Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chronická nádcha

Príspevok v téme: Chronická nádcha
JanetMatel

priatel ma už niekoľko rokov chronickú nádchu. Nevie čo má robiť, keďže bol na všetkých rôznych vyšetreniach.
Alergiu nemá, jedine na kvapky. Lekárka mu poradila horské slnko a more.
Zistili mu akurát Septnu nosa, teda prepasku ma zlomenú.
Upchatie nosa sa mu strieda.
Škodí mu suchý vzduch a prach.
Našla som niečo ako laser. Je to však len v Českej republike a v Nemecku. Tam sa to tak dá liečiť.Vraj
Prosím vás, neviete ako by sa to ešte mohlo dať liečiť? čím?nejaké zákroky alebo ja už neviem čo. Všetko možné som hľadala a stále je to len o kvapkách a alergiách.
Ďakujem za rady.

ZOJICA

Dobrý deň.
Píšem, lebo som už zúfala a prosím o radu.
Vždy v noci mám upchatú tú nosovú dierku na ktorej strane ležím, keď sa obrátim, tekutina v nose takým praskaním sa preleje do druhej nosovej dierky. V lete sa to ešte dá, ale teraz v zime je to strašné. Každý rok sa to začne po chorobe, keď som nachladena a mám upchatý nos.
Začnem kvapkami ako tak sa vyliečim a potom nastáva obdobie veľmi zimného nosa až ľadový, ten nos je zimný celý, ale hlavne medzi očami. V teple zasa mám to okolie oči a čela také ako keby stuhnuté, strpnuté neviem to identifikovať. Bola som pri lekárke, že mám chronickú nádchu a teraz by som mala absolvovať ešte alergologické vyšetrenie. Užívam kvapky Nasonex od ORL. Potrebovala by som poradiť kto má s tým skúsenosti. Kvapky ktoré užívam zatiaľ nezaberajú, užívam ich 2 týždne. Trápi ma najviac ten zimný a veľmi zimný nos.

RNG

Viac na nakazy hornych dychacich ciest a preco na ne nie su casto atb odpoved najdete zez Google.sk pod rng, infekcie.Rozni lekari tam spominaju, preco atb ustne brane nie je na tie infekcia casto ucinne, lebo sa jedna o l-formy, biofilmy, kvasne a hnilobne infekcie, na co su atb nie navrhnute. Ani na virusy, ktore tak isto tam mozu prispievat.
Naviac atb znici probioticku crevnu floru, tj oslabi velmi znacne nasu obranyschopnost.

RNG

Nadcha tj vylucovanie hlienov je vzdy prtio niecomu, ci su to rozne alergeny, alebo mikroby.
Na vzdusnu alergiu pomaha brat quercitin a rozne enzymy, najma proteopyticke/bielkovinne, ako serrapeptaza, bromelain a podobne.
Na infekcie v nose ich tam treba vybit kvapkami antimikrobialnych latok do nosa. Mikroby v prinosnych dutinach sa mozu zdrzovat aj roky, a odtial sa z hlienami dostavaju na mandle, do hrdla, priedusie a pluc a dokonca cez Eustachovu trubicu aj do vnutorneho ucha.Na to nepomoze nic ustne brane dostatocne, treba pouzit antimikrobialne kvapky do nosa, tj napr koloidnu striebornu vodu alebo roztok originalneho horkeho citricidalu.
Ciastocne mozu pomoct aj NAC a carvacrol z oreganoveho oleja, hoci tieto sa beru ustne.Ale NAC sa vylucuje aj do hlienov a oreganovy olej je prchavy, takze sa vylucuje cez sliznice aj do roznych telesnych dutin, v ktorych nie je prudenie krvi.

pepula

Dobrý deň, mám 13 rokov a stále nádchu. No, v decembri 2012 som bola chorá mala som zapálené hrdlo,nádchu brala som aj antibiotiká. Už pred tou chorobu som zvykla posmrkávať ale odkedy mi prešla sa to so mnou ťahá. Po tej decembrovej chorobe ma už dva krát bolelo hrdlo-raz len tak škrabalo zo soplov 2 dni, ale teraz 2 týždne dozadu ma zase riadne bolelo ale nemusela som mať antibiotiká.Stále mám nádchu,musím byť všade vyzbrojená kapesníkmi skúšala som aj Muconasal Plus,Olynth,Nasivin,Quix,Mar,Aliamare,Sterimár,Sanorin emluziu najviac mi asi pomohol ten Sanorin a Muconasal. Bola som u ORL robil mi výtery z nosa-vyšli negatívne,mala som zdurenú sliznicu dal mi Clarinase,celkom mi to nachvílu zabralo. Pomedzi to som užívala aj Sinupret ten mi nezabral, užívam Coryzalliu,užívam tabletky z hlivy ustricovej na imunitu a pijem lipový,ginko a zázvorový čaj. Dokonca sa mi zdá že sa mi prihoršilo, už som dlhú dobu nemala ráno po zobudení plný nos ale neska zase... Cítim že mám plný nos ale keď sa snažím fúkať nič mi z neho nejde. Okrem toho mávam studené ruky a niekedy aj nohy,keď si niekedy chytím sval tak ma zabolí najmä na stehnách a dole naboku nôh. Poslednú dobu má štípavajú oči a mám ich také takpovediac suché. Už mám z toho všetkého nervyyy, čo mi asi tak moože byť ? Mám asi nejakú alergiu alebo oslabenú imunitu ? Ďakujem za každú normálnu odpoveď :).

Misselka 212

poradte mi mam chronicku nadchu kazde rano kicham ale trva to tak hodinku.a potom sa to zastavi ale je to kazde den a kazde rano.poradte mi nejaky liek. dakujem cakam na vasu odpoved.

zuzic

no tak to ti neviem poradit..raz na jednu raz na druhu to bude tou prepazkou ale nejde mi do hlavy ze sa to neda operovat..boli ste u viacerych lekarov? ten liek si zapisem vdaka. nie mne nevedia najst ziadnu dianozu a teda ani nevedia co by pomohlo odporucaju akurat tu sol ale to nepomaha.

JanetMatel

neužíva nič, má len kvapky do nosa a to s obsahom soli. Je jedno aké len nech obsahujú soľ. Inak nič. Nedávno som mu kúpila lieky CORYZALIA je to na chronickú nádchu, tvrdí že mu to pomáha istým spôsobom.Tak skús.
S tou prepazkou sa vraj neda robiť nič.
- a ano, raz nemôže dýchať na jednu stranu a inokedy na druhú
-tebe lekári(resp. niekto iný)neporadili nič?

mjanik
-nie sú potrebné najskôr nejaké vyšetrenia pľúc? musí ísť rovno k akupunkturistovi?

mjanik

pri nádche najskôr treba preliečiť pľúca-vyhľadaj akupunktúru,dobrý akupunkturista si s tým musí poradiť

zuzic

ahoj celkom ti rozumiem ja mam presne to iste teda ze nemozem vobec dychat a som tiez po mnohych vysetreniach. uziva nieco? co hovoria na tu prepazku lekari, nechcu to riesit? ako myslis ze sa mu strieda? raz na jednu a az na druhu stranu?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Chronická nádcha - Fórum - ZDRAVIE.sk