skodi v tehotenstve ak mam doma psika ?

aluska1

usiko teba do toho nic nie je, toto je slobodne forum a kazdy si moze vyjadrit svoj nazor, prezit to asi nevies ty, ked to komentujes

Aika

Poradím ti fintu :) Najskôr hafan a až potom bruško. Pes totižto nieje hlúpy. Pokiaľ bol v rodine už pred tehotenstvom spozoruje že sa s paničkou niečo deje. (prinajmenšom zaregistruje hormonálne zmeny a zmenu pachu) Takže potom keď dieťatko príde domov, bude to proces plynulí. Niečo ako vyvrcholenie všetkých tých zmien. Dieťatko si obvykle automaticky zaradí do "svorky". A aj keď možno bude zo začiatku žiarliť bude ho brať ako mláďa. Preto ani u veľkých psov netreba mať strach, že by prckovi ublížili. Šteňatá majú v psej rodine predsa tiež výsadné postavenie a dospelý členovia s nimi majú trpezlivosť.
Pokiaľ dokážete venovať dostatok času dieťatku aj psovi (ste na to predsa vždy min. 2ja) Je to pre celú rodinu to najlepšie. Samozrejme každý pes je iný. ľudia sú tiež rôzny. Preto každú takúto situáciu treba riešiť individuálne. Ale ja osobne by som si vybrala aj, aj. No ak už je dieťatko v rodine, asi by som skôr o psíkovi uvažovala až potom, čo kúsok podrastie. Predsa len niektoré imunitné látky získava už od maminy. A ak ich nemá osobne (neviem čo je na tom medicínsky pravdy a čo je fám, ale takýto je môj názor) by som dieťatko nevystavovala takýmto podnetom v kojeneckom veku. (Ak pes nebol v rodine pred dieťaťom, tak ideálne od tých 3 rokov veku.) toľko môj názor

jancecka

mne akurát včera na poradni moja doktorka vravela, že keď sa narodí bábätko, je celkom vhodné zaobstarať si šteniatko, pretože to má veľmi dobrý vplyv na dieťatko, avšak nie som z tých, čo si vezmú psíka do bytu a zase keď bude ten psík vonku, nebude o neho tak postarané čo sa čistoty týka, ale páči sa mi to a vraj to neškodí :D ani pre tehuľku ani potom pre maličké

meggy10

aika a urcite sa netreba zbavovat psa, ked uz ho maju, NIE ja mam velmi rada zvierata, ja len neznasam ked pes funi do malinkeho baba.

meggy10

aika asi si necitala, ze mne je to jedno ved vy psov aj hunate koberce ci co majte kludne ja vam nezakazujem, ale ja v byte psa by som nezniesla, aby mi tu chodil po podlahe, vsade nechala chlpy, olizoval rit, valal sa po posteli. a vacsinou vidim po detoch co maju psa ake maju lisaje po licach. preto mas taky nazor, lebo si vyrastala medzi nimi aj som pisala na zaciatku co psickarky budu pisat.

darika

Aika
ak toto,co si teraz napisala,Rosaliu nepresvedci si psika nechat,tak jej netreba ziadneho vobec.
Rosalia,nepochop to v zlom,ale Aika ma pravdu.Kto nema rad zvierata,nema rad ludi.Nechaj si psika,nebudes lutovat.Bude s vami s kociikom chodit na prechadzky a bude ti davat pozor na babatko.

Aika

Co sa tyka olizovania dietat psom, je to normalna medicinska metoda. pokial je pes zdravy a riadne odcervovany nehrozi pri tom ziadne riziko prenosu nakazy. Samozrejme treba do uvahy brat alergie a beznu hygienu. Olizovanie sa puziva napriklad na pohnutie stolice, ked ma dietatko zapchu. Aby sa usetrilo podavania prehanadiel v dobe, kedy to prenho nieje vhodne.Takisto sa pouziva na rozmasirovanie spazmatickych svalov napriklad.(Tvar nevynimajuc)(Samozrejme aj tu platia iste hygienicke pravidla a iste metody). Sama pracujem ako s detmi tak aj so zdravotnickymi psami a vsetky mamicky ubezpecujem, ze pokial by riadne osetreny a zdravy pes predstavoval pre deti riziko urcite by ste sa nestretli z niecim takym ako je slepecky pes na palube lietadla, terapeut v nemocnici (ano priamo v posteli pri tazko leziacich pacientoch) alebo asistencny pes priamo pritomny v triede na vyucovani s dietatom. Uvedomte si ze taketo psy maju pristup vsade a pokial by predstavovali potencionalne zdravotne riziko, nikto s kompetentnych by si to na triko nevzal. Alebo sand Slepecky pes nieje pes? Je to zrovna take iste zviera ako kazde ine. To ci moze byt pre dieta pes nebezpecny za to zodpoveda kazdy majitel psa. A kazdy zodpovedny rodic by sa mal postarat o to, aby nebezpecnym nebol.A co sa tyka canisterapie, to ze sa praktikuje iba pri detoch postihnutych je dnes uz davno mytus.

Aika

Megy a potom ked mas psa vonku, vsade plavajuce podlahy a nikde ziadne kozusiny a zavesy, vobec by som sa necudovala, keby prave tvoje dieta trpelo alergiou, alebo nejakym inym sajrajtom. Ja som napriklad so psami vyrastla, takze som si nedokazala predstavit domacnost bez psa. A potom sa stalo to, ze som si nasla priatela ktory okrem toho ze bol alergik bol aj tazky astmatik. Postavila som si hlavu a pes v dome zostal. Prezili sme spolu niekolko neprijemnych zachvatov a par krat sme mali naozaj na male a potom voila. Nastal fakt ktory sa medicinsky nazyva cielena desenzibilizacia. Nielenze mame psa s ktorym sa manzel vala v posteli a nic mu nieje (predtym zvykol spuchnut aj z mojho zachlpeneho svetra) ale miernia sa prejavy aj na niektore ine alergie. Samozrejme pes moze na cloveka preniest vela neduhov. Preto by mal byt riadne sledovany a osetrovany. Samozrejme v prvych tyzdnoch zivota je babo velmi zranitelne na to treb abrat ohlad. Pes je pes a preto prevencia nieje naskocu. Ale ja naozaj nevydim realny dovod, preco by bolo "vhodne" zbavovat sa psa. Megy, aky je tvoj nazor? Mas na mysli nejaky konkretny priklad?