Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Reklamacia, obchodna inspekcia

Príspevok v téme: Reklamacia, obchodna inspekcia
kickaTT

Ahojte,

potrebovala by som poradit ako postupovat pri reklamacii na kt. nemienim pristupit a ako pokracovat dalej ako ju posunut na obchodnu inspekciu.

V januari som si kupila cizmy v predajni GEOX v AUPARKU vysli kolem 200 eur, zacala som ich nosit, riadne som ich osetrila, po 3 tyzdnoch nosenia jedna zacala premokat a znicila sa tam koza...

Vcera som si bola pre reklamaciu ZEVRAJ SOM SI ICH ZNICILA SAMA LEBO SOM ICH NATIERALA NIECIM CIM NEMAM -co je hlupost, okrem toho druha cizma bola uplne v poriadku ked som jej povedala ze teda nech mi vysvetli ze preco je jedna cizma v poriadku a druha znicena povedala ze SOM SI NATIERALA LEN JEDNU,primitivne argumenty ze?

Povedala som ze na reklamaciu nepristupim a ze ich dam na obchodnu inspekciu.

AKO DALEJ POSTUPOVAT? PROSIM PORADTE SOM ZUFALA...AKO SA MOZU TAKTO CHOVAT K ZAKAZNIKOM?

capucinko198

Ahojte, takze ja sa ozyvam ako som dopadla. Reklamaciu mi neuznali - dosli o nie jedneho zakaznika. Ich problem, na trhu je dost siroka konkurencia. :)

jajka001_

baby , prave preto, ze ta ista predavacka, treba sa na nu stazovat. na nu konkretne a jej pristup. narobit tam vietor. pohrozit kontrolou.

AdamKrt

Myslim, ze este existuje par metod, ktore sa daju pouzit pri reklamacii...

a/ obchodnik je ustretovejsi, ked ste staly zakaznik. Da sa hrat na to, ze tam clovek castejsie chodieva si kupovat i jeho rodina. Ale asi budete musiet ich od toho odhovorit.... Ci v ocakavani, ze si kupite este nieco ine, sa reklamacia vybavuje ovela lahsie....

b/ raz sa mi zdalo, ze som bol v predajni masa. Predavacka predavala salamu a ja som sa dival uprene na vahu. Zrazu sa zacala divne spravat. Mal som taku modru bundu platenu, na jednom ramene maly znak. Asi si myslela, ze som policajt, alebo zo SOIky, pretoze som stal vedla druheho rodinneho prislusnika a pozoroval, ako naklada. Neviem, ci neuctovala aj menej :)

Z toho vyplyva, ze kontrola ich vie dobre znervoznit. Vedel by som si predstavit situaciu, ze dojde muz, alebo zena do predajne a zacnu hladat nedostatky. Opytaju sa predavacky, kde maju reklamacny poriadok, pripadne hodia pripomienku, ze ho nevidia a ma byt na ociach. Este si budu nieco zapisovat do notesa kazdu chvilku... Este otazka, kde je hasiaci pristroj. Pripadne nieco okato vyfotia... Do toho dojde zakaznik, ktory ide nieco reklamovat a oni si stanu 2 metre dalej a zanu nahravat na diktafon, alebo fotakom mierit na predavacku a nahravat video. Nic, bez slova. Ked sa ich niekto opyta, tak len povedia, ze kontroluju predajnu. Nic viac. Ako predajca, alebo majitel by som riadne znervoznel a urcite vybavoval vsetko excelentne... :-)))

Capucinko1982

Ahojte - predajna ta ista ako pisala KickaTT :) a predpokladam, ze ta ista predavacka, kedze podobnu skusenost ma aj kolegyna a taktiez jej znama. Ofucana a arogantna a premudrela pani predavacka. Zial premudrela tak, ze mi ako zakon o ochrane spotrebitela hovori, mala predostriet moznosti a moje prava a zaroven ukazat ich reklamacny poriadok, ktory by v predajni mal byt na jasne viditelnom mieste.

lost

no tak ak by ten majitel platil holohlavca, tak to by uz bolo ine..
a myslim ze v tom auparku aj dost mozne :D

potom su dve moznosti:
- vycuvat.. (rozumnesjie)
- prispiet mu na parochnu
- poslat majitelovi kokteil ( ehm :) )

a za to ohovaranie.. no to uz asi zalezi od dobreho pravnika, ale potom by som to nevahal zmedializovat..

proste ak je pravda na mojej strane, tak by sa malo ludi "odvazilo" ist "proti" mne, ale zase to je dost individualne bohuzial :/
(vzhladom na to ze sa nudim, raz si vybijam energiu na ludoch co sklbu inych)

lost

AdamKrt,
Otravovat som myslel jedine v dobrom, nikdy nie dat im dovod ma vyhodit, proste tak extremne arogantne, az "smiesne" - pokazde tam prist s uplne rovnakym tonom hlasu, ako keby som tam po prvy krat, tj. aby si pomysleli ze mi uz totalne preskocilo.
Skor moja pointa bola v tom, ze ak je to tovar za 200 eur, tak "kto z koho" koho cas je vzacnejsi ako tych 200 eur a kolko casu to je...
Pre toho majitela bude jednoduchsie ma umlcat vyhovenim (nech som akykolvek skrob, pokial mam malu kalkulacku v hlave, vyjde mi ze ak niekomu dam nieco a necha ma uz na pokoji = vyhodne pre mna) :) ale zase toto nie je pravidlo..

A to iste by som aplikoval na tu SOI a podobne, proste cakal kym sa prelomi.. Take zazalovanie by som asi neurobil, lebo u nas su sudy take ake su.. No nemusi sa prelomit vobec, ale kto neskusi...... :) :)

napr: sice je to malicky priklad, ale takto buzerujem orange a tmobile, kedze mam od oboch internet, ktory nie je super, stale im napisem email, ked mam vypadok, vysledok? zlavy z mesacneho pausalu ;)
asi pochopili ze ich cas je vzacnejsi ako mi stale odpisovat, hoci len copy paste odpovede, alebo neviem co ich k tomu donutilo (v podstate by to urobit ani nemuseli, ak by naozaj nechceli, cez internet nevidia moje modre oci, takze pre ne by to byt aj tak nemohlo, takz neivem preco to bolo..)
v orange som postupoval tak, ze som su spravil vzorovu reklamaciu, a tam len doplnoval informacie, tolko papierov co mi doslo (az kym k nej pristupili) by som mohol zaniest do zberu papiera, alebo dat brachovi, vyhral by nejaky kolacik :D
ale skor stavim na to ze cim viac pokusov, tym vyssia sanca na uspech :)
(ak sa sam seba neokratim o cas)

ale napriklad osobne neznasam nieco reklamovat.. proste dohadovat az hadat sa s niekym o par eur.. a hlavne ak je pravda taka 50:50 cize tazko povedat kto ma pravdu, no aj ked je pravda 100% na mojej strane, niekedy nemam chut niekommu vysvetlovat ze to co ma medzi ocami sa vola nos.. ale ak je tam chut, tak si to vychutnavam :D

AdamKrt

lost:

ano, otravovat ich a moze to zabrat. Alebo zavolaju ochranku, urobis vytrznost, zadrzia Ta a zavolaju policiu, ze tu robis vytrznosti, alebo podaju trestne oznamenie za ohovaranie. Lepsie je to vzdy vybavit po dobrom, nez sekat ramena. Naviac nemozes vediet, ze nejaky majitel nezaplati nejakemu holohlavcovi, aby Ti to nedosiel vysvetlit rucne, strucne. Ty majitela ani neuvidis, lebo sa tam neukaze.

AdamKrt

lost:

silne slova. Moze sa stat, ze majitel sa na Teba uplne vykasle. Alebo Ti zdvihne telefon, povie, ze na to nemas narok, reklamacia sa neuznava. SOIka na neho nemoze, lebo je to na dokazovani. Oni budu mat nejakeho znalca, com im potvrdi, ze si to nejak znicil a maju reklamacny poriadok v ktorom je, ako sa mas o vyrobok starat, alebo cim nesmie prist do styku...

Napr. ze sa jedna o vychadzkovu obuv, ze sa moze pouzivat iba od-do teploty, nie vo vlhkom prostredi, atd atd... Pokial to je takto v zarucnom liste popisane, nemozes mu nic.

Odporuci Ti maximalne, ze ak si myslis opak, mozes ho zazalovat a je ozaj otazne, ako dopadne sud, aby si nakoniec este sam neznasal jeho trovy.

Najlepsie je kupovat v nejakom overenom obchode a na takychto predajcov/firmy, sa vykaslat... Ak to maju dobre premyslene a pravne podchytene, tazko sa k niecomu dopracovat.

lost

A ak by som mal cas, tak by som tam isiel kazdu hodinu, kazdych 15 minut, pokazde ak niekto nakupuje u nich topanky, a jasne hlasne by som rozpraval ze "aha, takze vy nie ste ochotny uznat reklamaciu nekvalitnych topanok, co som U VAS zakupil?"
a potom by som sa pozrel na zakaznika co si kupuje / plati a porpial im "vela stastia" ..
tipujem ze dlho by ti nedovolili kazit ich "biznis" a vyhodit ta asi nemozu :) ved ty len reklamujes :D

na drzeho treba pouzit rovnaku zbrat, drzost..

ale na to treba mat zaludok..

lost

Capucinko1982,

ja by som na tvojom mieste pekne poprosil ze "zavolajte mi VASHO sefa".
trval by som na tom.. a trval by som na tom pokial by mi nevyhovela, i ked netusim ci mi vyhoviet musi, ak by nevyhovela, opytal by som sa na jej meno, respektive zapamtal z jej menovky, alebo kao vyzera..
opisal by som si cislo na majitela - niekde to tam predsa musi byt, na tom skle vo vyklade, alebo na internete.
a pekne by som mu vysvetlil, ze ziadam reklamovat tento a henten produt.
NIKDY by som s tym neskoncil, aj keby to malo trva jeden-dva roky, uz len z principu..

nebolo by odveci sem napisat aky to bol obchod, aby som vedek kde NEMAM nakupovat :D
(ale neviem ci to nie je podla pravidiel fora / obchodneho zakona), ale mozes to napisat metafore :) to by nemal byt problem snad..

ja by som na tvojom mieste urobil aj to, ze by som sa so SIO dohodol na fingovanej reklamacii, za takyto postup si to jednoducho zasluzia, kolko ludi ako ty uz odbili ? kolko na tomto okradli SVOJICH zakaznikov ? jednoznacne by som ich potopil tak brutalne ako je to len mozne ;)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Reklamacia, obchodna inspekcia - Fórum - ZDRAVIE.sk