Zajačik teddy do bytu

Príspevok v téme: Zajačik teddy do bytu
beba12

ahojte.Chcela by som vedieť ci niekto chova takeho zajacika.Alebo nejakeho podobneho.Strasne sa mi zapacil, a ze vraj sa naucia chodit na jeden zachod a nerobia bobky inde...ako sa da naucit aby nic neobhryzali, myslim skrine a stolicky a pod...ze vraj su velmi pritulne ako psiky, len neviem kde konkretne zohnat takaaeho kralika, aby nenarastol velmi velky
take nieco by som chcela ako tento : www.teddy.kx.cz
a tu uz je dospely..neda sa odolat

bunnynka

ahojte, mozem sa nieco spytat ? :)

1.ako sa chova taky zajacik ? bude kludny, ked si ho dam na seba a budem sa s nim chciet mojkat,hladkat ho ? alebo bude taky nepokojny ako niektore psiky ?
2.mozem ho pustit potom po byte behat ?
3.bude sa znasat so psikom ?
4. robi zajac hluk, ako napr. morca ?
5. lisi sa povaha zajaca a morcata?
6. aka je nakladna mesacna starostlivost o trpaslicieho zajacika ?

dakujeem :)

crazy-lazy

beba12
ahoj ja mam zajacika tzv Levia Hriva sa to vola a on je podobny ako ten teddy....tiez je taky chlpaty. Ak chce mozes mi dat mail a poposielam ti jeho fotky a mozes sa potom este popytat:)

katalinka

tak takúto mám skúsenosť ja ....
zajačiky je dobré od začiatku chovať vo dvojici, vraj sú tak šťastnejšie, keď sme neboli doma, tak boli v klietke
naučili sa chodiť na potrebu na jedno miesto, káble mi nikdy nepožrali ani koberce a ani nič iné, dožili sa 6 rokov, pribrali takmer dvojnásobok od toho ako sme ich kúpili, veľmi to závisí od toho čo mu budete dávať papať, so zápachom problém nebol, kupovali sme granule proti pachu... a veterinár raz za pól roka 10 euro a mali sme aj vodítka kôli deckám, bola to celkom sranda :-)

beba12

ono sa to vola teddy krallik, nie je to vsak este uznavane plemeno..ale na tej stranke mas aj videa dve, a tam uz velky je myslim..ale proste taku nejaku gulku si predstavujem mat...
a ked ich chces chytit neutekaju pred tebou?a co je lepsie samcek ci samicka?lebo samcek zvykne striekat po case a samicke savraj zvyknu burit hormony..a musi samicka pocas zivota cakat malinke aspon raz?
len ja som v skole dost dlho, teda kedy ako...a to by som sa bala ho enchat sameho pusteneho, ale azse v klietke malo priseotru, le som videla aj taku ohradku ze sa da kupit..cize nemusi byt len v klietke ale aj trochu od nej...a kolko vcasu denne mu treba venovat?
ty ams vyhodu ze byvas v rodinnom dome..ja azse v byte, tak vypustit by som ho mohla len do kvetinaca =D ..len neviem kde sa da ten teddy zohnat, tu na vychode
...tak mam plan ze si ho vypytam ku statniciam ako darcek :D

dobra vila

Myslim, ze ked sa rozhodnes kupit ho, prinesie ti kopu radosti :).
Ja mam konkretne trpaslicieho kralika, ale podla mna vacsi rozdiel tam vo vychove nebude. Popripade si skus konkretne vygooglit tento druh. Ten zajko, co si sem nahodila, je inac straaaasne zlaty!
Velkostou podla mna nebude ten zajacik velky. To na obrazku je predpokladam, ked bol este malicky, nechce sa mi verit, ze aj v dospelosti by bol taky maly rozkosny.
Ani trpaslicie kraliky nie su moc velke. Ja mam dve. Otecko je vacsi, cely biely a jeho syncek (to su vazne otec a syn :D) je o dost mensi, sivy po mamicke, heh. Ten je fakt mensi ako rodicia, rozkosne.
Co sa tyka veterinara, tak s tym si starosti vazne nerob. Ani neviem, ci maju zajaciky nejake povinne ockovania. Nasi boli ockovani, ked boli mladatka a potom tusim raz rocne. Trebars zajacik sa ockuje proti macke, neviem, ci nie presne konkretne proti macaciemu mocu, lebo macka obsahuje nieco, naco je zajacik alergicky a moze aj zdochnut. Ak nemas macku, mas po starostiach :P, ale mozno je to len sucastou injekcie, ktora obsahuje aj ine latky.
Veterinarne poplatky su individualne, ale kedze tam chodim raz do roka, tak fakt netusim, co tam nechavam, ale da sa, nemusis tam chodit kazdy mesiac, neboj.
Ano, ja som mojich ucila na zachod tak, ze som im zobrala ich misku do mojej izby, pokial boli tam a ked naspinili niekam inam, vlozila som ich do misky spolu so zajkom :D. Oni sa inac naucia spinit na jedno miesto, ale obcas sa podari aj inam. Na koberec ich ja osobne nedavam, v izbe mam parkety, tie utriem raz dva.
Moje zajaciky nabytok nehryzu, len sa o ne obtieraju (ze je to ich teritorium), takze s tymto som problem nemala. Skor idu na kable! Takze bacha na to :). Kable zabarikaduj, alebo ich odloz atd, aby tam zajko nemal pristup.
Co sa tyka cistenia klietok, to aj sama uvidis, nech sa netopia vo vlastnej spine. Existuje take nieco ze "Cats best", to je idealne do ich zachodovej misky, pretoze ak im tam nasypes piliny, bude to smrdiet. Ak tam das odporucany Cats best, tak mas po probleme, ziadny zapach a dlhsia vydrz. To im potom staci vycistit iba to, nemusis celu klietku, ak nebude spinava. Ja to zvycajne precistim cele, ale obcas mi to pride zbytocne, nemaju to ani spinave.
Tu na nasej ulici byva jedno dievca, ona ma doma fretku a nosieva ju na obojku na prechadzku. Vidavam ju dost casto, aj som tu fretku uz vodila, ked ona uvidela mojho psa a chcela si ho povodit, tak sme vymenili :P. Tak popripade pouvazuj nad obojkom pre zajka, aj take je, keby si ho chcela nosit aj von. Aj moji mali, ale presne toto velmi rychlo prehryzli.

beba12

mne vobec nezuajima co hovori biopich..inak psa som mala tri dni na postrazenie, ale mala som dost..rano s nim chodit von =D ..ako mily havinko to bol...ale so zajkom netreba aspon chodit von

dobra vila, crazy-lazy:
vy mate toho teddy zajacika?..ako na tom odkaze com som dala?..lebo sa mi straaasne paci, a dlho som nechcela zvieratko, at zerat..mala som skrecky, ale to vydrzia 2-3 roky a zomrua smrdia potom po nich piliny...
ja by som chcela vediet rozdiel , ked je maly, take maldatko, a ked vyrastie, ze o kolko je to vacsie, lebo vsade sa pisu kila, ze teddy ma tak kilo, kilo aj nieco...a alepsia je samicka alebo samcek?sa mi apci ze im treba cistit len tie bobky...a da sa im dat kobercek do klietky..ako casto im tam robite poriadok??.a .ako casto ich chodite ockovat k veterinarovi a co to stoji take ockovanie na pol roka resp na rok

a ako ho naucit ze nema nic naokolo hryzt, nabytok hlavne, skrine...a co s tymi bobkami, sam sa naucil kde chodit na wc, alebo ste ho museli naucit?

biopich

mozes sa cinit ako chces ale mna neurazis :-) mna dokaze urazit clovek ktory ma pozna a nejaka vypatlana krava to moze sice skusat ale nepochodi... a to ze robim tvrdky mi nevadi su podstatnejsie veci ako to... tak si bojuj o toto uzemie haha aspon mozno tu ti budu pritakavat ked v osobnom zivote si mozno nula...:-) clovek tu nemoze napisat ani vlastny nazor lebo tu kraaavicka sa uz ide rozplyvat ved je to forum ZOBUD sa co je na tom ze pisem ze zajac smrdi... ach jaj asi mas mnzes co? :D mozno aj tvoji smrdia ale ich nieje citit lebo tvoj smrad ich prebije :p

crazy-lazy

ahoj tak my mame doma zajacika, je to tzv levia hriva a tiez je taky hunaty ako ten teddy:D mame ho uz vyse 3 rokov a za ten cas sa stal clenom rodiny:D rychlo sa naucil chodit na zachodik do klietky, takze netrati bobky po byte...nas neobhryza nabytok(iba zacne trhat koberec ked si vynucuje pozornost:D) chceli sme samicku aj v obchode nam ho predali s tym, ze je to samicka(veterinarka to povedala tiez) ale po pol roku(ked sa nam zacal vesat na nohy:D) sme zistili, ze je to samcek:D veterinarka nam odporucila dat ho vykastrovat ale nechceme ho dat(lebo potom by rychlo priberal a su aj chorlavejsie), takze s nim obcas mlatia hormony:D