Vred na krcku maternice

Príspevok v téme: Vred na krcku maternice
janka392

Dobry den, na preventivnej prehliadke mi lekar nasiel vred na krcku maternice, ktory je dost velky a bolo by potrebne ho odstranit operacne, no kedze nemam este deti, tak mi povedal, ze najidealnejsim riesenim by bolo, keby som otehotnela co najskor, a po porode by sa vykon uskutocnil, pretoze keby mi to robili teraz, tak neskor v tehotenstve by nastali komplikacie ako napr. predcasny porod apod. Predpisal mi na prevenciu gel, aby som nechytila este aj infekciu. Mam sa prist ukazat o 4 mesiace. Chcem sa opytat, lebo pri lekarovi ma to nenapadlo, daju sa vredy takehoto typu zmrazit alebo vypalit? A vie mi niekto povedat, co by sa stalo, keby sa to jednoducho neriesilo? Vred by tam bol, pokial by som neotehotnela, skutocne nechcem ziadne zakroky tam dole, pokial nebudem mat aspon jedno babatko. Dakujem za odpoved

evellina

ahooj.....dakujem,jasne,ze sa ozvem ako to dopadlo,tiez dufam ze dobre a tiez budem pozitivne mysliet.....urcite sa ozvem,som rada,ze si mozem s niekym pokecat a neboooj dopadne ti to dobre....pa

janka392

No ja som doposial stale mala dobre vysledky aj cyto aj krv, tak dufam, ze to bude aj najdalej takto. Dokonca raz mi doktor povedal, ze mam ukazkove vysledky. Budem teda mysliet pozitivne :-D Lebo inac si tie zle vysledky privodim sama :-/ Musim este tyzden vydrzat a potom sa dozviem vysledok. A drzim ti palce, aby si mala vysledky v tom najlepsom poriadku a aby to malo v tom zahranici rychly postup. A mozes potom napisat ako si dopadla. Ked ma este napadnu nejake otazky, urcite napisem. Dik za odborne poradenstvo :-DD papa

evellina

tak ti drziiim prsty,aby si tie vysledky mala z citologie dobre...ja idem teraz v stredu na citoster (10.3.) a samozrejme aj ja mam strach,ale ja som teraz momentalne v zahranici a aj na citoster som objednana tu,takze mam trocha obavy,ani neviem aky je tu postup,ako dlho sa na vysledok caka a tak,ale jasne,ze sa na vsetko popytam a dufam,ze je to podobne ako u nas na slovensku.Ten moj vysledok CIN II-III,znamenal,aspon ked si dobre pamatam,ze to bola stredna az tazka displasia,to su vlastne tie zmeny na krcku.Ake som mala pred tym vysledky neviem,lebo nikdy mi to lekar nepovedal a nikdy ma ani neinformoval.Stale vravel,citologia je dobra,takze pridete o rok.A opakovalo sa to takto niekolko rokov,az vlastne naposledy som sa skoro zosypala v ambulancii,ked mi povedal,ze citologiu mam zlu a ked som sa ho opytala,co to znamena,ze ju mam zlu,tak mi dal do ruky taku brozurku s nazvom HPV a rakovina krcka maternice.No a to mi uz vsetko nebolo jedno.HPV-urcite si uz o tom pocula,su to virusy,ktore vlastne mozu sposobit rakovinu krcka maternice.A preto su dnes lekari taki dosledni a uz nezmrazuju a nevypaluju,lebo istejsie je odobrat maly koniozat a budu s istotou vediet o co sa jedna.Tak sa ozvi,ako ti ta citologia dopadla,budem na teba mysliet a ak mas este nejake otazky,tak ti rada poradim,ak budem vediet odpovedat....drzim prsteky...pa-pa

janka392

15.3 by mali byt vysledky z cytologie, tak sa ti potom ozvem. Dufam, ze budu v poriadku. A prve babatko by som chcela mat tak v 27., ale ked to tak zvazujem, dva roky, hore, dole :-D Aj lekar povedal, ze mam na prve babo idealny vek. A ano, mas pravdu, aj ja poznam kopec zien, ktore mali prve babatko po 30. a to boli same komplikacie. Nerada by som to chcela zazit.Velmi pekne Ti dakujem za podporu a urcite sa ozvem. Pekny zvysok dna, papa. A este som sa chcela opytat co znamena vysledok cytologie: CIN II-III?

evellina

Zabudla som ti podotknut o tu 30-tnicku,ked je v pozehnanom stave,tak to komplikovane tehotenstvo moze a nemusi byt,ale hlavne sa to jedna o prvorodicky.Viem to od mojej sestry,lebo ona niekedy pracovala na gynde pri porodoch,tak ona stale vravela ze najidealnejsi vek pre prvorodicku je v 25.....tak len tolko este k tomu prvemu odkazu........ale hlavne drzim prsteky,aby bola citologia v poriadku...tak pa a ozvi sa

evellina

ahooj...pravdaze citologia je velmi dolezita,ja mam uz dospeleho syna a vlastne vriedik na krcku maternice mi lekar nasiel hned po porode,ale nic mi s nim nerobil cele tie roky,pretoze som mala stale citologiu v poriadku.Ale ako som ti uz spominala,pred rokom a pol som musela ist na konizaciu,lebo vysledok citologie som mala CIN II-III.Takze podla mna,pekne si pockaj na vysledok citologie a az potom to zacni riesit.A podla mna na babatko mas idealny vek,ani vela-ani malo.Tiez ako 30-tnicka ostat tehotna nie je ziadna slava.Je tam viacero komplikacii a okrem toho,lekari castejsie zvazuju uz pri takom veku cisarsky rez.Hoci moja sestra ostala tehotna v 38-r. a teraz ma zlateho syna,ale pockaj si na tu cytologiu,mozno ju budes mat dobru a ani ti nebude potrebne robit konizaciu...A ak to bude vyzerat tak,ze sa tej konizacie nevyhnes,alebo ze sa jej v blizkej buducnosti nevyhnes,tak porieste babatko.Ved o com je zivot???..tak ti drzim prsteky....ozvi sa este pa

janka392

Este raz dakujem, pojdem postudovat co sa tu o tej konizacii pise. Ja som tiez strasny bojko a hlavne dost stresujem. A ked vidim biely plast, tak stres a panika :-D Cakam este na vysledky cytologie, myslis, ze by ten vred mohol nejako ovplyvnit vysledky? Mam 25 r. a stvorrocny vztah, tak mozno s priatelom poriesime v najblizsej dobe aj to babatko :-D To by asi bolo najlepsie, i ked podmienky na to niesu este idealne. No uvidim ako sa to vyvinie.

evellina

Ahooj....no vidis,tak som dobre predpokladala,ze by to mala byt konizacia.Vies to vypalovanie alebo zmrazovanie uz sa nie velmi robi,kvoli tomu,ze to nie je take bezpecne.Lepsie je,ak to miesto s vriedkom vyberu von a bez problemov to tkanivo pozru a tou histologiou sa hlavne zisti o co sa jedna.Ja som prezivala tiez hrozny strach,vies ja som taky obrovsky bojko,strasne sa bojim lekarov,ale zvladla som to,lebo naozaj to nie je nic strasne.Strasne vela dievcat a zien na to chodi.Ak budes mat cas,tak si pozri temu na tejto stranke s nazvom KONIZACIA.Ano ja som ju mala robenu uz po jednom dietati,ale kamoska je tiez po konizacii a teraz sa jej narodilo babatko.Ale uz je tam riziko,ze to tehotenstvo bude rizikove kvoli krcku,asi sa uz tak neuzatvara pri tehotenstve ,ked je urobena konizacia.Tak ci tak drzim ti prsty.Nezabudni si vyhladat temu konizacia,tam sa dozvies vsetko-detailne....tak sa drz