Zajačik teddy do bytu

Príspevok v téme: Zajačik teddy do bytu
beba12

ahojte.Chcela by som vedieť ci niekto chova takeho zajacika.Alebo nejakeho podobneho.Strasne sa mi zapacil, a ze vraj sa naucia chodit na jeden zachod a nerobia bobky inde...ako sa da naucit aby nic neobhryzali, myslim skrine a stolicky a pod...ze vraj su velmi pritulne ako psiky, len neviem kde konkretne zohnat takaaeho kralika, aby nenarastol velmi velky
take nieco by som chcela ako tento : www.teddy.kx.cz
a tu uz je dospely..neda sa odolat

cappy_

ale ja urcite nechcem zaja z chovproduktu, ale priamo od chovatela tych malych teddikov...oni vediqa chodit cikat na jedno miesto..ale tak vseobecne ci to smrdi..lebo skrecok nesmrdel kym mal cisto

xxxx

to nie skusala to jedna znama . A KED SOM TAM SEDELA .Tak to tam hnusne smrdelo on len stal a sral len gulicky a moc v kazdom rohu handra nic moc . Potom ho dala po 2 mesiacoch aj tak naspet do chovoproduktu .

cappy_

este ma napadla jedna otazka...ci kraliky nesmrdia..napriklad ako skrecky...lebo tym trebalo menit kazdy tyzden, aby im to v terarku nepachlo, aj ked inak mile tvory to boli :) ...zajac je jednoduchsi o udrzbu?
a dost casto citam ze sa maju kupovat po 2...ale tak mne by stacil jeden, to by mu prekazalo? =)

3nttt

dobra vila - no je to barancek.ale jeho tatko bol asi fakt baran :D je dost velky.pravdaze nie ako klasicky ale dost.

no bobky tie hadze stale ale tak to neni take hrozne.to sa pozbiera.pocikal sa nam za tie dva roky asi 5krat s toho 4 krat na paplon.asi ho to nejako drazdi.

cappy_ - my sme nasim nic neoznamili.doniesli sme ho domof.asi 2 dni boli AKOZE zduty ale uz je to ich milacik.dokonca sa o neho podla mna staraju viac ako my:)

cappy_

a neobhryzaju vam tie potvorky nabytok?..resp daju sa od toho odnaucit ze to nemaju robit?..strasne by som chcela toho malickeho teddika =)
..horsie bude presvedcit mamu =D

dobra vila

3nttt, wow, tak to mas stastie, lebo oni to maju automaticky v sebe, ze si znackuju prostredie (obtieranim sa, ale aj bobkami). Mam knihu o trpaslicich kralikoch a tam sa o tom uceni popisalo dost, ale ti zavidim, ze tvoj zajko je odjkaziva taky typ :P. A ty teda ani nevies, aky je to druh? Lebo tiez si myslim, ze trpaslici to nebude, ked vazi az 2 kila :D... ale to si myslim aj o svojich, ze nie su uplne cistokrvni :P.

Cajik, daj vediet, ked si si ho priniesla domov, ak si ho teda prinesies a napis mi, akeho si si vybrala :). Ked tam mate burzu, urcite sa chod pozriet, aspon sa aj ocka pokochaju, tiez myslim, ze tam budes mat zaruku, ze ide o trpaslicieho kralika, aj ked ceny budu iste o dost mastnejsie.
Ja mam svojich z klasickeho obchodiku pre zvieratka, ale tiez si myslim, ze nie su uplne trpaslici. Nie su velki, ale ani taki drobni, ako vacsina obrazkov prezentujucich trpaslicieho kralika. Netusim, ale moji dvaja divoki nie su, ved ten jeden biely je pravy opak :P a druhy je velmi priatelsky. Brat ma samicku a ta je veru taka mala bojovnicka, divoška mala :D, a vacsina ju prave preto favoritizuje, lol.

3nttt

my mame naseho krpca uz takmer 2 roky.je to trpaslici ale myslim ze ma od neho daleko kedze vazi vyse 2 kil:D moj nazor je ze je to najcistotnejsie zviera ake poznam.my sme napr vobec nemali problem zeby sa nam vycikal niekde mimo.sam hned vedel:)inak si myslim ze je to velmi nenarocne zvieratko.akurat sa mu treba venovat (mojkat) inak bude smutny

cajik

dakujem ti velmi pekne za odpovede, dobra vila :)
uz som sa rozhodla ze si ho idem vazne kupit. len este premyslam, ci zo zverimexu, alebo od chovatela. buduci vikend je burza, tak sa asi pojdem pozriet.
bojim sa trochu toho zverimexu, lebo zevraj tam mozu byt "zdegenerovane" kraliky, no proste nebudem vediet ze odkial je, nemam ziadnu istotu, nikto sa im tam nevenuje tak neviem ci nebude velmi "zdivoceny"..

a ano chcem presne toho co hovoris, s ovisnutymi usami, barancek sa vola :)

dobra vila

Ja byvam v rodinnom dome, takze vybeh maju na dvore, kym su psikovia na vychadzke.
Inac ked je jesen/zima, alebo proste zle pocasie, tak vybeh nemaju casto, co je logicke, vtedy som si ich zvykla zobrat do izby a uz neboli problemy. Ale minule sa mi napriklad stalo, ze som si jedneho vzala do izby a iba celu dobu sedel ako pampuch a cumel na mna :D. Tak je rozdiel ci je na parketach, alebo na travicke :D. Tak mu zvyknem prisunut koberec (ma taky vacsi, co som zvykla mat v strede izby na tom si hopka, odklopem, ale bez hygienickych problemov to ide vsetko. Inac...s tym paplonom, to jo, ja im napriklad tiez dovolim vsetko... hopkat na mojom gauci co mam v izbe, na posteli, na vankusi, na plysaky...vsade mozu ist a nuchat... ale s tym paplonom bacha, to si vies aj na nete precitat, ze je to pre nich makke a pritulne a radi si tam ulavia! Avsak mne sa to stalo ojedinele co mam zajaciky (asi tak 2-3 roky).
Inac nenapadne ma aky typ zajacika to je, co ma take dlhsie ovisajuce usi, vypada to nieco medzi polnym a trpaslicim zajacom... Oni su zevraj velmi bystry a dokonca cvicitelny.
Co sa tyka hluku, zajacik je pomerne tichy tvor. Trebars ked pije, to budes pocut, lebo ta napajacka vydava zvuk - ako hrkalka? Proste, pocujes to, ze si z toho potahuje. Ked papa, tak je celkom tichy, pocujes iba take jemne chrumanie, sem-tam si poskoci, ale zeby robili rodeo, to tiez moc nie. Ja som ich tiez zvykla mat niekedy na noc v izbe a tiez mam velmi lahky spanok.
Podla mna vyskusaj, myslim, ze sa nebudes preklinat :D. Jeden zajacik je fajn, nebudu problemy a ked bude dobre pocasie a byvas v panelaku, pokojne ho vyloz s klietkou na balkon, on sa tomu slniecku a cerstvemu vzduchu aj potesi.
A tak ma napada, ze su aj vodzky na zajaciky, uz som aj videla dievca z okolia vencit svojho zajacika, haha, ale to je troska o nervy :D. Ja som tiez kupila svojim 2 vodzky, ale rozhryzli si to behom tyzdna :-/... Sloboda je sloboda :).
A este na zaver dodam, ze mne je vzdy luto tych uz trosku odrastenejsich zajacikov, co maju v predajniach uz dlhsie, lebo neviem, co s nimi bude. Trebars minule sa stalo take, ze z troch malych ciernych zajacikov predali iba dvoch a ten treti nejako nesiel na odbyt a uz bol vacsi, tak ho dali zjest hadovi, co bol na predaj :(( !!!