Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

rodicia mi odmietaju platit vydaje spojene s VŠ studiom

Príspevok v téme: rodicia mi odmietaju platit vydaje spojene s VŠ studiom
peta22

chcem sa opytat, ci sa da neako pravne domahat vyzivovacej povinnosti. Som studentka 2.rocnika na VŠ (mam 22 rokov), peniaze na studium mi dava iba mama. Otec stale tvrdi, ze on mi nic neda, tvrdi, ze ma minimalnu mzdu a ze nema peniaze. Matka je alkoholicka a teraz je jej prednejsi alkohol. Mozem ist na sud s tym aby boli rodicia zaviazani mi platit daku urcenu ciastku, aj ked stale byvam s nimi? dakujem

tracyy

lenze to zalezi aj od oboru ktory studujes... nemozes napriklad porovnavat pravo, a socialnu pracu, medicinu a kulturologiu... jasne ze su aj taky ktorym ide len o titul, taks a neucia, flakaju, navolia si len minimum predmetov, a potom maju skolu dva tyzdne... ja chapem ze ked mas rodinu, chodis do roboty, a este k tomus a das na skolu, tak je to zlozite, ale pokial je clovek mlady, a ide na vysku zo strednej skoly, a vyberie si externe, tak si ymslim ze nema ani jeden dovod nadavat, ze to ma " tazsie", lebo si mohol vybrat ze ci pojde na denne, alebo externe, kdiezto taky 40tnik, asi velmi na vyber nema... ja viem co to znamena zhanat si materialy sama, a samostudium, tak funguje na kazdej skole na urovni, ktora chce aby studenti ktory ju vystuduju, aj nieco z tej skoly mali, a aby nemali zadarmo tituly, ale hvoorit ze externe studium je tazsie ako denne, mi nepripada fer, nie od MLADEHO cloveka. len tak pre porovnanie, neviem aku pracu robis, takze hodim vazne len priklad z luftu, je rozdiel sediet 12 hodin za pokladnou v tescu a blokovat, ako sediet 10 hodin v skole, a kazdu minutu rozmylat na ucivom, a namahat si mozog, atd. atd. atd... ja osobne si privirabam ako hosteska, a musim priznat ze 10 hodin v skole ma unavi 10x viac ako 10 hodin na nohach v supermarkete s umelym usmevom...

hm...

...poznám aj takých, ktorí denné štúdium nezvládali, prešli na externé a majú titul. Je samozrejné, že denné štúdium je náročnejšie v porovnaní s externým. Ako by potom externí študenti zvládali školu, prácu a rodinu? Celkovo v tomto období dochádza k degradácii titulov a vš vzdelania....

biopich

a poznam aj par dennych ktrori chodia do skoly len 2-3 krat tyzdenne tak vysvetlite mi aky je v tomto rozdiel? alebo aj ked chodia skoro kazdy den maju len 2 hodiny denne a podobne. hm? oni niesu rychlo vykvaseni? :-) to je ako sranie si do ust ked sa ideme bavit o dennych ake to maju ovela tazsie :-)

biopich

dexias uz vela o tvojej inteligencii svedci tvoj prispevok :))) ja sa viacej k tejto teme nebudem vyjadrovat nejde tu o to aj tak si stale kazdy chvvali len to svoje :-) mysli si co chces ale ja viem ake to je byt na externom a denne som dost chodila na strednu a na co by som v tom pokracovala aj v dospelosti ked mozem zit ako dospely clovek,pracovat zalozit si rodinu a nebyt zavysla od toho kedy mi mamka da na kfolku a podobne. CO sa tyka studia huc si kolko chces ale mame tak isto skusky tak isto prisny dozor a tak isto nas vyhadzuju zo skusok. Nefrflu sa s nami bud to vieme alebo nie. Este som nebola svedkom toho zeby na nasej skole sa stalo zeby len tak niekto zadarmo dostal znamku. Jedine ti ktori su sikovni a vedia opisovat z tahakov a taki sa najdu aj u vas na dennom. Ja sa ucim podstivo nemam Acka ani Bcka som priemerna a tiez ma sere ze dobre znamky maju ti ktori opisuju. Ale s tym nic nepravime. Ja mam dobry pocit aj z Cka ci dokonca aj z Ecka. Vela negramotnych ludi ma titul a zaberaju fleky ale prosim ta tvrdit ze to su len externisti a ze my nestojime ani za prd to si kus prehnal. Ukaz mi kde v prispevkoch som pisala ze to mate lahsie pisala som ze nam to tvrdili profaci. Pisala som ze sa vam viacej venuju a to z toho dovodu ze mate viacej hodin a mate cas to vsetko prejst. A vy sa uz do mna pustate ako keby neviem o co islo. Uz urazate ako ste najlepsi a ostatny stoja za nic... toto je fakt inteligentne

skvele

inac podla tvojho pisania si mozno ten titul nezasluzis ani ty, lebo si dost obmedzena:) ale aspon je vidno ze titul ma dnes kazdy druhy:) ktovie na akej skole sdutujes, lebo tiez nie je skola ako skola...

skvele

dexias, vobec nemas pravdu. Skus chodit aj na externe a potom hovor. JA som skusila oba druhy studia a su rovnako tazke, dokonca na externom nemas ani cvicenia, takze je to tazsie, lebo sa ani nemas kde spytat ak nejakej latke nerozumies. Porovnavat veci tak razantne mozes iba ak obe poznas sama na sebe. A ver tomu, ze ucitelia vobec nedavaju specialnu pozornost pri skuskach u externistov, ja som 90percent skusok pisala zaroven s dennymi, kde sme ani nedopisovali ze sme externy, cize rovnake testy, aj rovnake opravovanie. Takze nesud vsetko podla pocutia.

dexxias

KATKA, TRACYY, presne tak. Hovorite mi z duse.
BIOPICH, teba sa tiez mozem opytat, ci si chodil /a/ na denne, ze tak hovoris.
Denni studenti to maju X-krat tazsie a to mi z hlavy nevyhovori nikto!
Nie, nechodila som na externe a som aj rada.....
Chodila som na denne a poviem ti, som na to hrda. Bolo omnoho tazsie ako externe, ale aspon viem, ze asi nie som taka tupa, ked som ho dokazala skoncit s jenotkami,dvojkami...
Poznam kopy externych studentov- su to moji kolegovia z prace a na nich vidim, ze sa to neda porovnat to studium.
A najradsem mam, ked frflu, ze zase musia ist do skoly...a to chodia 1-2x do tyzdna na par hodin. Zapocet im daju bez problemov, staci nejaka praca a je to. A vzdy len hundru. Vtedy si predstavim moje chodenie do skoly. Denno-denne, od rana do vecer a makat, makat. Skusky? No horor. To nas vyobracali zo vsetkych stran. A este vraveli, ze to musime vediet ovela, ovela lepsie ako externi. Ved tí, chudacikovia maju na starosti pracu, rodinu....+ teraz skolu.
Sama som bola pritomna pri tom, ako profesor a nie jeden,pisal pred skuskami temy, z ktorych sa bude skusat. Boli sme celí stastni,ked sme to na taBULI CITALI...fuuuu ake lahke, to bude super skuska... a vtedy nas profak uzemnil...pozor, to nie je pre vas, to je pre externych! Vam idem zadat okruhy otazok teraz! Boze moj, tak to bola siiila, dal nam take, ze externi by si ani nevrzli...sam povedal, ze externi maju lahsie studium, na nich je iny meter...tak kde je potom spravodlivost! A nebolo to iba na mojej skole. S takymi nazormi som sa bezne stretavala a pocula od studentov aj z inych skol.
Takze darmo mi niekto bude vykladat, ake to maju externi tazke...
Su to obycajni, rychlokvasnici a z mojho pohladu si tituly nezasluzia. Darmo sa budete mnohi nad touto vetou rozculovat, ale co je pravda, je pravda. Zazila som to nielen ja na vlastnej kozi, ale aj ini , denni studenti a kazdy z nich hovori to, co ja. Tie ich tituly su nezasluzene....Externe studium by mali zrusit,nakolko prave tym, ze v poslednej dobe sa s vami roztrhlo vrece su tituly uz nie to, co byvali niekedy, su uplne znehodnotene, znevazene. Uz ma VS skoro kazdy 2-3.
Ved to vidim denne na kolegoch. Boze moj, je mi zle z toho, ked vidim tituly na dverach tolkym, ktori su s prepacenim tupi jak poleno,vzdy boli a budu a teraz maju titul. Podla toho viem usudit, ake je asi to externe tazke, ked take individua ho skoncili. Na dennom by si ani nepipli. A zakon schvalnosti je ten, ze prave taki tupci sa najviac naparuju a vyvysuju, akoby pojedli vsetku mudrost sveta.
Takze moj zaver je taki, ze externe studium VOBEC neuznavam, je lahke, nezasluzene a su to iba obycajni, rychlokvasni absolventi, ktori velakrat zaberaju miesto naozaj sikovnym ludom, ktory si studium oddreli na dennom, museli makat odrana do vecera, ucit sa aj denne po nociach.

bipoich

tracy ked vydrzim makat ci stat na nohach od 5tej rana do neskoreho vecera isto by som vydrzala aj sediet na riti v skole... myslim si ze nieje o com... ja netvrdim ze to mate ovela lahsie ako externy ale zase si to nemyslite ani vy... mali by ste si to skusit a potom tu prist odsudzovat externych studentov. tak isto chodime od skoreho rana do neskoreho vecera do skol a nemame poriadne ani prestavky a cely den mame jeden predmet a takto chodime kazducky tyzden a hned na to skusky co mame ucivo na cely polrok musime sa ho nadrvit cez jeden tyzden ...skuste si aj vy makat od rana do vecera alebo byt na 12-16 hodinovych nocnych popritom si najst cas na ucenie za tu kratku dobu...potom sem pridte odsudzovat externistov...

katka...

A s tymi materialmi, bud neboli alebo boli este z roku 1970. A mohli sme si zhanat odkial sme chceli, profesorov to nezaujimalo. Len aby sme vedeli na skusku.

katka...

Aj ja som toho nazoru, ze externe studium je lahsie co sa tyka skusok, skusania. Profesori casto dali skusku, aj ked to nebolo celkom ani na E. Ved oni maju rodiny, pracu...A nam dennym bolo povedane, aj ked nam "hrozilo" napr. C, ved pridete este raz, urobite to aj na A. Nic nemate na praci len sa ucit. A cely tyzden od rana do vecera v skole, kadejake labaky, cvika, co sa od 7:30 do 18:00 uz ani neda vnimat na poslednom cviku. Ale boli aj skusania este o tej siestej, kto nevedel, vyletel z cvika a mohol si nahradzat. Ked nebolo volne, smola. Ziadny zapich, skuska, jedine opakovanie predmetu.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

rodicia mi odmietaju platit vydaje spojene s VŠ studiom - Fórum - ZDRAVIE.sk