myon na maternici

sob rudolf

Počuj Lea 02, neviem, či máš stále záujem o mailový kontakt, alebo napíšem zopár drobností len tak do fóra. Povedz si ty:).

sob rudolf

Hmm... lekár práve nie:). Pravdou je, že som sestrička na gynekológii. Ale ak chceš, môžem ti v priebehu večera (keď vystriedame služby a tak:) ten mail napísať, nejaké všeobecné skúsenosti žien u nás po takejto operácii, tiež mám podobný prípad vo veľmi blízkej rodine. No možno ti niekto medzitým napíše niečo užitočnejšie:)(?).

Lea 02

gynekolog mi len operáciu odporučil nič iné, mám 2 deti a nechcem už ďalešie takže táto otázka je v poriadku , len sa bojím ako to bude po operácii. Vaječniky by sa zachovali, hormonálna činnosť by bola OK .

sob rudolf

Ono ide o to, že čo sa týka hysterektómie (vyberanie maternice) kvôli takémuto dôvodu (krvácanie vďaka myómom), prihliada sa najmä na to, koľko mala žena detí, či ich už vážne nebude chcieť (vzhľadom na posúvajúci sa vek rodičiek) a či je ten problém s myómami skutočne vážny (a či sa nedá riešiť inak - hormonálna terapia? iný menší zákrok??)Bolo by lepšie seriózne porozprávať sa s gynekológom.