Ako uvarit cestoviny??:D

wonderbra

das vodu do hrnca, zovrie ti a az potom ju osolis! vsypes cestoviny a varis podla casu, co je napisany na obale, prip o 1-2 min. menej - al dente:)

AdamKrt

Zalezi, ake cestoviny robis. Ci DOMACE alebo KUPOVANE.

Pre domace, urobis cestoviny, recept si najdes. Zvacsa sa este aj susia. Hodis ich do vody /osolenej/ a ked vyplavaju hore, mozes ich zacat zberat. Dobre je vzdy ochutnat. Cestoviny sa zasadne nepremyvaju.

Pre kupovane - pozries si navod a podla toho uvaris. Ja robim tak, ze si pozriem navod a je tam trebars 8-10 minut. Dam varit cestoviny, ked sa zacne voda varit, vhodim cestoviny. Pockam, kym sa znovu zavari, stisim plamen a natiahnem si stopky o 2 minuty menej, ako pise navod. Takze povedzme v tomto pripade nastavim 6 minut. Potom prikryjem hrniec pokrievkou a vypnem. Pockam 3 minuty a mozem podavat. Rychlo precedim cestoviny, voda stecie. Hodim ich naspat do toho hrnca, ale uz ho dam na ine miesto, nie na sporak. Zatial si nakladam hlavne jedlo i omacku na taniere, cestivny sa zatial same paria od vody. No a nakladam na tanier... Takto su dobre na skus.

...

asko to mam uvarit. no dam varit vodu. osolim. ked zovrie dam rezance. a dalej co. kolko to varit
a ako???:O
dik za pomoc

ojka

asi som dostala chuť na cestoviny s nivovou omačkou (-:O
lost, ty by si všetko len odšťavoval :D ako to dopadlo s tymi čerešňami? zohnal si ich? (:

lost

Ne, ne, neeeeeeeeeeeeeee.

Zas som musel otvorit stranku s jedlom :(

Ja uz som vyzral vsetko, a mam taku lenivost, ze som si musel odstavit jablko, aby som "pil jedlo" (tekuta strava?), a teraz znova :D

Da sa odstavit kukurica? :)

vevericka

:) z tak jednoduchej veci diskusia na celu stranu:D
no navod by mal byt naobale. cas je v zavislosti od typu cestovin
podla talianskych kucharov sa olej do vody davat nema, az ked su uvararene a vybrane z vody..jemne pokvapkat..zdoraznujem slovo jemne:)