová voda , cistiaci gel , te tree oil a potom po 10minut krém .

Make up - podkladová baza Vichy , make up Vichy , puder Vichy , spirala+ horná linka a líčka :)

Hnedoocka30

Cajik, presne to aj mna napadlo. "zavidim" kazdej jednej, ktorej nemastneju vlasy zo dna na den. Ja si ich zmyvam kazde rano a ak by som s tym aj den pockala - prinajmensiom sa ta masnota odrazi na mojej ofine, nehovoriac o tvare mojej parochne ;) po prebudeni.

cappy

www.youtube.com

tak toto je uplna pecka na kudrlinky =) ..len treba nervy na prve razy ked to robim...a chudak moj prst :D ...ale inak to vazne tak vyzera..ja to necham celu noc..aby to nespadlo dam si satku ...predtym nez natocim na prst si naomcim pramen vlasov s mokrymi rukami.. rano to tak vyzera

www.youtube.com
toto som este nerobila, ale take urobim ked nebudem chciet male kucierky lae lokne..princip taky isty ako v prvom videu...len na 3 prsty

www.youtube.com
tejto sa lokne zase vydarili,a tiez to planujem vyskusat..ta to robi ako v 1. videu, len toneda ku hlave a asi nenechava tak dlho :)

a ta cukrova pasta:
ja dam 250-300 g cukru a z 2-3 citronov vytlacenu stavu...zacnem varit, asi tak 20 min...kym to neni take tmavohnede v hrnci..potom prelejem do sklicka, vyzera to uz ako med...pockam kym vychladne, ale take teplejsie s nozikom rozotirem pasik na nohe...prilozim pruzok z plienky a ztrhnem..ako zarastaju mi chlpky po dvoch ytzdnoch...ale ak kazdy vecer si prejdem po nohach s tou lufou, tak oni potom vyjdu na povrch nie pod kozu, na 2x mi uz chlpky menej zarastali..terazs a to chystma dat 3x a vidim ze mam o polovicu menej chlpkov ako som mala...a ked to das do bikikovej oblasti, tak na prekvapenie to velmi neboli =)

cajik

Mam 22 :) aj mna to ale raz caka, kdezto s tymi vlasmi asi uz nic nespravim :D

Inak ja som zabudla dodat nejake detaily, take ze antiperspirant (ale to je samozrejmost), sem-tam pred stresujucimi udalostami si dam driclor, davam si este aj cerven na licka tak jemne, a ceruzku nad horne mihalnice. No a zuby, si cistim tiez dokladne, plus 2krat rocne dentalna hygiena.
Inak pravidelne preventivne prehliadky, nefajcim, nepijem alkohol, pijem dostatok tekutin, snazim sa jest aj zeleninu a ovocie, ale holdujem cokolade a cukru :D :/

amalena

cajik, neviem, kolko mas rokov, ale ty si aspon (zatial) nemusis patlat na tvar protivraskace a sledovat, ci funguju:)

cappy

vek: 22
Vlasy: sampon Klorane s vytazkom chininu a vitaminmi B, umyvam si kazdych 5-6 dní, na jemne vlasy davam po umyti tuzidlo taft volume(tyrkysovy), pri uprav vaslov lak tej istej znacky,ked mam chut na kucierky, na youtube je vyborny sposob ako si ich spravit uplne bez natacok a kuliem a pod =) ...

Telo: sprchový gel Bioderma hydratacny, ked nie je tak nivea happy time merunkovy alebo pomaranc, telove mlieko, raz do tyzdna tiez nivea happy time...a ziletky na nohy som na chladne obdobie vymenila za domacu cukrovu pastu,a je to super

Tvar: (mometalne skinoren a nejaku citronovu vodu na vybielenie fliacikov na tvari) ..inak bioderma sebium cistiaca voda rano aj vecer, krem iba rano, tiez bioderma hydra

Make up: vichy mineralny make up, ruz oriflame s trblietkami (na pocudovanie v tom ruzi aj su ),spirala astor- calkom fajn, tiene neviem ake kupit, tak mam len take ze bieda =D , cerven na licka malokedy, ale ak tak alverde, a uzasny lesk od maybelline

vona: nejaka svieza ako Dolce a Gabanna (s modrym vrchnakom), resp Addidas tiez s modrym vrchnakom