Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chrbtica

Príspevok v téme: Chrbtica
rrenka007

Dobrý večer. Dnes som bola na MR. Prosím Vás o vysvetlenie nálezu. Ďakujem. Renáta
Nález:
Hyperlordóza L chrbtice.
Osteochondróza, vákuová degenerácia medzistav. platničky L5-S1. Zúžený medzistav. priestor L5-S1. Centrálna
hernia disku L5-S1 plošného difúzneho charakteru, s kontaktom na štruktúry dur. vaku a koreň, štruktúry L5-S1 bilat
mierneho stupňa.
Ostatné medzistav. štrbiny bez diskogénnej lezie.
Spinálny kanál normálnej šírky, nestenotizovaný, bez expanzie intradurálne, extradurálne, intramedulárne. Conus
medullaris, štruktúry filum terminale, caude equinae bez kompresie, bez ložiskových path. zmien. Telá stavcov bez
štrukturálnych path. zmien.
Spondylofyty ventrálnych okrajov tiel stavcov difúzne. Začínajúce známky spondylózy L chrbtice.
Záver:
Osteochondróza a vákuová degenerácia medzistav. platničky L5-S1. Mierna centrálna protrúzia platničky L5-S1
plošného, difúzneho charakteru, s kontaktom na štruktúry dur. vaku a koreň, štruktúry L5-S1 bilat, s možným
miernym tlakom na neuroštruktúry spin. kanála.
Začínajúce známky spondylózy L chrbtice.

cesnak

Ahojte,pár prispevkov som tu pisala,prešlo pár rokov a pišem znova.Som dvakrát po nezdarenej operacií cgrptice a som si veľa pretrpela a preto radim,ak nemusite nedajte sa rezať ,bolesť po operácií a môj stav je horší,som invalind,ale zatial ešte chodiaci

cesnak

rrenka,ja to riešim,,mám sice horší stav,,každy rok kupelnú liečbu a nie dovolenku..je to naročné na eurá..ale stabilizuje to stav...konkretne najlešie mi robia Trenčianské Teplice...a rehabilitaciu v sukromnom centre 2 krát do roka,,ver že to nevilieči ,ale pomôže...

cesnak

neviem odkial si,poradim ti docenta v Prešove,ordinuje v piatok je to docent šanta.Ja mám problémy,a už so nechodila na jednu nohu,jemmu vdačim že ešte chodim anebola som pod nožami,nerd tam posiela ludi ak nemusí..
ak by si niečo viac valentinka512@azet.sk

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chrbtica - Fórum - ZDRAVIE.sk