Vyšetrenia pri predpisovaní HAK

Príspevok v téme: Vyšetrenia pri predpisovaní HAK
carasia

Ahojte,
Chela by som sa opýtať na vaše názory a skúseností s predpisovaním antikoncepcie na Slovensku.

Tento mesiac som totižto zmenila gynekológa s tým, že na prehliadke som bola ešte u starého v novembri, ale ten mi nebral krv. Teraz, keď som si dala po štyroch rokoch predpísať antikoncepciu, tak mi tento nový tvrdil, že krv mi netreba brat a neurobil mi ani žiadne iné vyšetrenia a bez všetkého mi ju predpísal. Nie je to divné?

Už som mala štyroch gynekológov, ale toto sa mi ešte nestalo, tí predchádzajúci mi brali krv raz až dvakrát ročne, keď som užívala tabletky. Ako som už písala, to bolo ale naposledy pred štyrmi rokmi, tak neviem, či sa niečo nezmenilo. V každom prípade si neviem vysvetliť, že keď ich bolo treba vtedy na tie isté preparáty ako predpisujú aj dnes, tak ako je možné, že už ih netreba? Aké máte skúsenosti vy?

aluska1

myslim si ze ta nevysetroval preto, lebo si mala preventivku v novembri
a kartu si urcite doniesla novemu gynekologovi takze podla zaznamu asi videl ze to nie je opat potrebne, ajtak prehliadka je preplacana len raz rocne

a podla mojich novych info sa uz zevraj krv nebere na pecenove testy, zevraj hak nema taky vplyv na pecen ako sa volakedy predpokladalo, teda pokym mala zena pred uzivanim zdravu pecen