zmatok v hlave

Príspevok v téme: zmatok v hlave
zmatokvhlave

dobry den

Tohto roku budem mat 24 rokov. Zacinam mat hlave uplny zmatok z mojho zivota. Od 19 sa tulam svetom takmer sam, hned po skonceni skoly. Nikdy som nemal vazny vztah, bol som raz silno zalubeny ale to bolo platonicke pretoze tej osobe som to nikdy nedal najavo a nakoniec ona je s inym, co ma po dvoch rokoch stale trapi. Takisto to znamena ze som panic. a to mi nahana hrozu. Necitim sa byt nepritazlivy, ale som velmi narocny co sa zien tyka... hlavne nemam rad plytkost a pretvarku... mam rad uprimnost a jemnost, co v dnesnej dobe je nemozne najst. Stale ked ma zacnu prenasledovat myslienky samoty a toho ze na nikoho sa nemozem spolahnut a nikto mi nevie poradit ako mam zit... tak sa snazim zutekat... ist stale niekam inam za niecim novym. Som v podstate utiehnuty, poznam mnozstvo ludi ale nikomu sa nedokazem zverit so svojimi problemami. Mam pocit ze ak to pojde takto dalej tak sa zblaznim, niekde kde ma ani nikto nenajde.
Vsetky plany sa mi rucaju, nemozem sa dostat ani k peniazom ani k laske, mam pocit ze stastie v mojom zivote nikdy nebolo ani nebude... moj zivot nema ziaden zmysel. Mozu mi ludia hovorit, ze potrebujem si urobit nejake ciele alebo plany, ale moje sa zakazdym zrutia uz hned na zaciatku... skola, nemam na to financne prostriedky, o laske si ani neviem predstavit, mam pocit ze uz by som ani nedokazal nikomu verit, pretoze svet je plny pretvarky a ludia sa hraju na nieco co niesu....
Niekedy mam obavy ze sa zo mna stane narkoman, pretoze som zacal dost hulit, no nie az tak vela ale bez travy niekedy nemozem zaspat, co sa mi nikdy nestavalo... a k drogam som nemal nikdy lahsi pristum nez teraz ked zijem v Holandsku.

Neviem ako zit a kam smerovat... dufam ze vobec niekto pochopi moj prispevok ktory je tak rozhadzany a zapleteny ako aj \"my mind\"

potrebujem pomoc, priznavam si to

bella12

Prezivas vo svojom zivote sklamanie a smutok a chce sa Ti od vsetkeho utiect. Aj tie drogy su len utekom. Sam musis citit, ze takto sa daleko nedostanes. Sucasne problemy nevyriesis, len si k nim pridas dalsi. Aj tie smutne myslienky, ktore si tu napisal Ti Tvoje problemy neriesia, skor ich udrziavaju. Ak sa chces pohnut dopredu, nemas inu moznost, len postavit sa tejto situacii celom, neskryvat sa (hlavne pred sebou samym), prijat vsetko, co bolo doteraz v Tvojom zivote negativne alebo co vnimas ako neuspech a hlavne prijat seba takeho, aky si.

Vsetky popisane problemy suvisiace s laskou, peniazmi, pracou a pod. nesu v sebe negativny odkaz - ako si aj napisal, ze v zivote stastie mat nebudes alebo ze si ho ani nezasluzis. Ale je to naozaj pravda? V dosledku utrzenych ran vnimas vsetko negativne a to Ta udrziava v Tvojom smutku a sklamani zo sveta.

Prebud sa! Je pravda, ze sa Ti velmi nedarilo a je tiez pravdou, ze svet je taky, aky je, ale to neznamena, ze sa s tym neda nic robit. Nemozes zmenit svet, ale na nieco mas predsa len dosah a ani o tom nevies. Nechaj na chvilu bokom svoje nenaplnene plany i tuzbu po zivotnej laske, a obrat svoju pozornost na nieco dolezitejsie, totiz na to, kto si a aky vlastne si. Skusenosti Ta naucili, ze je lepsie drzat sa bokom, ze netreba riskovat, aby si sa opat nepopalil. Ze nema zmysel zasadzovat sa za niektore veci, lebo okrem vysmechu a nepochopenia nedosiahnes nic. Ked sa tymto riadis, necitis sa lepsie, a ani nemozes, ved si bol stvoreny ako muz, ktory je vo svojej podstate bojovnik. Mozno sa zasmejes, Ty s Tvojou povahou (pisal si ze si skor utiahnuty)... Nepoznam Ta, ale verim, ze v kazdom muzovi je nieco z tych rytierov, o ktorych sa kedysi spievalo v sonetoch. Rytier sa nebal posmechu a riskoval svoje meno za nieco, comu veril, ze je spravne, vzdy sa priklonil na stranu pravdy, ochranoval slabsich a to vsetko naplnal aj v mene lasky k svojej vyvolenej.

Povies si, ze Ty si svoju vyvolenu este nestretol a mozno ani nestretnes. Never tomu, ja som presvedcena, ze ona uz existuje, niekde je a caka na Teba, aj ked este ani nemusi vediet, ze si to Ty. Mozno nie je pripravena ona, mozno nie si pripraveny Ty alebo jednoducho este neprisla ta spravna chvila. Dovtedy vsak nestracaj cas smutkom a rezignaciou. V kazdodennom zivote sa vyskytuje x prilezitosti, ktore si vyzaduju pomoc alebo zasah skutocneho rytiera. Mozno len pomoc zene s kocikom nastupit do autobusu, zastat sa slovkom niekoho, komu sa krivdi alebo vypocutie problemov ineho ci usmev - to vsetko su drobnosti, ktorymi mozes pomoct inym a pri ktorych pocitis, ze mas moc nieco okolo seba zmenit k lepsiemu. Na svete je plno ludi, ktori maju rovnake pocity zo zivota ako Ty. Problem je, ze kazdy je uzavrety do seba. Keby kazdy vysiel zo svojho sveta a urobil len jeden dobry skutok pre druheho, zilo by sa nam ovela lahsie. Aj Ty potrebujes vyjst zo svojej ulity, aby si priniesol trochu nadeje a radosti inym, a tym ju prinesies aj sebe.

Ostava uz len zakladna otazka: preco by si to mal robit? Je moznych viac odpovedi. Doterajsie snahy neviedli k nicomu, tak preco neskusit nieco uplne opacne? Pomocou s problemami inym zabudnes na chvilu na svoje vlastne a neskor zistis, ze sa aj tie Tvoje zacinaju pomaly riesit. Hrejivy pocit z vykonaneho dobreho skutku; pocit, ze Ta niekto potrebuje (aj ked je to skor laska k bliznemu nez laska, ktoru by si si teraz prial), zistenie, kto si a coho si schopny - o com si doteraz netusil, pretoze to bolo zakryte hrubym nanosom Tvojich zraneni a strachu. Ak tieto dôvody nestacia, neurobil by si to ani pre svoju buducu milovanu? Aj dnes este existuju dievcata, ktore by radsej ako princa na bielom koni chceli skutocneho muza, aj keby nebol bohaty ako ten princ.

zmatokvhlave

dakujem za pochopenie, necakal som mtolko povzbudivych slov, naozaj si to cenim. Pre mna je ten moj zivot naozaj boj na dlhe trate. A co sa tyka Boha, neviem ci som stratil vieru no modlit sa nemodlim, pre mna boh je prave ta hranica, ktora ta drzi nad vodou a ked uz neni v co verit tak toto ta zastavi pred zblaznenim. Neviem ako bude moj zivot dlho trvat ale so smutkom v srdci to srdce bit dlho nebude, pretozu uz teraz to pocitujem na srdci... a ... dakujem vsetkym za reakcie... naozaj ste ma povzbudili...

Lily.

Ja..precitala som si to a nieco mi vravi, ze si bezec na dlhe trate. Prajem ti vela trpezlivosti so sebou aj so zivotom samotnym. Raz sa ti to zuroci a tazsie zaciatky su k tomu len odrazovym mostikom. Setri si zatial sily a potom sa odraz. Nestrachuj sa kedy a kam doletis. Ten spravny smer si ta najde.

Sonya25

Vo vela veciach s tebou suhlasim a mas naozaj pravdu, ale na zivot by clovek nemal pozerat az takto cierno... Tiez mam presne taketo myslienky a problemy, ale staci sa len na chvilocku zastavit a prehodnotit svoj zivot. Nehladat len to zle, ale prave naopak. Urcite mas byt aj ty za co vdacny vo svojom zivote, nech su to aj uplne malickosti, pretoze prave z malickosti sa robia velke veci.
Dokonalu babu nikdy nenajdes to je jasne, ale skus mat oci otvorene a nehladat na kazdej to zle a mozno uvidis, ze je na svete plno uzasnych a zaujimavych bab.
A ak sa do planov uz dopredu vrhas s tym, ze ti nevidu, tak sa do nich ani nepustaj... Ak v sebe najdes tolko sebavedmia a vieri, ze by vijst mohli potom aj naozaj vijdu.
Skratka zbav sa strachu a nemysli nato, co tvoj zivot robi zlym, ale prave naopak. Nenachaj sa obmdzovat depresivnymi myslienkami, lebo tie ta len brzdia a prave vdaka nim sa ti rucaju plany

marulka1

Mily drahy Cloviecik....
neboj sa nicoho...prejde to, len sa musis uvolnit, ukludnit, nic nie je take zle ako to teraz vyzera, ...ver mi!Sme tu s tebou....a mame ta radi :D neboj existuje este mnozstvo vnimavych ludi, ktori vnimaju aj nieco ine ako len seba....a su citlivy na problemy tych druhych...skus sa teraz usmiat...Usmej sa na mna, a ja ti usmev opätujem, myslim to smrtelne vazne...nie si sam!
Musis upokojit svoje vnutro, ktore pocituje hlad po niecom, co nevies spravne pomenovat, ale len tym, ze sa uvolnis ...prides na to v com spociva ten tvoj hlad...
skus vyjst von (do prirody), niekde na cerstvy a sviezi vzduch, niekde, kde bude ticho, vnimaj to ticho, vnimaj tu krasu, vnimaj tu lasku, vnimaj ten pokoj.... :DD
A este jedna mala modlitbicka (bude dobre, ked si ju budes opakovat niekolko krat denne): POKOJ, lASKA, RADOST, UVOLNENIE. Oddavam sa chodu zivota, dovolujem zivotu, aby mnou prirodzene prudil.Som v bezpeci. MAM SA RAD A SOM SO SEBOU SPOKOJNY...

vela pokoja pre srdiecko....

jajka001_

zivot nie je film...sny sa neplnia na pockanie...bud rad ze mas to co mas, a ked dostanes nieco navyse, dakuj bohu

morgano

1. NEHUL, 2 UKLUDNI SA ci si veriaci, alebo nie, modlidba rano vecer, mysli pozitivne pri nej na veci ktore by si chcel a neupadaj do depresie, 3 HYB SA SPORTUJ, prechadzaj a komunikuj, rob si srandu z cohokolvek s humorom to ide lahsie. 3 nauc sa hovorit NIE, 4 PRACUJ NA SEBE, citaj si ale kvalitne knihy na rozvoj osobnosti, ziadne sracky, 5 rob to co mas rad a raduj sa z toho, proste sa nauc radovat z malickosti

To ze si panic? A cO? je to skor fajn v tejto dobe!