ako s koncit s plienkami

Príspevok v téme: ako s koncit s plienkami
bibiana23

moja dcera bude mat 3 roky vo february a este stale ma plienky.ked vidi kamratku ist na zachod tak ide aj on ale ako nahle je doma s nami nejde na zachod.dokonca iba raz sa jej podarilo vycikat.vobec neviem co s nou.rada tam sedi ale nikdy nic neurobi.od septembra by mala zacat chodit do skolky v anglicku a tam mi ju nezobereu s plienkou.prosim poradte mi
moj e mail:bibaso2001@yahoo.com

alex1403

určite je zbytočne sa stresovat ak je dietatko v poriadku naučí sa íst na wc aj ked po troch rokoch ale neexistuje dieta ktoré sa to nenaučilo ak je zdravé len o tom treba rozprávat a nie trestat musí to príst do mozočku a nie nasilu tlačit a nútit sediet na nočníku, moje dieta sa naučilo na nočník v dvoch rokoch moje druhé v dvoch rokoch aj osem mesiacov a kamarátkyná malá v troch rokoch aj jeden mesiac a to hned ostala aj bez plienky aj na noc a o nič neprišla...raz sa to dieta naučí a netreba sa stresovat...

skuste

bibiana23, pocula som o jednej metode, trosku zvlastna, ale, zevraj stoji za to: ked sa da dietata oblubena hracka an nocnik/toaletu/, vsunie sa tam nepozorovane nieco "hnede"a kedze to babika zvladla, tak by to mala aj dcerka.vacsina deti to povzbudi.mozno som to velmi naturalne opisala, ale zevraj to funguje.

jolanaxx

Ja som mala tiez podobny problem, moja dcerka mala uz nieco vyse troch rokov a stale musela nosit plienky ... ale ani neviem ako a zrazu zacala normalne chodit na wc

bibiana23

ja viem ze je to neskoro ale ona nikdy nerada sedela na nocniku teraz aspon rada sedi na WC ale nikdy tam nic neurobi.zrejme bude najlepsie cakat na leto.diky

alen

ahoj neviem odkedy sa pokušate chodiť na nočník ale začínať teraz je podľa mňa dosť neskoro. Najlepší čas na odúčanie od plienok je asi v lete dcerka ti môže behať aj holou dupou a ked to na ňu príde bude to mať jednoduchšie.Moja dcera chodila na nočník asi od roka a pol jasné e sa nám nejaké nehody pritrafili ale to patrí k tomu. Začalo to tak že jej švagriná kupila nočník ked nemala ešte ani rok samozrejme že na učenie je to priskoro ale len tak zo zábavy si občas na ňom posedela a postupne prišla na to ako sa používa. Určite by si ju nemala nutiť urobte si z toho nejaku hru, chodievajte na wc spolu,skušaj to asi kežde 2 hodiny a ked sa podarí tak si poriadne zatlieskajte