Mokvanie a svrbenie konecnika

Príspevok v téme: Mokvanie a svrbenie konecnika
vito11

zdravim vas vsetkych. chcel by som sa vas popytat ci by ste mi nevedeli pomoct s mojim problemom, v oblasti konecnika pocitujem neprijemne svrbenie ,mokvanie, alebo proste upotenie//zadku//, nasledkom tohto aj mierne krvacanie,no a pred neakym tyznom sa mi pri analnom otvore urobil neaky vred alebo co to je .....prosim poradte co je to ?????

Haus 2

Doplnenie:
7. Alergici na jód konzultujte použitie Betadínu so svojím lekárom.
V prípade jeho zamietavého stanoviska možno betadin rovnako účinne nahradiť prírodným produktom : propolisovou tinktúrou, ktorú poznajú všetci včelári. Možno si ju vyrobiť aj doma z propolisu od včelárov a čistej pálenky alebo špiritusu či alkoholu 60% z lekárne. Postačí 1 dcl a 5 dkg propolisového prášku. Propolisom nemusíte šetriť.
Propolis a alkohol zmiešať a 4 - 5 (až 6)dní potriasať aby sa rozpustil v liehu. On sa postupne usadzuje a čistí na tmavšiu hnedú tekutinu, ktorú možno zliať do novej fliaštičky a tak odstraniť usadeniny.
Je to tiež rovnako neškodné. Okrem toho, že zadok bude voniať ako včelí úľ za medovým plastom a voskom, nehrozí nič. O alergii na propolis som doteraz nikdy nepočul.

Haus 2

Poradím čo robím ja.
Mám/mal som to už asi 1 a pol roka. Najprv som nevedel čo s tým ale ak dávaš v škole dobrý pozor, tak prídeš na to, že treba dodržiavať čistotu. Tak som i ja prišiel na také riešenie, ktoré sa osvedčilo.
1. dobre umyť a osušiť.
2 dezinfekcia s dôrazom na miesto kde bol akýsi vriedok či vyrážka. Tú som si zodral nechtom, ale nedezinfikoval miesto. Veď na čo. Samo sa zahojí. Ale nezahojilo. A nastali problémy, ktoré skoro všetci zhodne popisujete. Okrem tých vtipálkoch o AIDS.
3. udržiavať v suchu.napr. trochou poskladaného toaletného papiera vloženého medzi polky... sedacielo svalu na danom mieste. To ak sme mimo domova - ako núdzové riešenie.
4. Najviac sa osvedčilo zľahka namočiť kúsok vaty roztokom Betadín za pár eur ho dostať voľne v lekárni v dvoch veľkostných baleniach. Je to na báze jódu, čo pripomína niekdajšiu jodovú tinktúru.
4.Takto opakovane potrieť okolie konečníka a namočený tampón z vaty ponechať na mieste vyrážky či čo to tam bolo/je teraz. Taký tampón možno ponechať aj pol dňa ba i viac. To nespôsobí nijakú ujmu. Vyrážku odporúčam surovo zodrať ak je v pokročilejšom stave. Okrem infekcie v nej niet nič dobrého a tak sa liek (dezinfekcia dostane priamo na infikované miesto, k tým potvoram bakteriam). Už o deň - dva je výrazné zlepšenie, ale netreba poľaviť, lebo sa to zvykne po čase vrátiť. Nebať sa pobehať s dezinfekciou aj trocha ďalej okolo, lebo bakterie sa schovavajú aj v ochlpení. V prípade žien aj trocha ďalej. A nehanbiť sa dámy dať to ošetriť svojmu partnerovi. On by to lepšie videl, kde ja to viac postihnuté miesto.
5. Poopraviť stravovanie. Najviac sa mi osvedčilo 2- 3 x do týždňa jesť kyslé mlieko (cmar, acidofílne, kefír, biely jogurt...) ale treba začať s tým opatrne, lebo naše trávenie už zabudlo na bifidus esencis - veľmi potrebnú kultúru v kyslom mlieku. Predídeme takto hnačke. Lyžica - dve na začiatok stačí do trávenia. Potom dávku postupne zvýšiť.
6. A to je všetko. Už len vydržať 2- 3 týždne ( to podľa doby neliečenia)a je po probléme. Pozor! po troch dňoch zlepšeného stavu je klamné a určite sa obnovia problémy.
Zdraviu zdar!

Bobx

Zdravim uz dlhsiu dobu ma svrbi v oblasti nad konecnikom mam to asi zapalene ale neviem co si na to mam davat casto aj pri velkej potrebe mam na toaletaku krv a vzdy z tej hornej casti zadku a ked napriklad sedim tak si musim najst spravnu polohu aby ma to nezacalo svrbiet alebo boliet zlata zila to asi nebude kedze to nie je na konecniku ale dalej. a este ked sa v lete potim tak to zacne zapachat neprijemne. Hygienu mam aj viac krat za den vlete aj 2-3 krat denne. Prosim ak mate niekto skusenosti s tymto poradte nieco na to. Dakujem

fifko789

No tak vám treba nestrkajte si sviečky do riti potom sú takéto následky predtým vám ich odporučujem sfúknuť

malakatka

Ahojte, môj priateľ má tento problém, bojujeme s tým už x rokov. Pomaly sa učí nechať ruky mimo konečníka. Bol aj u lekárov, predpisovali masten, obklady z byliniek. Ale nakoniec to vyriešil môj otec, zvelolekár, a napísal mu masť Beloderm. Je to fakt zázrak. Takmer úplne sa z toho dostal. Ak sa mu stav aj zhorší, vždy po nej siahne. Akurát, že sú to tuším kortikoidy, tak s tým treba opatrne. A hlavne je dôležitá hygiena, každodenná. Preto máme bidet. Treba si konečník umývať každý deň, čistou vodou. nič viac, nič menej. A vždy po veľkej potrebe :-)

majo64

to chce vypátrať príčinu problému, inak sa nikam nepohneš. Odporúčam liečenie cez vyššie ja, ja som ho skúsil iba raz na diaľku a zbavil som sa veľa problémov v jednom.

oski

Ahoj ja mám tiež problém s mokvaním,občasním svrbením a s tým vredom.Je to niečo vážne???bojím sa ísť k lekárovy

Anonymka1616

Ahojte!
prosím pomožte mi niekto,už asi rok ma svbí konečník...a to hlavne v noci.Veľmi sa bojím že sú to mrle, a hanbím sa a stým ísť k lekárovy...:(