Euthyrox uz nechcem

Príspevok v téme: Euthyrox uz nechcem
Krtko89

nahodne sa prislo na to ze mam znizenu funkciu sz, doktor mi predpisal euthyrox75 dnes som bol na kontrole po 3 messiaoch a povedal hladina je už v norme ze mam v tom nadalej pokračovať a kontola dalsia až o pol roka!
TO MAM CELY ZIVOT BRAT LIEKY???
MAM 21rokov:(
fakt neexistuje ina volba???Som už nanič:(

evellina

fanka.....aj ja som zvedava ake budem mat vysledky,teraz beriem aj hormon aj olej....nemam uz odvahu vysadit tabletky,pretoze uz to raz nedopadlo dobre.A pri znizenej funkcii SZ sa zvyknu v tele tvorit cysty a mne ich zistili hned po stanoveni diagnozy SZ.Mam cysty na oblickach a poznam kopec ludi,ktori maju problemy so znizenou funkciou a maju cysty na oblickach.Koli tomu som opatrna.
Po internete brazdim aj ja,tiez hladam nejaku moznost liecby,ale vidim ze aj tu ludia jednoducho beru hormon.Tu nepoznam nikoho kto by bral iny hormon ako L-thyroxin.Neviem ako je to s tou vahou,mne sa vaha vobec nezmenila,som stihla mam 54 kg.Ked som sa tu rozpravala so zenami ohladom vahy,tak väcsina mi tvrdila,ze pribrala este pred tym ako zacala brat L-thyroxin,potom uz nepriberali.Tak neviem,neviem...
Aj mna sa lekar pytal,ked mi zistil znizenu funkciu SZ ci som nahodou nepribrala.Ja som ostala prekvapena a povedala som ze nie,ze urcite som nepribrala a potom som sa pytala ja,ci to teraz budem priberat a on mi povedal ze nie,ze teraz uz pri brati hormonu nebudem priberat.Tak teraz neviem ci je nejaky rozdiel medzi nasimi hormonmi.Skus si precitat letacik od lieku a pozri na neziaduce ucinky ci mas tam napisane,ze mozes priberat na vahe.Ja idem hned teraz pozriet svoj letacik a hned ti aj napisem ci mne to tam pise.

Fanka

Evellin--vďaka za tvoju odpoveď,no velmi som zvedavá aké budu tvoje výsledky o mesiac,je zaujímave,že nepriberáš,lebo kešom brázdila po internete a hľadala skusenosti s Euthyroxom,tak si ľudia sťažovali ,že hodne priberajú,myslíš,že to môže byť v zložení lieku,lebo ty berieš iný.Mne lekár hovoril,že najlepšie výsledky sú s eutyroxom ,ale podľa mňa je to všetko svinstvo,ktoré š.ž. nelieči,len dodáva chýbajúci hormon-tak zhánam informácie,ako by sa dala š.ž. opäť do poriadku,aby sama začala vyrábať hormony-preto som uvažovala nad FV.

Fanka

RNG
Bohužial anglicky neviem,takže s odkaz mi nič nehovorí,ale vedz,že by som si to rada prečítala-no a keď to hodím do prekladača tak mi vyjde nezrozumitelný preklad-proste nemá to hlavu ani pätu,ale dík,že sa snažiš.

evellina

fanka...tak ja mam taku skusennost,ze mne podla krvnych testov olej FV nepomohol.Zacala som olej uzivat 2 januara a uzivam ho od vtedy vkuse.Takze pomaly to bude uz pol roka.Priblizne asi o mesiac mam kontrolu,tak ja potom urcite napisem,ci mi nejako pomohol.Pri prvej kontrole lekar len krutil hlavou a nechapal,ako je mozne,ze mi z 50 mg dvihol na 75 mg a v krvnych testoch presne zistil o kolko som znizila,len on to nevedel ze ja som znizila,jemu jednoducho krv ukazala ze o kolko mi treba zvysit davku a ta davka bola presne taka o kolko som ja znizila.Takze som hned pochopila,ze olej mi nepomohol.
Vratila som sa radsej zase k tbl aby som zbytocne neriskovala,noo a olej pijem dalej,pretoze mi naozaj pomohol na vlasy,strasne mi padali cca 200 vlasov za den a naozaj rok som sa trapila a vsetko mozne skusala a nic nepomohlo,az ked som zacala pit olej.A samozrejme citim sa po oleji lepsie,som vitalnejsia,mam viac energie...Je to urcite financne narocne,ale ja som si povedala,ze nefajcim,nepijem a do zdravia si investujem.Je tam toho inac strasne vela na co ma dobry vplyv a samozrejme je aj proti rakovinovy.
Cize teraz momentalne beriem aj L-thyroxin aj olej,pockam si do najblizsej kontroly,uvidim co mi povie lekar,moze sa stat,ze mi povie ze treba znizit davku a ked mi to povie,tak budem vediet,ze olej pomaha.Ale to uvidim az na kontrole.Ja chvala bohu,nemam problemy s vahom,mala som problemy s vlasmi,mala som niekedy aj suchu pokozku na lytkach,byvala mi strasna zima a samozrejme sa potim,ale myslim ze tak normalne,pol roka do zadu,to bolo nieco hrozne,stale som mala pod pazuchami mokro...takze drzim prsty...:)

Fanka

evellina,
jasmína,
tak to znamená,že aj keby som začala brať fortunu vitae, tak umelého hormonu sa nezbavím ? Tak je to iba vyťahovač eura z peňaženky? Našla som na internete dva druhy a každý sa tvári,že ten jeho je ten pravý-ináč od prof. Turianicu ho v lekárni nekúpiš,zatiaľ čo olejovitú áno-a prečo jedná poradáčka písala,že jej uškodil,tak ako mám vedieť,že pre mňa je vhodný-nechcem riskovať za drahé peniaze,ale na druhej strane ani ten euthyrox nie je nič moc.Zaujímavé,že ja s vlasmi nemám problém a keby som nepriberala a príšerne sa nepotila,tak sa mám skvele a ani neviem,že ráno zobnem malu tabletku,ale nikto nevie ako nám škodí no nie ?

jasmina

Pre zuzulko,
myslím,že som to napísala jasne,lieky som vysadila užívaním Fort.vitae tak ako to radí prof.Turianica,takže pochopiteľne spolu s olejom a tiež som napísla,že posledný mesiac som už Euth.neužívala a pochopiteľne tak,ako radí prof.Turianica,3 dni pred odberom krvi,ani ten tekvicový olej.Inak Ťa zuzulko, celkom chápem,tiež som mala v živote obdobia,keď som bezhranične verila buď lekárom,altern.medicíne,alebo svojej intuícii.To "bezhranične verila" som hodila za hlavu a tie 3 možnosti delím 3-mi.

evellina

krtko 89....ahooj,precitala som si vsetky prispevky a na zaciatku si sa pytal,ze ako je to v zahranici,ci aj tam lekari predpisuju na SZ umele hormony.
Ja zijem v DE a vyse roka mam zistenu znizenu funkciu SZ a tiez musim brat umely hormon L-thyroxin 75mg.
Okrem toho zacala som pit olej Fortuna Vitae a mam presne taku istu skusennost ako jasmina,ktora tu pisala,ze zacala tiez uzivat olej a ze lekar prisiel na to ze vysadila lieky.To iste sa presne stalo aj mne,ze som zacala uzivat olej a pomaly,pomaly som znizovala lieky v dobe asi 4 mesiacoch a potom som sla na kontrolu.Lekar mi presne zistil o kolko som znizila lieky,presne to tam v krvi ukazalo.Takze teraz poctivo beriem lieky ako mam,neriskujem...pretoze mne tu zistili ze mam aj cysty na oblickach koli nefunkcnej SZ.Ked nebudem brat L-thyroxin,mozu nastat ovela horsie problemy v organizme,takze lieky beriem nadalej a olej pijem tiez,pretoze mi pomohol na vypadavanie vlasov.Olejom si vlastne doplnam vitaminy,ale nemyslim si,ze sa udeje nejaky zazrak.Napisala som svoju skusennost a vidim,ze aj jasmina mala taku istu ako ja.
Este ti chcem napisat jednu povzbudivu vec,moj lekar mi povedal,ze po dvoch rokoch alebo aj troska neskor skusime pomaly L-thyroxin vysadzat a ze sa moze stat,ze SZ zacne znova fungovat,ze ma vela pacientov u ktorych sa to podarilo.Takze nezufaj,ber lieky,si mlady,tak mas velku sancu,ze umely hormon nebudes brat cely zivot...drzim prsty...:)

zuzulko

sú horší diletanti a dobre je. zlatičko nauč sa čítať možno sa ti to zíde ked budeš mať naozajstný problém, ktorý ťa položí na kolená. za mojim diletanstvom sú výsledky pomoci a tvoje reči len zaberajú miesto a nehovoria o ničom papa