Existuje niekto taký?

Príspevok v téme: Existuje niekto taký?
romantička

Asi každý dospelý človek v určitom veku už netúži len po pár nahodných flirtoch, ale chce niečo viac chce niekoho s kým môže byť sám sebou, niekoho s kým bude hore celú noc a budú spolu piť teplé kakao a rozprávať sa.
No akosi mám pocit, že v dnešnej dobe je čím ďalej tým ťažšie nájsť niekoho koho som si vysnívala ja.
Je to asi smiešne, ale aj keď som to v sebe akokoľvek popierala a snažila sa pozerať na vzťahy realisticky nejde to. Akoby všetci chalani čo sú okolo mňa boli rovnakí. Alkohol, diskotéky, žiadne váženie si ženy, žiaden šarm, žiadne dobrodružstvo, vášeň a najmä romantika.
Asi som jedna z mála, ktorá tak veľmi potrebuje romantiku, ale ja bez nej neviem žiť.
No ešte som nestretla muža, ktorý by bol natoľko romantický, aby mi to vyhovovalo. Jasné na prvom, druhom rande sa každý snaží ukázať z lepšej stránky a ešte aj po 3-4 mesiacoch ho baví hrať sa na romantika, ale potom to akoby zázrakom zmizne.
Prečo neexistujú muži, ktorí Vám večer zaklopú na dvere a unesú si Vás autom niekam na veľkú lúku, zapália sviečky, otvoria víno a celú noc ste tam len Vy dvaja. Prečo neexistuje muž, ktorý Vám nechá pred dverami ružu s pozvaním na večeru, ktorý sa nehanbí na ulici Vás vziať do náručia a povedať Vám ako veľmi Vás miluje, ktorý pri Vás stojí vždy viac ako pri svojich kamarátoch, ktorý sa nehanbí za svoje slzy a netvári sa,že je ten najtvrdší muž na celom svete, ktorý Vás pobozká do vlasov a leží pri Vás celú noc bez toho, aby to skončilo milovaním, ktorý Vás vždy rozosmeje, uteší, váži si Vás ako ženu, je k Vám nežný, citlivý a pozorný? A ktomu všetkému je to ešte sexi, vždy upravený, voňavý muž ktorý k Vám nepríde s neumytými vlasmi, neoholený a s boxerkami, ktoré mal na sebe včera.
Nie som pubertálne dievča, ktoré si niečo vysnívalo, mám 23 a čím ďalej tým viac prestávam veriť na takýchto mužov.
Stretla už niektorá z Vás takého a milí muži sú medz Vami takýto, ktorých to všetko staranie sa o seba a romantika neprestane baviť po 5 mesiacoch chodenia s priateľkou?

Lily.

Pretoze mi pride kratkozrake, ked clovek na zaklade svojich skusenosti degraduje zvysok ludskych bytosti a seba postavi na piedestal. Nepaci sa mi, ked niekto o byvalych alebo sucastnych hovori v zmysle, ze len on dal do vztahu vsetko a ten druhy nic. Pride mi to nevyvazene a bez empatie voci druhej polovicke. Mna nezaujima aka si, bud si akou chces, len to tak celkovo vnimam. Ja viem, ze je to tvojim sklamanim, ale pytala si sa PRECO a myslim, ze tu uz iste odpovede na to, co si sa pytala odozneli. Mozno si to PRECO vediet ani nechcela a bolo to len dalsou sucastou prezentacie tvojej "dokonalej" osoby. No to je uz tvoja vec, ci si sa chcela dozvediet kde sa stala chyba a ci to vobec chyba je, ak clovek nema stastie na muza podla svojich predstav. Najprv to cele vybicujes do extremu /bud-alebo/ a potom pendlujes medzi /stacilo by-iba/. To mi na tom dost smrdelo po cely cas od zalozenia temy.

romanticka

Keby ste ma poznali,vedeli by ste o co ide.
Nemam potrebu sa tu obhajovat,protirecim si?To asi nie,viem co mozem ponuknut a co som ponukala a co som za to mala.
Bola som spokojna s tym co som mala a mala som pocit,ze to tak ma byt,ale nie,nemozeme sa predsa uspokojit s tym,ze mi budeme partnera milovat,starat sa o neho,on bude hovorit ako velmi Vas miluje a pritom sa sprava uplne inak.
Kazdy si zasluzi takeho partnera akym je on sam.Preco by mal muz trpiet pri nejakej zlatokopke?A preco by mala zena trpiet pri muzovi,ktory nevie co je galantnost?
Co ma byt,ze chcem romantiku?Som preto zla,hlupa,naivna,chcem vec na romantiku,ukajam si svoje ego?
Nie som ani jedno z toho,je mi jedno co si o mne myslite a ako to vsetko vyznieva.Nie som nevzdelana,skareda,drza ani preafektovana barbinka,ktora tuzi po muzovi s tucnym kontom.
Naozaj ma prekvapuje ako Vas vie rozculit,ze niekto nechce len relany zivot,ale potrebuje v nom trosku viac.
Chcem s priatelom cestovat,prezivat s nim zivot,na ktory nikdy nezabudnem,krasne veceri pri svieckach a uz som hned zla,hladam vec na ukajanie si svojho ega.Mila neznama bolo to dost krute povedat to o niekom koho nepoznas a nevies ako si vazi svoju rodinu,priatelov,partnera a co pre nu znamena laska,dovera,uprimnost....
Naozaj ma mrzi,ze je tak malicko ludi,ktori ma chapu.

Lily.

Nechutne je to, ze si z cloveka urobit vec na ukojenie svojho Ega. Nevidim v tom ziadny rozdiel od niektorych muzov, ktori si zo zien urobili objekty na sex. Ten isty pripad len v zenskom prevedeni. Vec na uspokojenie sexualnych potrieb a vec na uspokojenie romantickych potrieb. Ziaden cit, ziadna ludskost a spontannost, len naplanovana VEC na sex ci VEC na romantiku, to je na tom asi to najnechutnejsie, co tu z toho, o com pises, citit. To, co pises o nejakej vzajomnosti, to sa v tom celom celkom straca, ide len o teba, nikoho ineho. Mozno sa nevies len spravne vyjadrit, ked si stale protirecis, no skor potrebujes uakesi utvrdenie v tom, co pises. Odporujes si, pises, upravujes podla svojho scenara, ak v tom ktosi vidi viac, nez si schopna pripustit si.

poipoi

Prepac, romanticka, ale ja si tiez myslim, ze tvoje naroky su prehnane. Ja sama som tiez romanticka a hladam romantika a tiez sa bojim, ze takeho nenajdem a mnohe moje predstavy o NOM su podobne ako tvoje, ale uvedomujem si, ze je to prehnane. Nevravim, ze vsetko, je prehnane, skor si myslim, ze je toho privela, co ziadas, aby robil a ovladal. Ktosi tu uz napisal, ze predsa nemozes mat zoznam toho, aky ma byt a odskrtavat si jednotlive kolonky, to sa neda. Romantika je o niecom inom. Je to o tom, ze ho mas rada aj s jeho chybami, ze ho lubis kazdy den rovnako aj ked ste spolu uz 20 rokov a vies, ze aj o dalsich 20 rokov ho budes mat rovnako rada. Ze ho mas rada, aj ked je mozno prave mrzuty, aj ked ti dnes nepomohol a mozno sa s tebou pohadal...

Pises len o tom, preco neexistuje muz, ktory by bol taky a taky a robil to a to a si presvedcena, ze ty si taka a taka. Ja sa pytam ci existuje muz, ktoreho budem moct lubit tak ako nikoho ineho. A je niekto kto by mohol takto lubit mna? Akoby ta vobec nezaujimali jeho predstavy o "dokonalom dievcati"...

millli

Mna, to bolo este davnejsie, ked ma este muzi chceli, chcel muz hudobnik. Ja som ho vsak odmietla, lebo hoci bol romanticky, zabavny a spieval mi pesnicky, ked sme boli spolu, v domacnosti bol absolutne nepouzitelny, problem vymenit ziarovku, problem nieco zohriat pod zub (nie rovno varenie), potom som si predstavila jeho caste odchody na koncerty a mnozstvo fanusiciek a teraz, ked muza, tak praktickeho, na koho sa da spolahnut a bude oporou, kazdodenne nosenie kvetov a romantika nemusia byt.

AdamKrt

romanticka:

aha, takze Ty nie si zlatokopka, co chce chlapa, co ma auto. Auto je bezne ? Naozaj ? Kolko je na Slovensku obyvatelov a kolko je aut ? Asi je viac ludi, nez aut a to podstatne. A nerataj firemne auta...

Sam napr. nevlastnim auto a dlho som nemal ani firemne. Teraz mam firemne /ale mam aj moznost si pozicat ine/, ale tiez ma to rozculovaluje pri predstave, ked si niekto povie, ze dojdi, odvez, pricestuj atd. Auto vobec neni samozrejmost. Mas Ty auto ? Platis si benzin, opravy, poistky atd ?

Toto ma tiez rozculovalo/rozculuje na priatelke, ze to berie ako uplnu samozrejmost. To maju niektore zeny tak lenive pozadie, ze im robi problem zdvihnut sa a pouzit nohy ?
---------------------
Mne pripadas, akoby Ti bolo o 10 rokov menej, alebo si si z nas robila svandu s tou romantikou....A pre informaciu, ked si sa pytala, tento rok budem mat Kristov vek, tak hadaj :-) Mimochodom, priatelku tak milujem, ze jej kazdy den, aj niekolkokrat denne uz vyznavam lasku uz asi rok. Nemam vsak z toho ten dojem, ze by to prospievalo. Jej sa to iste paci, ale mam pocit, ze ona si je mnou moc ista a potom nastupuje z jej strany niekedy egoisticke spravanie sa.

I ked ju zahrnam romantikou hodne, ona by tiez chcela este viac a viac. Pritom ja chcem mysliet na rodinu, ale ona si to chce vychutnavat. Kym si to vsak ona vychutnava, ja to beriem, len ako prechodnu stanicu k partnerskemu zvazku, pretoze robit nieco take nonstop je proste saskaren. Ked chlap povie raz, ze miluje, tak miluje. Ak je chlap, vie drzat slovo. Viem, ze sa to dobre pocuva, komu nie, ale mam dojem, ze z toho si niektore zeny potom o sebe viac a viac namyslaju, ked to pocuju moc casto.

Moja prateta bola tiez obrovska romanticka. Cely zivot verila v takuto obrovsku lasku, cakala asi romantika, odmietala napadnikov. Nikdy sa nevydala. Zomrela sama, opustena v starobinci. Smutny koniec...

romanticka: vies, teraz si mlada, hudies si svoje. Ale o 10, 20 rokov zrazu zistis, ze Ti visia prsia, pribrala si 30 kg, mas vacky pod ocami a keby si aj nasla takeho muza, tak si o Teba neoprie ani bicykel. Nakoniec budes rada, ak budes mat vobec nejakeho. Potom Ti nebude vadit, ze neni romanticky. Budes rada, ak bude dobry, slusny a nebude Ta mlatit.

Ludia sa Ti iba snazia vyhovorit ten prehnanny romantizmus, naliat Ti par kvapiek rozumu... :) Tak sa nehnevaj za trochu uprimnosti :)

Lily.

Len sa skryvas za ruskom domnelej romantiky. Je to ako ked navonavkujes kravin exluzivnou vonou, no to pachnutie neprekryjes.

Lily.

Jaj ci som rada, ze niesom muz a nemusim splnat take nezmyselne kriteria dnesnych zien. Si kopia dnesnych cim dalej narocnejsich zien, ktore si nevedia vazit jednoduchost muzov. Samy luxus, same vyznania, same pozy a gesta. Proste grc, pokrytectvo, po uprimnosti ani stopy, same nasilie a vyhrazky. Viem, dnesna doba je v tomto jak na beziacom pase a naroky sa stupnuju. Taki ludia by ani nemali mat deti, bo ich budu neskurocne nicit. "Spravaj sa tak, lebo tak sa patri, bud taka ci taky, posluchaj a blablabla." Houby,a potom sa ludia divia ze maju depky, ked ich vychovavali tak plytki a slepi ludia. Si prototyp dnesnej doby, kde ludia ocakavaju, ze ini s nimi budu zaobchadzat vynimocne, pricom si sami nevidia za spicku svojho nosa. Len kde si ostala ty...su len ty a tvoje naroky. Nech uz to napies akokolvek honosne, vzdy z toho vyjde to iste. Pokym si nebudes vazit seba, neuveris, ze si aj teba niekto vazi, nech by robil cokolvek a akokolvej romanticky.

romanticka

Vztahy nie su komplikovanejsie,kompikujeme si to my ludia medzi sebou.
A riesit ine vaci,ved ano,patri to k zivotu ale tak sito by mala romantika patrit do zivota ludi.
Ja viem su ludia,ktori to vobec nepotrebuju,dokonca sa im to zda trapne,tak som asi nejaka divna,no co uz so mnou.