Faktura za 60 eur

Príspevok v téme: Faktura za 60 eur
majacik

prisla mi faktura na 60eur,ze som sa zaregistrovala na jeden portal,pri ragistracii ani nikde nebolo napisane ze sa za to bude platit..aj v telke o tom rozpravali ze chodia ludom fakuty za 60eur...tých co sa to dotklo tak viete co myslim...nasla som kopec info o tom ze netreba platit-pravnici tvrdia ze nic z toho nehrozi ze je to podvod a ze to uz vysetruje policia.......no a ja teraz neviem co robit...zaplatit to alebo nie?...zaplatili ste?alebo tí co nezaplatili nic sa vam nestalo?no myslim ziaden sud alebo co...hm?????prosim pomoc:( a nech reaguju len ti ktorich sa to týka..dakujem

bibi1234

Lucia22-s tym vypisovanim to nie je az tak zly napad.. ale napr. ta zmluva bola uzatvorena pisomne a oznacili, ze s tym suhlasia, uz ide len o to, ci to sudcovia uznaju/kazdy z nich rozhodne inak/, ci je to platne, alebo, ci to nie je platne-ta docentka-JUDr. zastupuje svoju kamaratku, takze to studovala v zakonoch a povedala mi, ze je len na uhle pohladu, ako sa na to ten sudca pozrie... Ja som mala na VS tu ochranu dusevneho vlastnictva-ale uz si z toho nic nepamatam-nezda sa mi, ze tam islo o "zakupenie", skor islo o ziskanie prav vyuzivat obsah serveru, nieco ako licencna zmluva... A co sa tyka tych 60eur, tak to je to rocne preplatne, ak to pojde na exekuciu, tak to bude minimalne 260eur!!!

lucia22

pokiaľ ti tá faktúra prišla len tak do schránky, neplatiť - nemajú dôkaz, že ti ju doručili. Pokiaľ si ju prevzala, môžeš použiť ich zbraň proti nim. Môžeš reagovať a donekonečna písomne upozorňovať dodávateľa na to, že niečo nedodali alebo nesplnili, proste nenaplnili podmienky dodania tovaru alebo služby. Prezrite si všetci ešte raz (ak sa to dá) tie ich podmienky a určite sa niečo nájde, vždy sa niečo nájde. Aj keď to bude chabé, alebo to nebude ani pravda, len im vypisujte a vypisujte. Oni musia reagovať, a vy zatiaľ nemusíte platiť. Ako pri reklamácií. Stále vypisujte, prečo požadovanú sumu považujete za bezpredmetnú bez naplnenia podmienok zmluvy. Urobte si niejakú šablónu v PC a len meňte dátumy a dokola im to posielajte ako odpoveď na ich listy a faktúry. Určite ich to omrzí. Naviac obchodný zákonník presne uvádza, že dohody a zmluvy musia byť uzatvorené písomne s podpisom. A ešte aj tam je kopec priestoru na nesplnenie. Naviac podľa zákona, všetky produkty kúpené cez internet môžete v zákonnej lehote bez udania dôvodu vrátiť. Tieto spôsoby sa bežne používajú v obchodnej praxi. Ešte mi pripadá aj smiešne že exekúcia na 60E:)))))))))

bibi1234

Rozpravala som sa s jednou docentkou vyucujucou ochranu dusevneho vlastnictva na VS a ta povedala, ze nie je jasne, ako sudy rozhodnu. Vraj stari, konzervativni sudcovia nebudu povazovat elektronicku zmluvu za zmluvu, ale mozu sa najst aj taki sudcovia, ktori rozhodnu v Tvoj neprospech, ak by sa to riesilo sudnou cestou.. Na facebooku su skupiny, obrat sa na nich, maju viac info, ale na Tvojom mieste by som nebola az taka kludna..

draci_zub

A kdesi na internete som videl aj záznam stránok také aké boli v nejakom čase. Takže máš aj dôkaz, keby zmenili stránku. By si neverila čo všetko sa na internete zaznamenáva.

draci_zub

kikka:

Podaj na nich trestné oznámenie za podvod. Na polícii s tebou spíšu zápis a musia to vyšetrovať.

lost

kikka, klud..
napis im nieco pekne, nieco co k nim citis, aspon sa ti ulavi, ak uz nic ine (posli ich proste do 3,1415če) ;-)

kikka

JA SOM PRVY KRAT ZAPLATILA ZLAKLA SOM SA LEBO SA VYHRAZALI EXEKUCIOU,TERAZ MI PRISLA FAKTURA ZASE ODPISALA SOM ZE TAM UZ NECHCEM BYT REGISTROVANA TAK VRAJ AJ ODSTUPNE JE 50EUR....NO SILA FAKT....TIEZ SA BOJIM....

majacik

dakujem vam:) a sorry ze je tato tema v zenskych ochoreniach,ale zle som asi klikla:)

tak to budem ignorovat a verit ze nic mi za to nehrozi:)