Laparoskopia vajecnikov

Príspevok v téme: Laparoskopia vajecnikov
monika 77

ahojte,
pred 2dnami som absolvovala laparoskopiu, kvoli neuspesnemu tehotenstvu. zistili,ze som mala nepracujuce, bez ovulacie, zkornatene vajecniky, neprichodny krcok maternice, ale vraj vsetko vycistili a mala by som pol roka mat sancu otehotniet.
mam nafuknute brucho a boli ma cely chrbat, krk aj ruky.neviem, ako mam lezet, sediet a to som chcela ist co najskor do prace. mate niekto podobne skusenosti, ci je tato bolest normalna?
podarilo sa vam otehotniet?
dakujem za odpvede.

michaelaswan

ja som mala v pravej časti malej panvy veľký hnisavý absces (definovali to ako peritonitídu), ktorý mi museli okamžite operačne odstrániť, pretože atb by taký veľký absces nezničili...hnis mi napadol aj pravý vaječník, ktorý mi vybrali...a zotavovanie po operácii trvá normálne cca týždeň, aj viac, je to individuálne (mne bolo veľmi zle po narkóze - 4 dni som len vracala), bolesti sú tiež normálne, je to predsa zásah do organizmu a živých tkanív (atb som brala dokopy skoro mesiac kvôli vysokej hodnote crp), ale s 1 vaječníkom sa dá naďalej plnohodnotne žiť...akurát je menšia šanca otehotnieť (vraj), ale nemusí to byť pravidlom

problém

ahojte.čaká ma lapoaroskopia.vo vajíčkovode pri vajíčku mi našli niečo také veľké ako vajíčko.doktor mi povedal že to nemôže byť druhé vajíčko lebo je to veľmi blízko seba.neviete mi poradiť čo to môže byť?dúfam,že to nie je mimomaternicové tehotenstvo.Ďakujem za odpoveď.

akulina

ahojte prosim ako dlho sa zvykne byt v nemocnici po laparoskopii? Mam silne zapalove lozisko na pravom vajecniku a chcu mi ho odstranit. Dakujem

monika 77

ahojte,
chcem sa spytat, ak ste mali podobny zakrok, ako ste potom mali mestruaciu? ja som mala pred zakrokom 13-2, zakrok 26-2 a dostat som to mala 13-3, meskam tyzden a do toho ma zacalo dole palit. prvy styk sme mali pred asi 10dnami. teraz neviem co sa deje?! v pondelok chcem ist k lekarovi.
dakujem

janka.

aha, trošku tomu rozumiem aj ja, len ma docela zaráža, že ma bolí vždy pravá strana a zrasty mám na ľavej strane. Tie bolesti sú neznesiteľné....

jancecka

veľa sa v tom nevyznám, ale kvôli tým zrastom mám neprechodné vajcovody, čiže asi aký názov tak tak to aj vyzerá, si to predstavujem ako zrasty :D neviem ti to vysvetliť, nerozumiem sa tomu. mne nepovedali množstvo, ale na základe toho "vraj" nemôžem otehotnieť prirodzenou cestou a mojou jedinou šancou je umelé oplodnenie :D a to som v 11 týždni :-)) a prirodzene. Počula som že by sa mali dať zrasty operačne odstrániť ale mne v nemocnici vraveli že nebudú mi to robiť, pretože mi znovu narastú a nemá to zmysel ničiť moje telo operáciami. tak potom neviem

janka.

jancecka, co su to vlastne zrasty? Mne zistili asi 3 starsieho data a to len vdaka tomu ze som sa stazovala na nevydrzatelne bolesti pri menstruacii aj ked mam uz 28 rokov. Aky byva další postup, ak ma niekto zrasty. Mám sa niečoho obávať?

jancecka

ja som tiež podstúpila laparoskopiu, kvôli tomu aby zistili či všetko v mojom vnútri v poriadku pracuje. čo sa týka ženských orgánov. našli mi zrasty a tým neprechodné vajcovody, robili prefuk. Vyčistili maternicu, avšak ja som po operácii žiadne bolesti nemala. Zobudila som sa z narkózy na pár faciek od sestričky :D raz vyvracala a všetko bolo v pohode. Nebolel ma rez ani vnútro. Na druhý deň v pohode na vecko, vraj by som mala mať problémy so stolicou, no nemala som. Túto operáciu som zniesla dobre

macka26

monika 77

out budes aspon tyzden ak nie viac. najma tym, ze ta pri laparoskopii nafukovali plynom . skus si precitat par diskusii na modrom konikovy ohladom tejto veci... myslim ze to ako sa citis je plne v kontexte so zasahom.. neboj sa , urcite to casom prejde