Zajačik teddy do bytu

Príspevok v téme: Zajačik teddy do bytu
beba12

ahojte.Chcela by som vedieť ci niekto chova takeho zajacika.Alebo nejakeho podobneho.Strasne sa mi zapacil, a ze vraj sa naucia chodit na jeden zachod a nerobia bobky inde...ako sa da naucit aby nic neobhryzali, myslim skrine a stolicky a pod...ze vraj su velmi pritulne ako psiky, len neviem kde konkretne zohnat takaaeho kralika, aby nenarastol velmi velky
take nieco by som chcela ako tento : www.teddy.kx.cz
a tu uz je dospely..neda sa odolat

dobra vila

cajik - jaj, som si nevsimla tvoje zufale prosby o pomoc. Hmmm, ze preco skrabe? To od hladu nebude, skor si brusi nechty... alebo "len tak". Ver mi, nenaznacuje ti, aby si ho nakrmila... aj ked aj to moze byt sposob na kratky cas, ako ho umlcat :P :D. Skus mu kupit nieco na hryzenie, ci skrabanie (nema dlhe nechty?).
Vies, on ti v tej klietke nebude sediet ako pat penazi, musi sa aj on nejako zabavit... takze stale bude nieco robit... na to si musis zvyknut, alebo ho odsupitaj na ine miesto, aby ta v noci nerusil, to je najlepsi sposob. On ticho nikdy nebude a ked mas lahky spanok, tak ta zobudi tak ci tak :-/
S tym kakanim a cikanim - cika uz do zachoda, alebo aj niekam inam? Lebo potom nadarmo mas granulky v zachode, ked cika pomimo t.j piliny (tie to nasiaknu hned a smrdia behom dna). On sa musi prv naucit piskat do zachoda, alebo mu syp tie granulky aj do blizkosti zachoda (okolo neho). Neviem, ci mas teda tie granule nekvalitne, ale tie co mam ja su super a mam po probleme.
Pocuj, skus ho dat na balkon. Teba nebude rusit, nebude ti pachnut do izby klietka a jemu sa to bude tiez viac pacit - na cerstvom vzduchu, slniecko. Ja si myslim, ze to chce cas, ale zajac nie je pes, nezabudaj :-/. Hlavne bud rada ak ho naucis nekakat do izby, to je to hlavne :D

cajik

proooosiiiiiim :D ja si s nim neviem rady, kazdu chvilu skrabe na klietku (teda ja mam taky plastovy box), a vobec netusim ci od hladu alebo co chce, a je to strasne. rano ked skrabe tak mu dam jest, ale ked skrabe cez den tak netusim co s tym, lebo aj ked mu otvorim klietku tak niekedy tam len sedi. a je to dost hrozne lebo niekedy skrabe akoby ho z koze drali. :)

cajik

dobra vila, prosim ta, kolko toho vykaka tvoj zajac za den ? viem ze to je cudna otazka, ale mne sa zda ze ten moj s prepacenim sere kazdu chvilu, to je daco nenormalne.

a je pravda ze MUSI mat stale seno k dispozicii ???? lebo ja uz neviem co si mysliet.

cajik

luuudiaaa, ten zajac je blazon :( vkuse mi rano skrabe jak saleny na klietku. vecer som mu dala riadne kusisko sena, nech mu to vydrzi, ale i tak rano skrabal. no neviem ci to je tym ze chce ist von alebo co mu je.. neviete mi poradit ? je to HROZNE, neda sa spat a vobec nereaguje ked sa mu snazim povedat nech prestane :(

cajik

haha :D no ako, ty kokos, normalne na treti den keby ste videli ten humus v klietke, ja tomu nechapem. ma tam kobercek, a potom asi 20x40cm pas granuli, kde "sa uci" chodit na wc. Nechcem to povedat neslusne, ale tolko tam ma nacikane za tie dva a pol dna, a nakakane, ze to smrdi. Mozno mam zle granule, kupila som take ze ekologicke znacky Asan, zevraj proti zapachu, no ehm ehm .. Takze nabuduce asi skusim tie Cats Best.
A neviem ci mu davam vela zrat, tak normalne - rano seno, vecer trochu granule plus seno. Presne ako si pisala. A toho sena teda pozerie fajne vela, ale ved to sa aj pise vsade ze kralik ma mat seno vzdy k dispozicii,hm, normalne vecer som mu dala za hrst, a rano mi 3x skrabal na klietku, nechapala som co mu sibe :D, a ked som vstala z postele tak mi doslo ze je asi hladny

dobra vila

3ntt, to vyskusam, dik za radu :D. A jj, cerstvy banan... skus mu dat :)

Cajik, ou jeee, uz to zacina :D. Vravela som ja, aj by som sa cudovala, keby si bola vynimka :DD. Nic sa neboj, budu trouble a potom to bude lepsie. Pocuj, on je maly, on si po tej klietke bude kakat hore-dole, mozno aj neskor, ale nie tak moc. (ved si vsimni ako su vo zverimexe, nemaju ziadnu kaka misku, trusia to viaceri v jednej klietke). A inac zajacik si po sebe svoje vykaly zje (teda nie vsetky, ale zivi sa tym....), to si vedela, nie? Je to pre neho nevyhnutne, inac by ochorel.
To, ze sa hneva na spinavu klietku, je mylna vec, pretoze oni zevraj nemaju radi, ked im TY usporaduvas klietku (cize cistis :D ), samozreme tym nechcem povedat, ze sa zajovi bude pacit, ked sa bude topit v .... :D
Ja ju cistim raz za tyzden... neviem, ci sa ti iba zda velmi nakakana, alebo fakt je (mozno si na to zvyknes :D), ale potom mu davas vela jest... Raz za tyzden to staci vycistit, to je to, akoby to malo byt...
On sa potom zmierni, neboj.

3nttt

on sa nauci.my sme nasmu krpcovi tiez na zaciatku cistili klietku kazde 3 dni.teraz tak raz za 6.neboj nauci sa.ved je este malicky:)

no oriesky moze asi vsetky co ta napadnu.ved aj tie tycinky su z orieskov :) my sme nasemu dali zatial iba burkske, vlasske a kesu. po vsetkych sa siel zblaznit. ale davaj im tak 3-4.nie ze plnu misku :)
a ty im davas normalne cerstvy banan???to som zase ja neskusala :)

cajik

joj.. to aj vasi zajaci maju hned taku spinavu klietku za dva dni ?? vsade kaky a ten jeho "zachodik", to neni normalne.. a uz sa asi nastval ze tam je spina tak sa mi vycikal na kobercek, nastastie na ten vo vnutri klietky.. jasne, mam ho len 5 dni, ale zo zaciatku bol taky super, a teraz mam pocit ze je to cim dalej tym horsie..

to sa este zlepsi? nauci sa on chodit na wc iba do jedneho rohu???

a tie moje granule, zevraj ekologicke proti zapachu... houby :S

cajik

www.kralici.cz

:) ale na mna je to vela info naraz, neviem si vsetko zapamatat

cely kus mrkvy nechcel, tak som mu ju postruhala, to nevolky zjedol cez noc :D

a neviete nahodou ako odnaucit zajaca kusat? lebo nejak moj zacina vystrkovat rozky :/. aj ked si myslim ze sa na mna vtedy len nastval, lebo som mu cistila klietku (uz si pre istotu kaka po celej, aj tam kde by mal spat - co s tym??? cakat kedy prestane ??), a vzdy ked som nasla hovienka :) tam kde nemali byt, tak som mu ich nabrala s lopatkou a dala k nosu, ze fuj, potom ich dala do kuta aj s nim, kde chodi normalne na "zachod". no a on tu lopatku nenavidi ako som si vsimla :D