Mastná pleť....aký make-up??

Príspevok v téme: Mastná pleť....aký make-up??
Anastacia

Ahojte. Prosím vedeli by ste mi poradiť nejaký dobrý make-up na mastnú pleť?? Hlavne, aby kryl a vydržal dlho na tvári.
Skúšala som už od Vichy - Dermablend, ale ten je pre mňa moc hustý. Ďalej Normateint, ale ten mi dlho nevydržal na tvári a tak celkovo mi nesedel. Zatiaľ používam od Rimmel - Cool matte, ten mi celkom vyhovuje, len akonáhle začne viac svietiť slnko dosť sa mi leskne tvár a nie je ani dotyku odolný a nevydrží dlho na tvári.
Potrebujem niečo, s čím by som bola fakt spokojná..pls poraďte..

kaciatko_7

no ja som na tom tak podobne, moja zmena jedalnicka sa netykala ani tak pleti, ale musela som niektore jedla vylucit ine obmedzit kvoli zdravotnym problemom

invisible

Hm, no tak potom sa až tak zle nestravujem... Akurát tak, tie sladkosti sú mojím častým "zhrešením". Ale nejem nič mastné, vyprážané... Pečivo iba celozrnné. Ale myslím, že sladkosti nemajú žiaden vplyv. Skôr, mliečne výrobky, s ktorými má môj žalúdok problém. Tak keď som ich vyradila, iba nedávno, dúfam, že sa to zlepší.

kaciatko_7

teraz jem ovela viac zeleniny ako predtym,,, zo stravy som uplne vylucila hranolky, chipsy, vsetko prazene a solene jedla - rezne, fasirky, vyprazane syry, fastfood a pod., ked jem maso tak bud dusene alebo varene, obcas sa vsak nevyhnem grilovacke, tak zhresim :) v lete je to samozrejme aj vacsi prisun ovocia... pijem vela vody, len cistu, ked tak mierne osladenu mineralku, nie sladke vody,,, a vela cajov a to vselijakych, predtym mi nechutili, po case som si na nich zvykla a teraz mi velmi chutia...
v suvislosti so stravou a jej vplyvom na plet nebolo nic dokazane, cize strava vraj plet nezhorsuje... to bol len moj navod ako sa lepsie stravovat, ale to vie asi kazdy, len malokto dodrziava... mne vsak tato zmena pomohla aj na plet...

kaciatko_7

ja som chcela len poukazat na to ze ziadny make up nevydrzi ani na perfektnej pleti cely den... ja mam tiez t-zonu, zmiesanu plet geneticky po mamke :) ale aj z dodrziavania pitneho rezimu sa ti mastenie pleti moze zmiernit... mne osobne to pomohlo...
a tu je rebricek pre mna osobne naj make-upov, ktore som doteraz vyskusala:
1. loreal true match
2. astor mattitude
3. maybelline dream matte mousse
4. astor 24h perfect stay
5. dermacol 24h control

zuzkalinka

ja pouzivam uz tri roky MAYBELLINE DREAM MAT MOUSSE...nehovorim ze vydrzi cely den, ale zopar hodin mam plet matnu...

hraskulca

sak ja som stravu obmedzila ,aj pohybu mam dost,len vies to je geneticky, ze mas mastnu plet,u mna hlavne T-zona a v lete je to horsie..tak hladam nieco zase nie moc zatazujuce.

kaciatko_7

baby kedy to pochopite, ved ked mate mastnu plet, nenajdete idealny make-up... ved ani na suchej pleti nevydrzi make-up perfektny po cely den a vy to chcete dokazat na mastnej?! plet sa stale masti, mastnejsia ovela viac ako sucha... ved to vsetko musi niekde ist a make-up nie je beton, zeby ho ta mastnota nerozpustila... mne sa tiez plet viac mastila a vyskusala som uz vsetko a aj ten najlepsi make-up mi vydrzal najviac 4 - 5 hod. vcelku dobre... a to bol loreal true match, nie minerals, s tym som nebola az taka spokojna... teraz som upravila stravovanie a hlavne pitny rezim, ktory konecne dodrziavam a plet sa nemasti tak hrozne ako predtym... teraz pouzivam astor mattitude a som viac ako spokona

hraskulca

dievcata a co hovorite na True match minerals od loreal? mam mastnu plet,trosku nedokonalosti,sem tam kruhy pod ocami :/...ale chcem nieco prirodzene a hlavne zmatnenie na cely den. Alebo ten mineralny od maybelline? mate niektora s nimi skusenosti?