Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prechod na invalidný dôchodok a odstupné.

Príspevok v téme: Prechod na invalidný dôchodok a odstupné.
lukacka

Chcela by som vás poprosiť o radu za svoju mamu. Je po ťažkom infarkte, momentálne si po roku PN vybavuje invalidný dôchodok.Problém je v tom,že ona chce nastúpiť do školy,kde učí, doktor jej to však zakázal a v škole sa boja ju zo zdravot.problémov zobrať. Výpoved jej dať nechcú,aby jej nemuseli dať odstupné a ona z toho istého dôvodu-aby oň neprišla,ju dať tiež nechce.Nevieme ako to riešiť.Ked jej priznajú invalidný,tak jej asi doktor ukončí PN,ktorú už aj tak moment.nemá platenú,čím potom vlastne môže nastúpiť do práce,ale tam ju nechcú. Myslím,že by prácu v škole aj tak nezvládala,ale nedá si to vyhovoriť. Poraďte ako sa dá dostať k odstupnému v tomto prípade ak je to právne vôbec možné,resp.aké má možnosti v tomto prípade.ďakujem za každý príspevok

rombin

hcem sa opytat caka ma operacia platnicky a som dlhodobo PN mam len 33r momentalne nezamestnany a chcem poziadat o polovicny dochodok ma niekto skusenost po operacii platnicky teda ci je narok na to a tak lebo aj tak nepoberam ziadne peniaze a aspon nieco by sa zislo a potom aj ked chcem ist pracovat uz nebudem moct tak naplno predsa len zdravie je prednejsie

datelinka

pri prvom odchode do dôchodku (starobného či invalidného) vypláca zamestnávateľ tzv. odchodné, ktoré je vo výške najmenej v sume
jeho priemerného mesačného zárobku.

lukacka

Môžem poprosiť aj zákon? podľa ktorého to tak je? lebo sú predsa aj dôchodcovia, ktorí idú do normálneho dôchodku a pracujú ďalej, kým nerozviažu pracovno-právny pomer. Veď tým,že nastúpi resp.jej uznajú invalid.dôchodok, to ešte neznamená, že ho bude mať vo výške nad 70%, teda že by mala radšej "sedieť doma"....

mate59

Ak dostane invalidný dôchodok,odíde do neho bez nároku na akékolvek odstupné a zamestnávateľ s ňou ukončí prac. pomer z dôvodu odchodu do ID.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prechod na invalidný dôchodok a odstupné. - Fórum - ZDRAVIE.sk