Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mam steniatko

Príspevok v téme: Mam steniatko
havkyhav

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu.
mam 5-mesacne steniatko labradora, byvame v dome, a chceme, aby bol psik teda von. Je u nas 5ty den, takze ju mame viac dnu,ako von,ale striedame to. Chcela by som poradit, ako k nej pristupovat a ako ju ucit, aby si zvykla na vonku. Striedat to po par hodinkach,alebo ju mat zatial len dnu, ked je mala.... ? Nechcem jej nejaku traumu sposobit.
Chcem sa este opytat na zaruceny sposob, ako naucit psika robit potrebu von. Ked vidim, ze sa vrti,alebo je po spanku,ci jedle ,idem von,ale to pri mne len sedka, alebo za mnou chod,ale necika,malokedy...az ked prideme dnu. Kolko to asipsikom trva, kym sa to naucia?
DAKUjeM ZA AKEKOLVEK RADY

sislikxx

ATIDE/ESMERA:pokial mas podmienky a tuzis po psikovi,tak mas vela moznosti.Ale najlepsi pocit zo seba budes mat zarucene ak si zoberies nejakeho psika bez domova-z utulku ...aj nas znamy si teraz nasiel 5 mesacnu retriverku zlatu ..mas tam vselijake psiky.URCITE SI NEKUPUJ!a ja mam krizenceka a ten je este lepsi!lebo je jedinecny
psiadusa.sk
psysos.sk
majmesrdce.sk
tulavalabka.sk

POPREMYSLAJ !:)

ATIDE/ESMERA

Ty máš 5 - mesačné šteniatko labradora? No páni, tak po tom som ja vždy túžila, maž také niečo v dome alebo v byte! Tak strašne Ti závidím. Prosímťa, nemôžeš mi jeho otku preposlať na mail? Prosím!!! Môj mail je: durcova2@post.sk

darika

Ved ani my nemame stale chut sa smiat a mame pravo oddychovat,alebo len tak meditovat.Tak isto aj havko.Ked sa hra,sa hra a potom ma chut len tak lezat,tak sa ani nepohne.To je normalne.Ked len tak vegeti,tak si ho nevsimej.

purblanka

Pokiaľ sa nepýta aj cez deň sám, treba si vyrátať čas, šteniatka väčšinou, keď sa napapajú, tak spinkajú a keď sa zobudia, potrebujú von, postupne sa určite tieto časy budú predlžovať, až nakoniec šteniatko určite vydrží, tak ako dospelí pes. Možno sa potom začne aj sám pýtať von, nemusí kňučať, môže pobehovať aj to je znamenie, že potrebuje von

havkyhav

chcem sa vas este opytat na psychiku vasho steniatka.... ma byt steniatko len hrave? ja mam pocit, ze to moje ma chvilky, kedy sa hra,ale je viac tych, kedy je ospale a take mojkacie...mozno je to naozaj tym, ze je tu u nas este kratko a nevie, kam ist, co robit...

havkyhav

dexxias - ma 5 mesiacov, ale u nas je len 5 dni, doteraz bola este pr svojej mame, chovatels anejak extra nezaujimal...preto taketo veci este nevie

dnes jej to islo, ked sa zobudila, a napapala, vzdy sme isli von a vzdy robila nejaku potrebu a bola chvalena a chvalena...dnes je prvy den, kedy som neutierala mlacky, zlata

a dokonca dnes musela byt hrdinka a pockat sama doma, na dvore 3 hodiny :) strasne milucko sa tesila,ked sme prisli, hned dostala veceru...

biopich

myslim ze uz to vie ze ste dnu v dome a mali by ste ju dat cim skorej von lebo takto vam bude skuvinat a bude vam luto ze je von. A tym ze bude von nebude vam spinit dnu. Mate po probleme :) ... psika von cikat naucis len velmi castimi prechadzkami a tym ze ked doma spravi nieco zle nebudes ho hladkat das mu najavo ze spravilo daco zle a uz staci to ze sa mu nebudes venovat. Proste ked vstane von ked sa napije von ked sa naje von...ked spravi von potrebu pochval ho a odmen ho. steniatko si to zapamata teda labrador je dobry vyber nieje dute ako civava a podobne... nemalo by mu to trvat dlho aby sa mu to zafixovalo.

dexxias

Havkyhav, to ma 5 mesiacov a cika, kaka dnu? Ale dufam, ze na jedno miesto, to by uz mala vediet. Ci hocikde po dome?
My mame 7 tyzdnove steniatko a to uz cika,kaka na jedno miesto. Je to vsak izbovy psik. Ale sama som prekvapena, ze take malicke a uz vie, kde ma chodit. A to ho mame doma iba 6dni.Ked sme ho doniesli, malo iba 6 tyzdnov.

darika

daj jej vonku nejaku hracku,s ktorou sa bude hrat,aby na chvilu zabudla.Ona si zvykne,len to trosku potrva.A s tym spinenim,to treba len trpezlivost.Niekedy bude cely den dobre,a niekedy sa ti vyspini.Je to ako s dietatom,ani to este nevie hned,kym ho nenaucis.Len ju netreba bit,ak sa to stane.Treba ju len pokarhat a povedat fuj,alebo si najdi nejaky vyraz,ktory budes pouzivat len vtedy,ked to urobi.Daj jej k tomu nufacik a pokarhat.Vtedy,ked ju pokarhas,ju chvilku nevsimaj,aby vedela,ze urobila zle a vtedy sa s nou nebudes hrat ani ju hladkat.To len chvilku.

havkyhav

s tym cikanim to robim presne takto, ale stane sa aj tak....chce to asi cas

ved prave, ze chceme,aby bola von,no zaroven je este mala a chceme,aby vedela, ze my sme tu, dnu, v dome, ze nie je sama...chceme, aby si na nas zvykla a mala k nam nejake puto...preto si myslim, ze keby bola sama cele dni na dvore uz od mala, asi by to nebolo dobre... nemozem sa na to pozerat,ako chud a bludi po dvore a caka ma....
ja som taka typicka maminak psikovska :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mam steniatko - Fórum - ZDRAVIE.sk